Drozd bielo-hrdý - opis, lokalita, zaujímavé fakty

Pernaté vtáky patria speváčkam z rodiny kosovcov. Pred nejakým časom mohli byť títo jedinci nájdení výlučne v lesnej oblasti. Pokiaľ ide o moderný svet, drozd sa už stal častým javom v mestách a na rôznych preplnených miestach. Napriek tomu všetkému málo ľudí vie podrobné informácie o takýchto vtákoch. Poďme študovať všetko podrobnejšie spolu.

Biely drozd

obydlia

 1. Jednotlivci majú pomerne rozmanité prostredie. Zároveň sa vtáky často nachádzajú v horách na Kaukaze, v Európe a na Strednom východe. Škandinávske poddruhy tiež obývajú Rusko.
 2. V zriedkavých prípadoch boli jednotlivci pozorovaní na polostrove Kola. Kaukazský poddruh obývajú hlavne územie severného Kaukazu. Na zimovanie jednotlivci odlietajú do južnej Európy, severnej Afriky, Zakaukazska a na Blízky východ.

popis

 1. Za zmienku stojí aj to, že jednotlivci patria do radu okoloidúcich. Mnohí počuli o takýchto úžasných vtákoch, ako je drozd, už od útleho detstva. Ak sa pozriete z druhej strany, potom v poradí okolo passerines existuje viac ako 60 druhov vtákov.
 2. Zároveň približne 20 z nich žije hlavne na území Ruskej federácie. Najobľúbenejší je spev drozd bielo-hrdý. Hmotnosť jeho tela sotva dosahuje 100 gramov. Pokiaľ ide o dĺžku tela, nepresahuje 25 cm.
 3. Mnoho ľudí sa zamilovalo do svojho spevu. Okrem toho si vtáky radi vychutnávajú bobule. Zároveň sa drozd predtým považoval výlučne za lesné vtáky. Postupom času si ľudia zvykli na prítomnosť človeka, ktorý teraz žije v meste bez problémov.
 4. Môže byť obzvlášť potešujúce, že s príchodom nového dňa ráno môžete počuť krásny spev drozdu. Vo večerných hodinách môžete počuť aj trily. Počas párenia môžu byť jednotlivci naplnení piesňou aj v noci. Drozdný spev je omnoho kvalitnejší ako trik slávneho slávnika.
 5. Okrem toho sa špeciálne zaznamenávajú piesne jednotlivcov. Je to tak, že v uvoľnenej atmosfére si môžete užívať meditáciu s veľkým potešením alebo relaxovať pri akomkoľvek postupe. Vtáky nepatria k kŕdľom jednotlivcov ani k samotám. V každom prípade sa môžu cítiť celkom pohodlne.
 6. Okrem toho je možné vtáky bez problémov rozlíšiť nielen charakteristickým a krásnym spevom, ale aj farbou. Chvost a chrbát jednotlivca sú prevažne strieborné a hnedé. V tomto prípade sú na hrudi viditeľné škvrny a struma je špinavá biela. Oblasť pod krídlami má tmavý odtieň.
 7. Samostatne stojí za zmienku, že medzi ženou a mužom nie sú žiadne rozdiely. V tomto prípade mladí ľudia nie sú takí jasní. Skôr sú jemnejšie a ľahšie. Okrem toho existuje niekoľko druhov kosov, ktoré by sa nemali prehliadať.
 8. Názov má pomerne zaujímavý druh - drozd bieleho. Ak sa pozriete bližšie na takéhoto vtáka, je celkom zrejmé, prečo dostal také meno. Jedinci nad očami môžu vidieť biele obočie. Vďaka charakteristickej vlastnosti je možné vtáka bez problémov odlíšiť od jeho náprotivkov.
 9. Okrem toho majú takéto vtáky hnedú farbu chrbta s olivovým odtieňom. Oblasť, ktorá sa nachádza pod krídlami, je načervenalá. Pokiaľ ide o zvyšné druhy, čierni predstavitelia tejto rodiny majú výlučne čiernu farbu. Avšak iba zobák vyniká svojou jasne oranžovou farbou.
 10. Čierne vtáky patria medzi najobozretnejšie vtáky všetkých bratov. Je tiež potrebné zvážiť drozd. Jeho chrbát má nahnedlé odtiene.Krídla dole a brucho sú biele. V niektorých prípadoch existujú čierne tóny. Na hrudi a bokoch sú viditeľné svetlé pruhy.
 11. Pokiaľ ide o škvrnité drozdy, ich hlava je maľovaná krásnou šedo-modrou farbou. Zároveň má chvost a perie vtáka jasne oranžovú farbu. Pozdĺž celého chrbta sa objavuje nápadný biely pruh. S nástupom chladného obdobia zmizne pestrá farba vtákov. Drozd získava čistú šedú farbu.

spôsob života

Biele hrdlo drozdný životný štýl

 1. Skôr sme skúmali, kde presne jednotlivci žijú. Zároveň vtáky uprednostňujú obvyklý životný štýl v horských lesoch. Kos sa snaží zostať na vyššej úrovni.
 2. V niektorých prípadoch sa vtáky nachádzajú na vysočine s kríkmi, otvorenými plochami alebo vzácnymi stromami. Vtáky lokalizujú najmä obydlia na zemi alebo na nízkych kríkoch.

S narodením potomstva začnú jednotlivci hrať ešte viac melodických piesní. Takéto diela sa môžu radovať. Súčasne majú drozdy viac ako 80 trilkov, ktoré je možné skutočne počúvať.

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy