Ako pripraviť horúcu čokoládu doma

Horúca čokoláda je považovaná za obľúbenú pochúťku väčšiny Rusov. Recept na nápoj šírilo po celom svete, mnoho krajín ho zmenilo na základe osobných preferencií svojich ľudí. Často sa pridávajú horúca čokoláda, muškátový orech, mletá škorica, mäta a dokonca aj chilli. Skúsené ženy v domácnosti sa naučili variť horúcu čokoládu doma. Táto technológia nie je príliš zložitá, ak budete postupovať podľa pokynov krok za krokom.

Ako pripraviť horúcu čokoládu

Funkcie výroby horúcej čokolády

 1. Na výrobu skutočnej horúcej čokolády nestačí iba kakao. Aj keď mnohí považujú recept založený na tomto produkte za správny. Nakoniec sa dezert stane odvážnym, výživným, hustým a viskóznym. Cukor, vanilka, škorica sa pridávajú do klasického receptu.
 2. Nakúpte smotanu s obsahom tuku 20%, v dôsledku toho bude pripravený nápoj oveľa silnejší. Keď porazíte celkovú hmotnosť, výsledkom bude hustý dezert, ktorý pripomína puding. Jemnosť takejto konzistencie sa výhodne konzumuje lyžičkou.
 3. Ak chcete dať dezertu rafinovanú chuť, pridajte do neho rôzne zložky, ako napríklad likér, rum, koňak, voda, smotana atď. Pri nalievaní vody sa obsah tuku v nápoji výrazne zníži a chuť čokolády sa stane výraznejšou. Po zmiešaní so smotanou získate jemnosť produktu.
 4. V procese výroby horúcej čokolády pridajte do zmesi tukové mlieko, kyslou smotanu, škrob alebo žĺtok. V tomto prípade bude nápoj oveľa silnejší. Používajte tiež iba vysokokvalitnú tmavú čokoládu bez prísad alebo príchutí. Mliečna čokoláda, ale nie porézna, je vhodná na pitie.
 5. Milovníci korenených dezertov často pridávajú rôzne korenie, ako napríklad kardamón, vanilka, zázvor, škorica, niektoré druhy korenia. Pridanie chilli papričky sa do istej miery stalo klasikou tohto žánru. Nápoj je pikantnejší, korenistejší a koláčový.
 6. Na správne rozpustenie čokolády pri zachovaní jej prospešných vlastností použite vodný kúpeľ. Dajte pozor, aby sa kvapky vody nedostali do roztavenej zmesi, inak sa objavia hrče. Nemôžete ich znova rozpustiť, takže dezert bude pokazený.

Horúca čokoláda: Classic

 1. 550 ml sa musí uvariť. odstredené mlieko po naliatí na panvicu s hustým dnom. Potom môžete naliať do chladenej nasekanej čokolády (asi 145 - 150 g). Nechajte oheň na minime a premiešajte hmotu.
 2. Horúca zmes sa spojí s 15 g. preosiata múka, vyvarujte sa hrudiek. Tekutinu premiešajte na krémovú hmotu a znova ju privarte do varu (tento pohyb dá nápoju hustotu). Nalejte cukor podľa chuti, horúcu čokoládu.

Čili čokoláda

Čili čokoláda

 1. Čokoládovú tyčinku rozomieľajte tak, aby ste získali drobky. Zmiešajte chilli v prášku do jednej hmoty (vyberte množstvo podľa osobnej preferencie), škoricu a 480 ml. mlieko. Nalejte všetko do duseného mäsa.
 2. Predhrejte zmes bez varu. Ďalej nalejte čokoládu do zmesi, povarte ju 10 minút, nezabudnite ju premiešať. Potom si korenie, zalejeme cukrom podľa chuti. Pridajte koňak (voliteľná zložka).
 3. Hotový nápoj ozdobte šľahačkou, posypanou čokoládovými lupienkami alebo kakaovým práškom. Podávajte vo vysokých pohári.

Biela horúca čokoláda

 1. Nalejte 930 - 960 ml.odtučnite mlieko na panvicu s hustým dnom, položte na sporák, zapálte strednú moc. Rozdrvte na hmotu asi 245 gramov. biela neporézna čokoláda.
 2. V procese prípravy čokoládovej hmoty pridajte cukor (množstvo je voliteľné). Dosiahnite rovnomerné zloženie, nečakajte na výskyt bublín (vrenie).
 3. Vyberte panvicu z horáka, nechajte nápoj vychladnúť. Potom začnite ochutnať rozliatím obsahu do krásnych pohárov. Ozdobte nápoj kakaovým práškom alebo kokosom.

Berry čokoláda

 1. Zmieša sa 220 ml v jednej hmote. tuková smotana, granulovaný cukor podľa chuti a 240 g. rozdrvená horká čokoláda.
 2. Zmes sa rozpustí vo vodnom kúpeli a potom sa pridá 65 g. maslo a 180 g. sezónne bobule (čerešne, jahody, egreše, slivky, ríbezle atď.). Miešajte do hladka. Nápoj môžete používať teplý aj studený.

Orechová čokoláda

Orechová čokoláda

 1. V malej kovovej nádobe zmiešajte 115 g. nasekanú tmavú čokoládu, niekoľko marshmallows a 550 ml. odtučnené mlieko. Zahrejte hmotu na stredné teplo po dobu 10 minút, premiešajte, aby ste dosiahli jednotné zloženie.
 2. Vyberte riad z horáka, pridajte muškátový orech na špičku noža, 3 gr. mletá škorica, 1 ml. vanilkový extrakt. Miešajte čokoládu a nalejte ju do hrnčekov. Bon chuť!

Vanilková čokoláda

 1. Pripravte si malý hrniec, nalejte 30 ml. prefiltrovaná voda a počkajte na var. Nalejte granulovaný cukor (asi 30 gramov) zmiešaný s kakaovým práškom (25 gramov). Získajte jednotnú pastu.
 2. Pridá sa 265 ml. mlieka (obsah tuku asi 1,5%), zmes povarte 5-7 minút, potom nalejte 3 ml. vanilková esencia. Hotovú misku podávame so šľahačkou, posypanou muškátovým orieškom.

Krémová čokoláda

 1. Nalejte do 550 ml. mlieko v malej železnej vedre, pošlite do sporáka. Zmes zohrejte, ale nenechajte ju vrieť.
 2. Odstráňte tekutinu z horáka, pridajte 50 g. tekutý med, 4 ml. vanilková esencia, 245 g. strúhaná čokoláda, 1 štipka soli. Nalejte 25 gramov, aby bola silná. kukuričný škrob, uveďte hmotnosť do rovnomernosti.
 3. Pri miernom ohni vytvorte prvé bubliny, vypnite varnú dosku a nechajte čokoládu vychladnúť. Nalejte do hrnčekov, podávajte s marshmallows marshmallow a šľahačkou.

Pomarančová čokoláda

 1. Naplňte malú železnú panvicu jemne nasekanou pomarančovou kôrou (60 g). Pridajte 6 g. nakrájanú škoricu a 120 g. strúhaná horká čokoláda. Nalejte do 60 ml. mlieko a zmes sa rozpustí na miernom ohni.
 2. Potom pridajte ďalších 320 ml. mlieko a privarte. Porazte 60 ml. mastný krém do krému pomocou mixéra, zmes premiestnite do celkového zloženia. Varenú horúcu čokoládu nalejte do kruhov a ozdobte škoricou.

Hustá horúca čokoláda

Hustá horúca čokoláda

 1. Prestávka 120 g. horká čokoláda na kúsky. Pour 15 g. kukuričný škrob v 85 ml. mlieko a premiešajte. Pridajte 240 ml do samostatnej misky. mlieko, 220 ml. silná smotana a 30 g. strúhaná čokoláda.
 2. Hmota sa uvedie do varu a pridá sa rozpustený škrob. Zmes sa mieša do hladka. Vypnite varnú dosku. Nápoj by sa mal podávať horúci.

Čokoláda s banánmi

 1. Pohodlne rozdrvte 115 g. horká čokoláda, olúpaná 1,5 banány a nakrájaná na kocky. Vezmite malú panvicu, pridajte nastrúhanú čokoládu, banán, nalejte 1 liter. mlieko a nasaďte prsteň.
 2. Po 10 minútach vypnite sporák, rozšľahajte zmes šľahačkou a rovnomernosť. Vyberte riad z ohňa, pridajte cukor podľa chuti a 2 štiepky nasekanej škorice. Nápoj môžete ozdobiť plátkami banánu.

Čokoláda s rumom

 1. Nalejte 800 ml do malého hrnca. nízkotučné mlieko. Pridajte 45 ml. rum (whisky, brandy, koňak) a 120 ml. krém. Dajte na horák, uveďte zmes do varu.
 2. Vyberte panvicu z tepla. Pour 280 g.rozdrvila čokoládu v strúhanke, takže sa roztopila v horúcom mlieku. Prineste zmes do homogenity a nalejte do kruhov. Nápoj podávajte horúci.

Mandľová čokoláda

Mandľová čokoláda

 1. V malej kovovej nádobe premiešajte 90 g. horká čokoláda, 120 ml. filtrovaná voda, 65 g. granulovaný cukor. Počkajte, až sa objavia prvé bubliny, zmes nechajte mierne zahriať na stredný výkon. Znížte horák, varte nápoj ďalšie 3 minúty.
 2. Nalejte do 630 ml. odstredené mlieko, 55 ml. likér "Bailey's", 20 g. instantná káva, 40 ml. koňak. Zložte zmes šľahačkou a varte ďalšie 3 minúty. Porazte 120 ml. hustú smotanu na krémovú hmotu, položíme na čokoládu, posypeme nasekanými mandľami.

Čokoláda s vaječným žĺtkom

 1. Narazte 150 ml v jednej zmesi. mlieko a 1 žĺtok. Zahrejte ďalších 350 ml. mlieko a zalejeme 90 g. strúhaná horká čokoláda.
 2. Zmes sa nepretržite mieša, naleje sa 1 g. škorica a granulovaný cukor (voliteľné množstvo). Odstráňte výslednú hmotu z horáka a pridajte šľahaný žĺtok. Miešajte do hladka, podávajte čokoládu v horúcej forme.

Praktické tipy

 1. Vyrábajte horúcu čokoládu výlučne z prírodných produktov. Obsah kakaa v dlaždici by mal byť najmenej 65%. Na nápoj sa najčastejšie používa horká čokoláda bez rôznych plnív.
 2. Používa sa tiež na varenie bielej a mliečnej čokolády. Pridá sa šľahačka, ktorá dáva nápoju hustotu a jemnosť. Pre jedinečnosť chuti použite vanilkový cukor alebo esenciu.
 3. Najdôležitejšie je krásne slúžiť jedlo, to je kľúč k úspechu. Krém, karamel, lístky mäty, škorice a sladkosti vám pomôžu správne ozdobiť dezert.

Zvážte recepty na výrobu horúcej čokolády na báze kávy, ťažkej smotany, koňaku, Baileyho likéru, vanilkovej esencie, tmavého rumu. Pridajte k svojmu nápoju marshmallows, mandle, chilli papričky, banány, sezónne bobule, muškátový orech, nasekanú škoricu a pomarančovú kôru. Meňte proporcie podľa svojich predstáv, experimentujte, pridajte svoje obľúbené ingrediencie.

Video: ako pripraviť horúcu čokoládu

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy