Vlašské orechy - v akom veku môžu deti?

Alergická reakcia na orechy má vážne následky, preto je potrebné starostlivo pristúpiť k zaradeniu prezentovaného produktu do ponuky vášho dieťaťa. Pokiaľ ide o formu zavedenia orechov, existujú obmedzenia. Množstvo tiež nemá malý význam, pretože v prípade zneužitia môže byť reakcia tela nepredvídateľná. Poďme hovoriť o všetkom v poriadku, vyzdvihnite hlavné funkcie.

Vlašské orechy pre deti

Výhody orechov

 1. Výrobok je veľmi výživný a hodnotný z hľadiska účinkov na ľudské telo. Ak ju správne implementujete do detského menu, dieťa dostane všetky potrebné minerály a kyseliny, aby sa mohol úplne rozvinúť.
 2. Prírodné oleje, ktoré sa nachádzajú v slušnom množstve, sú potrebné pre srdcový sval a cievny systém. Zlepšujú fungovanie mozgu, zlepšujú všetky kognitívne funkcie a prispievajú k rozvoju tvorivého myslenia.
 3. Mastné kyseliny sú potrebné v kostnom tkanive a najmä v celom muskuloskeletálnom systéme. Ich pôsobenie podporujú proteínové zlúčeniny, ktoré zlepšujú štruktúru zubov a nechtových doštičiek.
 4. Vláknina z potravy normalizuje činnosť tráviaceho traktu, jemne zamieňa produkty rozpadu a stagnáciu z ich stien. Orechy sa odporúčajú konzumovať so sklonom k ​​zápche a iným problémom spojeným s črevami.
 5. Tokoferol je látka s prirodzenými a silnými antioxidačnými vlastnosťami. Čistí pečeňové a krvné kanály, vylučuje prebytočnú tekutinu z tkanív, zlepšuje fungovanie močového systému.
 6. Napriek zvýšenému obsahu kalórií budú mať orechy v malom množstve najlepší vplyv na stav celého organizmu malého gurmána. Bielkoviny a mastné kyseliny sú ľahko stráviteľné, povzbudzujú vás a povzbudzujú.
 7. Zloženie obsahuje hodnotný selén, ktorý zlepšuje kvalitu pokožky a normalizuje tvorbu mazu v prípade problémov vo forme malého akné. Selén je zodpovedný aj za stabilizáciu glukózy a prevenciu cukrovky.
 8. Jód je súčasťou základu orechov, pri miernom príjme tento liek nahradí nedostatok tohto minerálu. Na tomto pozadí dochádza k zlepšeniu duševnej činnosti, zvýšeniu duševnej výkonnosti.
 9. Vďaka takej cennej minerálnej zlúčenine, ako je železo, sa zabráni a lieči anémia. Tento minerál zvyšuje hemoglobín, obohacuje bunky kyslíkom a všeobecne zlepšuje kvalitu krvi.
 10. Kvôli baktericídnym a protizápalovým vlastnostiam sa do detského menu dostávajú orechy na boj proti sezónnym epidémiám. Pre dieťa je ľahšie znášať prechladnutia a plesňové choroby, pretože imunitný systém sa výrazne posilňuje.

V akej forme a koľko dávať

Vlašské orechy pre deti

 1. Aby telo malého labužníka úplne absorbovalo všetky cenné látky zo zloženia produktu, musíte dať orechy správne. Odborníci odporúčajú zavádzať suroviny vo forme občerstvenia, to znamená nezávisle. Ak existuje škrupina, pred odobratím by sa mal vykonať peeling. Ak telo reaguje normálne, med sa následne premieša.
 2. Na určenie dennej sadzby potrebnej pre dieťa by sa malo začať od veľkosti dlaní dieťaťa. Koľko orechov sa zmestí do jedného pera, toľko sa dá. Nemiešajte rôzne typy výrobkov, aby ste pochopili, či sa náhle objaví alergia. Frekvencia ošetrovania detí orieškami je raz týždenne.
 3. Väčšina odborníkov má sklon veriť, že je lepšie začať s podávaním takéhoto produktu dieťaťu staršiemu ako 3 roky.Niektorí lekári dokonca tvrdia, že zoznámenie sa s takýmto výrobkom sa najlepšie dosiahne najskôr po 5 rokoch veku.
 4. Dôvodom je skutočnosť, že väčšina detí čelí rozvoju alergickej reakcie vo veku menej ako 4 roky. Okrem toho existuje problém, že malé dieťa riskuje zadusenie takýmto výrobkom. Suroviny sú pomerne malé a majú pevnú štruktúru.
 5. Ak sa pozriete na druhú stranu, môže sa rozdrvený produkt liečiť drobkami už za 1,5 roka za predpokladu, že telo nie je náchylné na alergickú reakciu. Dajte iba najmenšiu porciu. Po 1 roku sú takéto experimenty prísne zakázané.

Zavádzanie orechov v potrave

Zavádzanie vlašských orechov do výživy dieťaťa

 1. Je povolené ponúkať orechy, ale iba v množstve jedného kusu alebo polovice. To umožní mladému telu prispôsobiť sa novému produktu. Najlepšie je vykonávať tieto postupy, keď je dieťa staršie ako 3 roky.
 2. Dajte dieťaťu ráno malú maticu, aby ste pozorovali reakciu dieťaťa počas celého dňa. Ak nezaznamenáte zhoršenie zdravotného stavu, zmeny stolice, bolesti žalúdka a iné vedľajšie účinky, nabudúce budete môcť podať 2 plody. Ak je produkt dobre znášaný, postupne zvyšujte dávky. Neprestávajte sledovať stav dieťaťa.

Škodlivé orechy

Skôr ste sa dozvedeli, aké výhody má daný produkt. Teraz by sme mali hovoriť o negatívnych vlastnostiach vlašských orechov.

 1. Suroviny môžu byť v niektorých prípadoch pre telo nebezpečné. Nezabudnite, že orechy patria do kategórie alergénnych výrobkov. V takom prípade môže vyvolať dosť závažnú formu takejto patológie.
 2. Okrem toho sa nepredvídateľná reakcia tela môže prejaviť aj z malej časti surovín. Z tohto dôvodu je prísne zakázané dávať orechy veľmi malým deťom. Alergia sa často môže vyskytnúť nielen na jednom druhu orechov, ale aj na viacerých súčasne.

Orechy sa považujú za pomerne kontroverzný produkt pre deti. Suroviny by sa mali do stravy zavádzať s mimoriadnou opatrnosťou a lepšie najskôr po 3 rokoch. Problém je v tom, že ak sa u dieťaťa vyvinie alergická reakcia, tento problém bude pretrvávať až do konca života. Symptómy patológie nezmiznú ani v dospelosti.

Video: na čo je orech dobrý

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy