Grécky jogurt - výhody pre zdravie

Každý z nás určite počul aspoň taký mliečny výrobok, ako je grécky jogurt. Obsahuje prospešné baktérie, ktoré zlepšujú funkciu čriev, a príprava výrobku je založená na vysoko kvalitnom pasterizovanom mlieku. Zvážte účely, na ktoré sa tento výrobok môže používať, aký je jeho prínos a poškodenie, ako aj ďalšie zaujímavé informácie.

Výhody a škody gréckeho jogurtu

Všeobecné informácie a zloženie

Grécky jogurt sa líši od bežného jogurtu tým, že sa počas jeho prípravy vypustí prebytočná tekutina, ktorá sa bežne nazýva sérum. Predtým sa tento produkt teší veľkej obľube v zahraničí - postupne ho však začali pripravovať u nás a nápoj si rýchlo získal popularitu vďaka veľkému počtu užitočných vlastností s nízkym obsahom kalórií. Odporúča sa pridať do šalátov, piť namiesto jedenia (schudnúť), ako aj pripraviť chutné smoothie a studené polievky na základe gréckeho jogurtu.

Výrobok má iný názov - jogurtový syr. Konzistenciou pripomína kyslou smotanu, ale má bohatšie chemické zloženie s nízkym obsahom tuku a kalórií. Chuť je mierne kyslá a farba sa môže pohybovať od bielej po mliečnu.

Dôležité! Dietitania odporúčajú, aby sa do pokrmov pre ľudí, ktorí chcú schudnúť, pridali grécke jogurty. Napriek tomu, že vo výrobku je veľmi málo tuku, je obsah bielkovín vysoký - a to je jednoducho nevyhnutné, aby sa pri strave nestrácala svalová hmota. Cukor v jogurtovom syre je rovnako malý ako soľ.

Výrobok obsahuje veľmi malé množstvo laktózy - to znamená, že ho môžu konzumovať (s opatrnosťou) ľudia, ktorí majú neznášanlivosť laktózy. Je pozoruhodné, že na rozdiel od iných mliečnych výrobkov sa jogurt môže piť bez strachu z celkového stavu tela: nevyvoláva podráždenie žalúdočnej sliznice, nespôsobuje hnačku.

Nápoj je ideálny pre ľudí, ktorí trpia chorobou, ako je cukrovka - kvôli tomu, že v jogurtovom syre prakticky neexistuje žiadny cukor ani iné škodlivé uhľohydráty.

Kompozícia obsahuje veľké množstvo užitočných látok, konkrétne:

 • vitamíny - cholín, PP, BB;
 • fosfor - aktívne sa podieľa na tvorbe kostrového systému;
 • vápnik - posilňuje kosti a zuby;
 • chlór - pomáha normalizovať metabolizmus;
 • draslík - potrebný pre kardiovaskulárny systém.

V malom množstve produkt obsahuje aj meď, horčík, síru, fluór a sodík.

Taký jogurt môžu užívať ľudia s cukrovkou kvôli nízkemu obsahu cukru a iných uhľohydrátov.

Grécky jogurt obsahuje veľké množstvo vápnika, draslíka, chlóru a fosforu. Mierne menej - síra, sodík a fluór. Horčík, meď a molybdén sa nachádzajú v gréckom jogurte v malom množstve. V jogurte veľké množstvo vitamínov B, cholín, obsahuje vitamín PP.

Aké sú výhody?

Už na základe zloženia výrobku môžeme s istotou povedať: jeho pravidelné používanie vám umožňuje vždy zostať plné sily, zdravé, krásne. Presnejšie však zvážme, aké zmeny k lepšiemu možno dosiahnuť, ak do svojej každodennej stravy zahrniete grécky jogurt:

 1. Krásne a silné vlasy, nechty, dobrá pokožka a dokonca aj pleť - vďaka vysokému obsahu vápnika.
 2. Výrobok je potrebný na použitie pre malé deti a ženy, ktoré sú v polohe alebo dojčia - počas tohto obdobia najviac potrebovali ďalší zdroj živín.
 3. Skvelý gastrointestinálny trakt.Výrobok sa nedá spracovať (menovite pasterizáciou) na rozdiel od iných druhov jogurtov, preto si zachováva všetky prospešné laktobacily, ktoré úspešne bojujú proti zápche a hnačke a tiež znižujú pravdepodobnosť rakoviny.
 4. Pomáha urýchľovať metabolické procesy v tele, takže ak schudíte večerné jedlo pohárom tohto nápoja, môžete výrazne schudnúť. A pridaním trochu zelenej a cesnakovej pripravíte úžasný nápoj, ktorý z tela odstráni škodlivé toxíny.
 5. Vďaka vysokému obsahu vitamínu B môžete zlepšiť fungovanie nervového systému. Neuróza, nespavosť - všetky tieto problémy nebudú také hrozné, ako aj celková únava.
 6. Výrobok obsahuje veľmi málo mastných kyselín. To znamená, že grécky jogurt môžu piť ľudia trpiaci aterosklerózou - čo sa nedá povedať o tukovom mlieku alebo sladkých jogurtoch so škodlivými prísadami (zvyšujú hladinu zlého cholesterolu v krvi).
 7. Pomáha posilňovať imunitu - a to znamená, že sezónne choroby sa nemôžu báť.
 8. Pre tých, ktorí schudnú, je tento produkt skutočným nálezom - ak nemôžete ovládať hlad počas diéty, medzi jedlami stačí vypiť pohár jogurtového syra. Takže môžete ovládať svoju chuť k jedlu, ušetrí vás to od prejedania sa, respektíve od porúch.

Ako výrobok uchovávať?

Odborníci tvrdia, že najlepšou možnosťou je variť grécky jogurt doma, vlastnými rukami. Určite teda budete vedieť, že neobsahuje škodlivé prísady a konzervačné látky, ktoré bezohľadní výrobcovia často pridávajú do výrobku, aby sa predĺžila jeho trvanlivosť.

Ako uchovávať grécky jogurt

Pri výbere by sa osobitná pozornosť mala venovať zloženiu kyslého mlieka. Nemali by byť prítomné farbivá, E-shek, zahusťovadlá. Ak vidíte, že doba použiteľnosti produktu je viac ako mesiac - takýto výrobok odmietnite, v jeho zložení sú určite prítomné konzervačné látky. Neberajte tiež mastné potraviny - v pravom gréckom jogurte nie je obsah tuku vyšší ako 4%.

Ak ste už otvorili nádobu - musíte ju použiť v ten istý deň, inak všetky výhody zmiznú. V uzavretom stave sa môže produkt skladovať tak dlho, ako je to uvedené na obale od výrobcu.

Ako sa prihlásiť?

Ako už bolo uvedené vyššie, grécky jogurt bude nevyhnutný pre rôzne stravovacie návyky - uspokojuje chuť do jedla, stabilizuje hladinu cukru v krvi, čo znamená, že telo nielen nasýtite užitočnými látkami, ale je spoľahlivo chránené aj pred prejedaním.

Produkt má schopnosť neutralizovať tuk - môže sa používať ako marináda pre mastné mäso alebo hydinu. Je pozoruhodné, že jogurtový syr má úžasné vlastnosti, vďaka ktorým je suché mäso šťavnaté a krehké a mastné mäso chutí dobre. Môžete si tiež pripraviť chutnú diétnu omáčku založenú na gréckom jogurte - hodí sa na mäsové aj šalátové dresingy.

Vzhľadom na to, že výrobok má pomerne hustú konzistenciu, môže celkom úspešne nahradiť škodlivú majonézu a kyslou smotanu. Po mesiaci si všimnete pozitívne zmeny týkajúce sa kvality vášho tela.

Chcete zjemniť pokožku, dodať jej svieži a žiarivý vzhľad? V tomto prípade môžete po pridaní gréckeho jogurtu vytvoriť masku na tvár. Pravidelné používanie takýchto masiek vám umožní odstrániť vrásky, vyhladiť pokožku.

zranenia

Pretože jogurtový syr je mliečnym výrobkom, je potrebné ho používať opatrne pre ľudí, ktorí majú individuálnu neznášanlivosť na zložky mlieka.

Inak sa môže a mal by sa jesť grécky jogurt, ak chcete zostať mladí, zdraví a vždy vyzerať dokonale!

Video: Aká je zvláštnosť gréckeho jogurtu?

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy