Ako prať košele: tipy

V šatníku každého moderného človeka sú košele a blúzky. Nie je potrebné, aby ste boli podnikateľmi klasického oblečenia. Aj keď chápanie klasiky je už trochu zastarané. Košele dopĺňajú každodenný vzhľad, chodia s džínsami a teniskami. Vzhľadom na túto popularitu je potrebné umývať. Nakoniec nie je vždy možné a potrebné výrobok odovzdať na chemické čistenie. Pozrime sa na hlavné nuansy čistenia a vyzdvihneme to hlavné.

Ako prať košele

Obsahuje pracie košele

 1. Ak sa rozhodnete umyť nejakú vec v práčke, mali by ste výrobku venovať náležitú pozornosť. V tomto prípade nebude košele poškodená. Prvá vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť, je teplotný režim. Neignorujte takéto odporúčanie, venujte pozornosť štítkom, ktorý je prišitý k veci.
 2. Teplota práčky by nemala prekročiť 30 stupňov. Inak bude košele spôsobená nenapraviteľná škoda. Tkanina sa jednoducho deformuje a zhoršuje. Nezabudnite tiež na to, že farebné veci často miznú, takže biele veci je potrebné prať osobitne.
 3. Väčšina skúsených žien v domácnosti vie, ako správne vykonať postup bez poškodenia tkaniva. Je tiež potrebné si uvedomiť, že kvalitné veci pri praní nestrácajú farbu. Ak máte podobné košele podľa farby a typu tkaniny, postup môžete vykonať spoločne. Je však lepšie kombinovať temné veci so svetlými.

Príprava košele na pranie

 1. Skôr ako začnete s odevom za mokra, vykonajte prípravné činnosti. Zapnite si manžety, urobte to isté s prednými časťami košele. Gombíky by nemali byť v „voľnom“ plávaní.
 2. Ak hovoríme o bielom produkte vyrobenom z jemnej látky, umyte ho v jemnom režime. Na mokré čistenie odevov vyrobených z bavlny alebo ľanu je vhodný normálny režim.
 3. Ak je to možné, vypnite ju alebo ju zredukujte na 400 otáčok, aby bubon košeli príliš neskrútil. Ak má stroj funkciu žehlenia a sušenia, vypnite ich. Takéto manipulácie sa najlepšie uskutočňujú obvyklým spôsobom.
 4. Po príprave odošlite položku do bubna. Nalejte do polovice množstvo prášku, ktoré pridáte pri umývaní bežných vecí. Spustite práčku na 3 minúty, po uplynutí ktorej nalejte alebo nalejte zvyšok umývacieho prostriedku a kondicionéra v obvyklom množstve.
 5. Po výbere vhodného režimu sa domáci spotrebič spustí. Ak potrebujete bielidlo, pridajte do inej práškovej komory 2 polievkové lyžice sódy alebo trochu peroxidu vodíka. Nepoužívajte bielidlo.
 6. Ak sú na košeli silné škvrny, ktoré sa nedajú prať, musí sa výrobok najskôr namočiť na 15 minút. Ak to chcete urobiť, trite manžety, golier, miesta so škvrnami s tyčou mydla na prádlo, nechajte si ľahnúť. Následné prepláchnutie sa uskutoční najskôr ručne vo vode s octom, potom sa odevy odošlú do práčky na jemné pranie.
 7. Ak sú oblasti silne zašpinené, bude možno potrebné namočiť ich a umyť ich ručne. Niekedy je potrebné miesto kontaminácie niekoľkokrát utrieť mydlom alebo sódou (ak je položka biela), potom ju utrite mäkkou kefou a opláchnite.
 8. Košeľu v žiadnom prípade nemačkajte, trite si škvrny rukami. To platí najmä pre manžetu, golier, iné vložky a ozdobné prvky. Týmito činnosťami poškodíte len látky a zničíte vlákna.
 9. Ak sú škvrny zložité, napríklad z krvi, vína, guľôčkového pera, zakúpte kyslé bielidlo. Produkt spracujte podľa pokynov.Vo väčšine prípadov dávajú všetci výrobcovia svoje odporúčania na umývanie vecí, môžu si ich prečítať na zadnej strane balenia.
 10. Ak potrebujete prať košeľu z farebného materiálu, nepoužívajte bielidlá. Inak budú na tkanine škvrny. Po vybratí odevu z domáceho spotrebiča opláchnite predmety vodou. Týmto bude textília jasnejšia.

Umývacie košele

 1. Pri praní vecí z jemných textílií existujú zvláštnosti. Hlavným problémom zostáva výber vhodného čistiaceho prostriedku. Posteľné košele sa môžu prať obvyklým každodenným práškom.
 2. Ak je produkt natretý, uprednostnite prášok určený pre tenké látky. V tomto prípade tričko nezmizne ani nestratí svoj pôvodný vzhľad. Ak sa na tkanine vytvorili škvrny alebo žltkastosť, oplatí sa uchýliť sa k malým trikom.
 3. Pri bielych výrobkoch sa môže s práškom zmiešať malé množstvo bielidla. Upozorňujeme, že v tomto prípade je prísne zakázané používať zlúčeniny obsahujúce chlór. Musíte tiež zmiešať zvláčňovadlá.
 4. Ľanové košele sa po praní často zmršťujú. V tomto prípade je dôležité kupovať vysoko kvalitné výrobky. Dobrý materiál sa nezmršťuje. Takéto košele majú sýtu farbu a silný plexus. Spočiatku neprekračujte o dobrých veciach, takže neskôr nepreplatíte.
 5. Vlákna sa tiež používajú dlhšie s priamou štruktúrou. Niektorí výrobcovia ošetrujú košele špeciálnym zložením, ktoré neumožňuje tkanine po určitom čase si sadnúť. Ak budete dodržiavať všetky pravidlá, nebudete mať podobné problémy.
 6. Po umytí je zakázané silno krútiť a žmýkať výrobky z jemných textílií. Narovnajte košeľu dlaňami a vytvorte potrebný tvar. Neprepúšťajte veci. V opačnom prípade tkanivo stratí svoju vlhkosť a čoskoro sa stane krehkejším.

Umývanie košeľa nespôsobuje ťažkosti, ak vykonávate manipulácie v súlade so všetkými jemnosťami. Oboznámte sa s prípravnými opatreniami, pripevnite všetky gombíky, odstráňte škvrny, ak existujú. Neotáčajte ani nenastavujte minimálnu rýchlosť. Vždy, keď je to možné, používajte tekutý prací gél.

Video: Ako prať biele pánske košele

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy