Ako sa zbaviť silného kašľa u dieťaťa doma

Bolestivé záchvaty kašľa silne otrávia život dieťaťa a spôsobia úzkosť medzi rodičmi, ktorí sa mu snažia pomôcť vo všetkých smeroch. Pred použitím rôznych možností liečby by ste však mali zistiť príčinu, ktorá spôsobila tento problém.

Ako sa zbaviť silného kašľa u dieťaťa

Ako sa rýchlo zbaviť kašľa

Tento príznak je zvyčajne spôsobený chorobami dýchacieho systému. V skorých štádiách choroby sa objaví suchý kašeľ, ktorému predchádzalo bolesti v krku, v ďalšom štádiu, keď začne vytekať sputum, zmočí sa.

lieky
Najrýchlejším spôsobom, ako to liečiť, je brať lieky, ktoré by sa mali kúpiť iba podľa pokynov lekára. Deti sú zvyčajne predpisované rôzne expektorantné lieky a tekuté riedidlá hlienu. Existujú tiež kombinované lieky, ktoré majú dvojaký účinok. Lekári odporúčajú, aby školáci pre deti a predškolské deti podávali lieky vo forme kapsúl a tabliet a hypoalergénne sirupy, ktoré zahŕňajú náhrady cukru.

Dekorácie bylín
Rôzne bylinné infúzie založené na tymiáne majú dobré expektoračné vlastnosti; matka a nevlastná matka; eukalyptus; fialky a oregano. Liečivé rastliny sa nemusia zbierať sami, takéto poplatky je možné zakúpiť v mnohých fytofarmakách. Okrem toho majú vynikajúci účinok aj čerstvo vylisované šťavy z listov skorocelu alebo podkolienky. Aby bola chuť liečivého nápoja príjemnejšia, môžete doň pridať trochu medu.

gymnastika
V prípade chorôb dýchacích ciest lekári niekedy predpisujú terapeutické cvičenia, ktoré môže dieťa robiť doma. Fyzické cvičenia by sa však mali vykonávať iba po návšteve špecialistu, ktorý vyberie najúčinnejšiu techniku.

Tradičné spôsoby
Na ošetrenie prechladnutia sú veľmi vhodné horčičné kúpele, obklady na hrudníku a trenie s medeným tukom alebo bylinnými infúziami. Zlepšenie pohody dieťaťa pomôže aj veľkému nápoju, ktorý by mal byť mierne teplý. Tieto metódy vám nielen umožňujú zbaviť sa častých záchvatov kašľa, ale tiež pomáhajú dobre posilňovať imunitný systém.

Posturálna drenáž
Sputum môže v dýchacích cestách stagnovať, pretože dieťa sa nenaučilo správne kašľať. V tomto prípade ani drahé lieky nepomôžu zbaviť sa záchvatov. Rodičia môžu zlepšiť pohodu dieťaťa, ak pozvú špecialistu alebo sa naučia, ako sami robiť posturálnu drenáž.

Postup by sa mal vykonávať ráno, po vdýchnutí pomocou roztoku sódy. Dieťa treba položiť na posteľ, brucho na vankúši a potom jemne zaklopať päsťou do oblasti, ktorá sa nachádza tesne pod lopatkami. Dieťa by malo ležať v tejto polohe asi dvadsať minút. Z času na čas sa odporúča prevrátiť ho zozadu a na druhú stranu. Vďaka tejto metóde liečby sa dieťa môže rýchlo a efektívne zbaviť spúta. Aby sa však postup vykonal čo najbezpečnejšie, rodičom sa odporúča, aby sa najskôr poradili s lekárom.

Reďkovky recepty
Osvedčené ľudové lieky dokonale pomáhajú zbaviť sa silného kašľa:

Ak chcete z tejto zeleniny vyrobiť šťavu, musíte ju nakrájať na sedem tenkých častí, posypať granulovaným cukrom a nechať ju cez noc. Nasledujúci deň sa odporúča, aby si hotový nápoj vzal jednu polievkovú lyžicu každú hodinu.

Zloženie vyrobené z strúhanej reďkovky (1 polievková lyžica) zmiešané s medom (2 polievkové lyžice) má dobrý účinok.Zmes sa musí zapáliť na 10 minút a potom sa musí vybrať zo sporáka a nesmie sa zohriať. Dieťa by malo byť podávané na pitie šťavy trikrát denne, jeho dávka by nemala presahovať 3 čajové lyžičky naraz.

Liečba suchým kašľom

Tento príznak niekedy spôsobuje vážne komplikácie, pretože sputum nemusí ísť von a hromadiť sa v dýchacích cestách. Rodičia môžu dieťaťu pomôcť doma, ale skôr, ako začnú používať rôzne metódy liečby, musia sa najprv poradiť s lekárom.

Liečba suchým kašľom

  1. Teplé mlieko, v ktorom je rozpustená sóda (0,5 l) a med (1 lyžica), pomôže odstrániť hlien. Je lepšie dať dieťaťu drink pred spaním, pretože prispieva k pokojnému a uvoľnenému odpočinku.
  2. Citrónový sirup má dobré liečivé vlastnosti. Aby ste ju mohli uvariť, musíte vziať citrón, variť ho na malom ohni asi desať minút a potom z neho vychladnúť, odrezať a vytlačiť tekutinu. Šťava by sa mala zmiešať s lyžičkou medu a glycerínu (2 lyžice) a zriediť horúcou vodou. Výsledný sirup sa odporúča užívať trikrát denne po malých dávkach.
  3. Suchý kašeľ dokonale spracováva zmes pozostávajúcu z pol lyžičky sódy a štipky soli rozpustenej v teplej vode (0,5 lyžice). Musíte ju používať dvakrát denne, ráno a popoludní, pred jedlom. Táto metóda je zvlášť účinná, ak sa používa v kombinácii s inými metódami.
  4. Na liečbu prechladnutia sa odporúča piť čaj s ríbezľami, citrónom alebo malinami a teplými ovocnými kompótmi.
  5. Vdýchnutie pomôže vyčistiť telo baktérií. Na tento účel môžete použiť zemiaky varené „v uniforme“, ako aj sódu alebo harmanček.

Liečba mokrého kašľa

Nepríjemný symptóm je zvyčajne sprevádzaný produkciou spúta, dá sa eliminovať pomocou metód, ktoré zahŕňajú použitie látok so zmáčavým účinkom.

Vdýchnutie pary pomáha zbaviť sa vlhkého kašľa. Na tento postup stačí do horúcej vody pridať niekoľko kvapiek eukalyptu, cédrového oleja, levandule alebo jedľového oleja. Tieto fondy čistia telo baktérií; majú dobré expektoračné vlastnosti; upokojujúci účinok na nervový systém dieťaťa a prispieva k pokojnému spánku. Malo by sa pamätať na to, že inhalácie sa odporúčajú deťom starším ako 3 roky, pretože batoľatá sa môžu počas procedúry spáliť parou.

Aromatické výrobky sa môžu používať nielen na inhaláciu, ale tiež ich pridávajú do kúpeľa. Ďalšou možnosťou je nainštalovať aromatickú lampu do detskej izby a pridať tam niekoľko kvapiek oleja, keď sa uistíte, že na ňu nie je alergický.

Dôležité nuansy

  1. Aby sa proces hojenia urýchlil, odporúča sa pravidelne vetrať detskú izbu a používať zvlhčovač.
  2. Ak je silný kašeľ sprevádzaný vysokou teplotou namiesto vdychovania parou, je lepšie použiť iné metódy, napríklad hojný teplý nápoj alebo trenie.
  3. Niekedy tento príznak nemôže byť spôsobený respiračnými chorobami, ale reakciou na alergén. Príčinu pohody dieťaťa zistíte až po úplnom diagnostickom vyšetrení.

Pred začatím liečby dieťaťa doma sa rodičia musia poradiť s detským lekárom. Skúsený odborník vám povie najbezpečnejšie spôsoby, berúc do úvahy hmotnosť, vek a zdravie dieťaťa.

Video: liečba kašľa u dieťaťa

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
Aina
Aina

Zo suchého a nepríjemného kašľa vždy dávam sirupu Prospan. Obsahuje minimum chémie. A zvládne to dobre. Riedi a odstraňuje sputum z priedušiek, čo je veľmi dôležité pri suchom kašle

Zinaida
Zinaida

Teraz existuje jedna vlhkosť všade okolo, samozrejme vírusy len prilepia. Táto dcéra prinesie zo školy a potom kašle z dopravy. Kúpili sme rozprašovač špeciálne na rýchle ošetrenie kašľa. Pridajte tam kvapky Prospanu a soľný roztok, ako povedal lekár. Pomáha pri fandení spúte. A rýchlo.

wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy