Ako nalepiť tapetu na maľovanie

Guľky sú drahé, ale univerzálny materiál. Môžu sa lepiť vo všetkých izbách vrátane kúpeľne a kuchyne. Môžu sa bezpečne umyť, dokonca aj s agresívnymi čistiacimi prostriedkami. Ale skôr, ako začnete pracovať naplno, budete sa musieť snažiť, aby laminát nespadol zo steny.

Ako nalepiť maľovanie tapety

Dnes rozumieme tomu, ako nalepiť črepy na maľovanie.

Ako pripraviť povrch črepov

Príprava steny je veľmi dôležitá etapa. Ak to zanedbáme, potom v jednom vzdialenom čase od dokonalého čreva bohužiaľ odpadnú alebo budú opuchnuté veselými bublinami.

Starý obal. Ak ste si istí, že predchádzajúca omietka, farba alebo tmel je pevne pritiahnutý, potom by sa nemali vykonávať špeciálne prípravné práce. Stačí stenu mierne zdrsniť a potom ju prikryť dvoma vrstvami pôdy.

Prečo toľkokrát? Potom je tento drvina veľmi ťažký a hustý materiál. Ak je priľnavosť na stenu slabá, všetka práca klesne do odtoku.

Všetky ostatné predchádzajúce nátery budú musieť byť odstránené zo steny. Tapety, vápno, vodná emulzia. Tieto kamaráti majú veľmi zlú priľnavosť. A impregnácia lepidlom na tapety im umožní spadnúť zo steny celým plátnom. Spolu so sklolaminátom.

Nezabudnite si umyť alebo vyčistiť všetky tieto veci. Potom znovu zatmelia a prikryjú dvoma vrstvami pôdy.

Mimochodom, nie je vôbec potrebné nanášať tmel na dokonale hladký povrch. Guľky pozoruhodne skrývajú všetky drobné nedostatky, takže sa zvlášť neznepokojujú.

Nové pokrytie. Ak musíte prilepiť črevo v novej budove, musia sa pripraviť aj steny. Omietanie betónových stien je nevyhnutnosťou. Bez neho bude obtiažne rovnomerne prilepiť plátno.

Ľudia niekedy nekladú tmel na sadrokartónové dosky alebo oddiely. Nie je pochýb o tom, a bez prípravy, guľky drží dokonale. Ale ďalšou opravou namiesto kozmetiky bude kapitál. Plátna sa odtrhávajú iba kúskami sadrokartónu. Nie je možné ich odstrániť osobitne.

Rada. Je lepšie hrať bezpečne a pripraviť steny podľa očakávania. V budúcnosti to významne ušetrí peniaze, čas a nervy.

Aké lepidlo je vhodné na sklo

Utekaj! Beží od predajcu, ktorý ponúka ku kúpe univerzálne lepidlo! A potom vám poradí niečo „dobré“. Guľky majú vysokú hustotu. Preto vážia dosť veľa. Lepidlo by preto malo byť vhodné.

Špeciálna masa samozrejme nie je lacná. Ale verte mi, opakované lepenie bude drahšie. Navyše, ak nájdete peniaze v rodinnom rozpočte na nákup skla, potom položte určitú sumu na lepidlo.

Na obale by malo byť napísané: „pre laminátové tapety.“ Bude to ideálne, ak tapety a lepidlo kupujete rovnakú značku. Výrobca vie presne, ako kvalitne prilepiť plátno.

Mimochodom, dnes trh ponúka širokú škálu lepidiel. Je ľahké sa zmiasť, ale vyskytujú sa aj falzifikáty. Nezabudnite požiadať obchod o certifikát kvality. Potom určite nestratíte.

A ešte jedna vec. Pred nákupom nebuďte leniví, prečítajte si zloženie. Lepidlo na báze škrobu - len falošný. Nebude schopný znášať hmotnosť sklenených vlákien. Je žiaduce, aby v kompozícii bol prítomný PVA. Veľmi dobre drží všetky ťažké druhy plátien.

Rada. Správne lepidlo nemôže stáť menej ako 500 rubľov za jedno balenie.

Ako pestovať lepidlo na sklo

To nie je vôbec ťažké. Pozeráme sa na odporúčanie uvedené v balíku. Zmeráme požadované množstvo kvapaliny. Nalejte asi 600 ml do samostatnej misky.Potom v jednej ruke vezmeme drevenú špachtľu alebo zábavnú tyčinku, začneme rázne zasahovať do kruhu. Druhou rukou opatrne nalejte lepidlo do lievika na vodu. Je potrebné posypať tenkým rovnomerným prúdom bez zastavenia. V takom prípade nezabudnite neustále zasahovať do zmesi.

Potom sa lepidlo ponechá napučať 6 až 8 minút. Ak ste urobili všetko správne, potom je hotové lepidlo veľmi hustá hmota podobná chladnému želé.

Ak sa zdá, že lepidlo je v konečnej forme príliš tesné, pridajte predtým nameranú vodu a dobre premiešajte. Nezabudnite, že je problematické nalepiť plátna zo sklenených vlákien na príliš tekuté lepidlo.

Rada. Bojíte sa pokaziť všetko a neodvažujete sa navodiť lepidlo sami. Potom si vyberiete špeciálne guličky s hotovou lepiacou vrstvou. Stačí ju navlhčiť vodou a môžete ju bezpečne prilepiť priamo na steny.

Ako nalepiť maľovanie tapety

Aby bolo možné maľovať plátno zo sklenených vlákien, vyberie sa bezfarebná tapeta. Farebné tapety môžu žiariť cez tenkú vrstvu farby. Silná vrstva vyhladí celú textúru tapety.

Mimochodom, nenechajte sa zmiasť tým, marketingový trik. Niektorí predajcovia aktívne ponúkajú črepy s nadýchanými vláknami na maľovanie. Vyzerá to samozrejme krásne a veľkolepo. Ale iba v rolkách. Po prilepení špachtľou alebo valčekom „líza“ všetka našuchorenosť. A následné maľovanie úplne skryje zvyšky vlasatosti.

Tapeta vzor nezáleží na kvalite pasty. Je to len otázka osobného výberu a navrhovaného návrhu miestnosti.

Čo je potrebné:

 • Tapety a lepidlo.
 • Plastová špachtle alebo gumový valec.
 • Vedro alebo umývadlo na lepidlo.
 • Široká kefa. Ľahko sa nahradí valcom s priamym nosom.
 • Okuliare, gázové obväzy, rukavice.

Za čo je 5 bodov? Guľky pozostávajú z „priadze“ z kremeňa. U niektorých ľudí to môže spôsobiť podráždenie pokožky. Rovnako ako sklenená vlna. Pre začiatočníkov sú potrebné obväzy a okuliare. Stále nevedia, ako dokonca narezať laminát, aby častice mohli odletieť do očí alebo do dýchacích ciest. Nie je to veľmi príjemné, ale guličky sa pri rezaní silne rozpadajú.

Poradie konania. Od lepenia bežných papierových tapiet sa líši iba nanesením lepidla. Rozprestiera sa iba na stene s hrúbkou 2 mm po šírke plátna s malým okrajom. Odmerajte požadovanú dĺžku vopred s prihliadnutím na 7-9 cm, toto malé prekročenie je potrebné na presné spojenie obrázka. Pretože plátna zo sklenených vlákien musia byť prilepené presne na zadok. Prekrytie je povolené iba pri silných nepravidelnostiach steny a následnom orezaní spoja.

Aby miestnosť po nalepení nebola strašná, musí sa pred začatím práce urobiť značka. To je ľahké s akýmkoľvek závitom a ťažkou skrutkou. Jedna osoba drží olovnicu za stropom, druhá obrysovú čiaru pre začiatok lepenia.

Ak je črep prilepený okom, následné maľovanie zreteľne ukáže všetky chyby.

Po omietnutí steny sa plátno lepí zhora nadol. Celé plátno nelepte naraz. Pri vyhladení povrchu sa môžu objaviť škaredé ryhy a bubliny. Je lepšie vyhladiť sklo špachtľou alebo valčekom od stredu k okrajom a postupne sa posúvať po podlahu.

Mimochodom, pórovitá štruktúra guličiek umožňuje, aby sa cez vlákno na prednú stranu objavilo prebytočné lepidlo. To by vás nemalo vystrašiť. Je vhodné použiť také kvapky na súčasné natieranie povrchu tapety. Následne bude spotreba farby občas menšia.

Jednoducho tmelové lepidlo sa rovnomerne rozloží špachtľou alebo gumovým valčekom a zároveň vyhladí sklenenú dosku. Zvláštna pozornosť sa venuje spojom. Mali by byť dokonale namontované tak, aby nevystupovali oproti všeobecnému pozadiu steny. Neobávajte sa, že lepidlo po vyschnutí zanechá na povrchu viditeľné škvrny. Stane sa úplne transparentným a takmer neviditeľným.

Kľúčové odporúčania pre manévre po ukončení práce:

 • po dobu najmenej 2 dní žiadne prievany, až kým plátna úplne nevyschnú
 • izbová teplota do + 17-24 ° С
 • vlhkosť nie viac ako 75%

Niektoré zdroje odporúčajú zabrániť vstupu slnečného žiarenia do miestnosti. S tým, čo je spojené s týmto opatrením, sme však nenašli dostatočné vysvetlenie. Aké tapety to sú, ktoré sa už na začiatku svojej služby bojia slnka?

Po 2 dňoch, keď je plachta úplne suchá, musíte steny dôkladne skontrolovať. Ak sa objavia vzduchové bubliny, naplňte ich lepidlom pravidelnou striekačkou a dobre ich vyhlaďte.

Mali by ste tiež skontrolovať kvalitu kĺbov. Ak sa nájdu niektoré oddeľovače, potom sa prilepia lepidlom PVA vo forme ceruzky. Potom opatrne valcované valčekom.

Rada. Sklolaminátové plátno je vždy zabalené prednou stranou vo vnútri kotúčika. Vonku sa vždy mýli. Veľmi často je označený pruhom neutrálneho tieňa, aby nedošlo k zámene.

Ako pripraviť guľky na maľovanie

Nie je potrebné tancovať s tamburínou. Všetko je veľmi jednoduché. Lepidlo na tapety sa indukuje obvyklým spôsobom, iba voda sa odoberá dvakrát viac, ako je odporúčaná norma. Keď tekutina napučí, aplikuje sa na plátna zo sklenených vlákien v tenkej vrstve. Prirodzene po lepení a zaschnutí.

Je veľmi výhodné vykonať procedúru pomocou valčekov s krátkymi vlasmi alebo širokej kefy. Prvá vrstva by mala zaschnúť, inak sa druhá skĺzne do škaredých hrudiek. Áno, áno, je potrebný druhý náter. Nakoniec si nemôžete byť stopercentne istí kvalitou jednej aplikácie.

Po úplnom vyschnutí všetkých vrstiev môžete začať maľovať alebo maľovať sklo.

Mnohí zanedbávajú náter obrazov. To je neprípustný luxus. Sklolaminát výrazne absorbuje 2 nátery. A iba tretí bude ležať viac-menej rovnomerne. Tapetu nelepte pred natieraním - ďalší odpad.

Rada. Namiesto tekutého lepidla môžete použiť akýkoľvek iný základný náter, ktorého obal naznačuje možnosť nanášania na sklo pred lakovaním.

Užitočné tipy

 1. Na odstránenie prebytočného lepidla nepoužívajte handry alebo handry. Kremenné vlákna sa na nich držia a premieňajú ich na brúsny papier. Plátno budete aj naďalej trieť takou handrou - na spodnej strane plachty získate poškriabanú textúru a viditeľné pruhy.
 2. Nerežte celý kotúč naraz na prúžky. V niektorých domoch môže byť výškový rozdiel stien až 20 cm po obvode miestnosti. Potom budete mučení vzorom malých kúskov a presne sa prispôsobí kresbe. Zmerajte každé plátno osobitne. Vyvarujte sa bolesti hlavy.
 3. Guľky sú oveľa pohodlnejšie rezať bežnými nožnicami. Bežný kancelársky alebo stavebný nôž môže veľmi rozpadať okraj plátna.
 4. Pre ľahšiu aplikáciu zvoľte lepidlo s farbivom v zmesi. Pri aplikácii na stenu sa tým predíde medzerám. Po uschnutí toto lepidlo zafarbí a nezanecháva žiadne zvyšky.
 5. Pre strop vyberte guličky s nižšou hustotou. To uľahčuje lepenie. Okrem toho je strop menej náchylný na testovanie ako steny.

Ako prilepiť guličky na maľovanie? Veľmi jednoduché. Koniec koncov, tento postup sa príliš nelíši od nalepovania jednoduchých tapiet. Je dôležité pripevniť prvé plátno dokonale rovnomerne. A potom sa všetko ukáže takmer bez veľkého úsilia. Presnosť a starostlivosť sú kľúčom k dobrému výsledku a modernému dizajnu na konci opravy.

Video: ako nalepiť tapetu

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy