Ananás nie je vždy užitočný - pre koho je toto ovocie kontraindikované?

Ananás je 80% vody. Zvyšok je cukor, organické kyseliny, minerály, vitamíny A, C a skupina B. Okrem toho je vo plode prítomný bromelaín, jedinečný enzým, ktorý podporuje absorpciu proteínov. Ananás sa používa na varenie, surový aj konzervovaný. Pridáva sa do pečiva, šalátov, hlavných jedál. Z buničiny sú pripravené sladkosti, džemy, konzervy.

ananás

Vďaka komplexu jedinečných látok zlepšuje ananás trávenie, čistí črevá od toxínov a toxínov, znižuje viskozitu krvi a urýchľuje proces chudnutia. Kalorický obsah ovocia je iba 48. Avšak nie všetky kategórie populácií ovocia sú užitočné. Pri niektorých zdravotných problémoch by sa malo umierniť konzumáciou šťavnatého ovocia.

Patológia vnútorných orgánov

Pri akútnych a chronických ochoreniach žalúdka, pankreasu, pečene, ananásu by sa nemala konzumovať alebo by sa mala čo najviac obmedzovať. Zvýšený obsah kyselín ťažko pôsobí na sliznicu žalúdka a môže spôsobiť zhoršenie patológií, pálenie záhy, bolesť.

Citlivosť zubnej skloviny

Organické kyseliny poškodzujú zuby a ďasná. Ak máte problémy s ústnou dutinou, mali by ste ovocie používať opatrne alebo po jedle vypláchnuť ústa teplou vodou alebo roztokom sódy.

tehotenstvo

V počiatočných štádiách gravidity by mal byť ananás obmedzený na 1-2 plátky. Existujú náznaky, že ovocie spôsobuje kontrakcie maternice, čo môže viesť k predčasnému narodeniu. Nezrelé a pokazené ovocie sú obzvlášť nebezpečné. Sušené a konzervované nemajú taký účinok.

hnačka

Nadmerné stravovanie ananásu môže viesť k tráveniu: bolesti brucha, uvoľnená stolica a dokonca zvracanie. Oboznámenie sa s ovocím alebo džúsom by malo začať s minimálnymi dávkami. Pri diagnostikovanej hnačke neznámeho pôvodu alebo v dôsledku infekčných a zápalových ochorení je ananás najlepšie vylúčený zo stravy.

Video: čo sa stane, ak budú každý deň 2 plátky ananásu

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy