Ako nakladať papriky na zimu: 3 recepty

Hodnotné výrobky sa čoraz viac začleňujú do stravy moderného človeka, pretože koncentrujú maximum nenahraditeľných látok. V dnešnom článku hovoríme o húb, ktoré sa často zbierajú na dlhodobé uchovávanie, aby sme si neskôr mohli vychutnať vynikajúce polotovary. Lišky oslovia všetkých bez výnimky, ocenia ich aj tí najnáročnejší jedáci.

Ako nakladať papriky na zimu

štruktúra

Hodnotné vlastnosti sú určené skutočnosťou, že prezentované výrobky akumulujú vo svojom zložení veľa nenahraditeľných zlúčenín. Telo začína správne fungovať, pretože nedochádza k nedostatku dôležitých zlúčenín. Veľa sa produkuje niacín, puríny, minerálne zlúčeniny, kyseliny, vitamíny, fytosteroly. K dispozícii sú tiež vlákniny, pektín a voda.

Funkcie obrobku

Na záver, ak chcete získať chutný a najdôležitejší produkt, musíte byť schopní ho riadne pripraviť. Ak budete postupovať podľa odporúčaní skúsených žien v domácnosti, všetko varenie dôjde k dôležitým aspektom.

 1. Pred hlavnou manipuláciou je potrebné pripraviť suroviny. Za týmto účelom sa zo vzoriek odstráni tráva, podstielka a iné cudzie inklúzie. Na uľahčenie zberu kompozície ju pošlite do brakickej vody. Za týmto účelom môžete naliať lyžicu soli na liter tekutiny alebo pridať niekoľko gramov citróna. Voľba je na vás. Namáčanie sa uskutočňuje dovtedy, kým sa nespustia všetky nečistoty.
 2. Všetky recepty, ktoré zahŕňajú nákup výrobkov na zimnú sezónu, sú si navzájom podobné. Rozdiel však spočíva v morení určitých častí. Niektorí tvrdia, že by ste mali brať iba vrcholy, zatiaľ čo druhý radšej podrobiť postup a základňu plodníc. Je len na vás, aby ste sa rozhodli, ale klobúky vyzerajú lepšie.
 3. Pred zberom by mal byť výrobok prevarený. Celý proces trvá asi tretinu hodiny. Časy sa však môžu líšiť. Mal by sa riadiť stavom inštancií. Keď spadnú do nádob na varenie, môžete z horáka vybrať riad a komponenty ochladiť.
 4. Nie vždy vybrané suroviny sa nakladajú rovnakým spôsobom. Aby ste tomu zabránili, usporiadajte ich podľa celkových charakteristík. Ak odoberáte vzorky rovnakej veľkosti, uistite sa, že budú fyziologickým roztokom podľa receptu. Ak sa na varení zúčastňujú veľké plodnice, je vhodné ich rozrezať na niekoľko častí.
 5. Niektoré hostesky sa snažia dosiahnuť stav húb, v ktorých budú počas jedla príjemne chrumkavé. To sa však dá len ťažko dosiahnuť, preto sa neodporúčajte, ak nič nefunguje. Venujte pozornosť jedlám, v ktorých sa bude kučera vykonávať. Potrebuje skorú sterilizáciu, ako aj viečka.

recepty

Nakladaný rezeň
klasický

 1. Táto variácia rotácie sa považuje za tradičnú a najjednoduchšiu, dokonca aj kulinársky špecialista s minimálnymi zručnosťami sa s ňou dokáže vyrovnať. Dávajte pozor na prítomnosť húb vopred (2 kg). Nezabudnite tiež na soľ (60 g), ocot (70 ml), cukor (0,1 kg), vodu (1,7 l), korenie.
 2. Začnite s rodiacim telom. Nalejte ich do nádob, naplňte ich vodou a pridajte soľ. Posledná zložka sa podľa potreby nahradí kyselinou citrónovou. V tomto riešení by suroviny mali ležať hodinu a pol. Potom sa musí obsah odstrániť, umyť a nasekať.
 3. Zmiešajte s vodou v objeme podľa receptu, varte dovtedy, kým sa zložky neznížia. Opláchnite huby pod tečúcou vodou a prefiltrujte odvar, v ktorom boli uvarené. Vložte všetky zložky do tekutiny, vložte huby dovnútra a varte.
 4. Pripravte pokrmy na skrútenie. Je dôležité, aby bol čistý a suchý. Inak vaše medzery jednoducho vybuchnú alebo pokazia. Huby spolu s marinádou, balenie na nádobe, točenie. Počkajte mesiac.

Žiadny ocot

 1. Na opakovanie tejto technológie pečenia sa ocot nevyžaduje. Musíte vziať iba 1 kg. šampiňóny, 5 gr. citróny, voda, granulovaný cukor podľa vašej chuti, ako aj korenie.
 2. Podľa štandardnej schémy pripravte hlavnú zložku. Musíte ho opláchnuť, variť v brakickej vode tretinu hodiny, potom naliať roztok do samostatnej misky a prepláchnuť samotné lišty.
 3. Potom sa do roztoku zavedú všetky zložky a huby vrátane. Komponenty sa varia na miernom ohni asi štyri minúty, vybraté z horáka. Nádoby na tieto póry by mali byť čisté a suché.
 4. Huby sa odosielajú do nádoby, potom sa z horúcej zmesi z duseného mäsa prelejú horúcou zmesou a upchajú sa cínom. Pre rovnomerné a správne chladenie sa banky prevracajú.

S korením

 1. Dôkladne opláchnite 1,5 kg. huby a suché. Zbavte sa nadmernej vlhkosti. Suroviny pošlite do hrnca s vodou a varte, kým sa neuvaria. Vyhoďte ho na sito a počkajte, kým nadbytočná vlhkosť úplne neodtečie.
 2. Sklenené nádoby pripravte vopred a sterilizujte podľa klasickej technológie. To isté urobte s krytmi. Umyte bazalku, zeler, petržlen a vavrín. Rozložte rovnomerne na sklenené nádoby.
 3. Zmiešajte 0,4 litra. voda, 50 ml. stolový ocot a 50 g. soľ. Vyrobte marinádu z prísad. Vložte huby a varte štvrť hodiny. Do húb pridajte korenie a jemne nakrájanú cibuľu. Rozdeľte obrobok v plechovkách. Zrolovať sa.

Účinky na telo

Účinok nakladaných kuriatok na telo

 1. Je pozoruhodné, že predmetný výrobok je veľmi zaujímavý z dôvodu obsahu jedinečnej látky. Je prezentovaná vo forme chitinmanózy. Je to to, čo aktívne bojuje proti takmer všetkým parazitom, ktoré sa môžu vyskytovať v ľudskom tele.
 2. Zostáva zaujímavé, že taký polysacharid doslova rozpúšťa vajíčka hlíst. Látka je paralyzovaná nervovými helmintovými receptormi. V tomto prípade nemá ľudské telo negatívny vplyv.
 3. Stojí za zmienku, že v 100 gr. V uvažovaných hubách je prítomné veľké množstvo vitamínu D. Vďaka tomu sa kostné tkanivo úplne rozvíja. Koagulácia krvi je tiež normalizovaná.
 4. Systematická konzumácia takýchto surovín preto dokonale zabraňuje riziku vzniku rôznych kardiovaskulárnych patológií. Riziko kožných a rakovinových ochorení je tiež minimalizované.
 5. Spolu s tým sa výrazne zvyšujú ochranné funkcie tela. Svalové vlákna sú posilňované, aktivita štítnej žľazy a krvný tlak sú stabilizované. Kompozícia inhibuje aktivitu voľných radikálov v ľudskom tele.
 6. Preto bude jesť huby vynikajúcou prevenciou rozvoja rakoviny. Suroviny sa okrem toho používajú ako ďalší nástroj pri liečení onkológie. Výrobok obsahuje pyridoxín, vitamín B6.
 7. Na tomto pozadí telo začne bez problémov produkovať serotonín, proteín, histamín a hemoglobín. Spolu s tým je znížená hladina zlého cholesterolu v krvi. Huby prispievajú k lepšiemu vstrebávaniu tukov, čo pozitívne odráža srdcový rytmus.
 8. Odporúča sa, aby ste takýto výrobok pravidelne konzumovali, aby sa zlepšilo fungovanie pečene a nervového systému. Výrobok sa tiež môže pochváliť množstvom kyseliny askorbovej. Tento vitamín tiež významne posilňuje imunitný systém.
 9. V dôsledku toho sa ľudské telo stáva odolnejšie voči rôznym vírusovým infekciám. Spolu s tým sú tkanivá zbavené toxických zlúčenín a trosky. Huby sú známe svojimi vynikajúcimi antioxidačnými vlastnosťami.
 10. Predložený produkt sa stále môže pochváliť prítomnosťou niacínu v zvyškovom množstve. Je to taký enzým, ktorý pomáha žalúdku ľahšie stráviť ťažké potraviny. Takáto látka má pozitívny vplyv na stav kĺbov a krvných ciev. Huby pomáhajú vyrovnať sa s úzkosťou, migrénou, rozptýlením a depresiou.

Niet pochýb o tom, že prezentovaný produkt prinesie ľuďom obrovské výhody, ak sa budú systematicky konzumovať s mierou. Pokiaľ je to možné, zahrňte suroviny do svojej stravy. Čoskoro zabudnete na sezónne ochorenia a nedostatok vitamínov.

Video: morený recept rebríčka

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy