Ako odstraňovať vodný kameň z panvice doma

Voda momentálne nie je kvalitná. A postupom času sa na kuchynskom riade objaví špinavý povlak. Toto je začiatok tvorby mierky.

Ako odstraňovať vodný kameň z panvice

Ak riad nie je vyčistený, váha sa zmení na tvrdé usadeniny. Bojovať s ňou bude oveľa ťažšie. A potom bude potrebné uchýliť sa aj k chémii. Čo nie je úplne zdravé.

Okrem toho samotná váha poškodzuje telo. Akonáhle sa v tráviacom trakte spolu s jedlom, rozkladá sa a preniká do krvi. Po zablokovaní krvných ciev. Tvorba obličkových kameňov nie je vylúčená.

Metódy odstraňovania okovín

Predtým, ako začnete s čistením stien riadu, musíte vedieť, že smaltované a hliníkové misky sa čistia odlišne.

Prvým nepriateľom solí na jedlách je kyslé prostredie. Ako ho používať na odstránenie vodného kameňa v smaltovanej panvici:

 1. Pomocou kyseliny citrónovej - znečistené misky naplňte vodou. Potom do nej nalejte dve čajové lyžičky kyseliny citrónovej v pomere 1 liter kvapaliny. Zapáliť a prevariť vodu. Nechajte niekoľko minút variť a vypnite teplo. Nevylievajte okamžite vodu, nechajte všetko jednu hodinu. Potom postup zopakujte.
 2. Odstraňte vodný kameň v octe (ocotová esencia sa používa iba v zriedenej forme). Nalejte čistú vodu do riadu. Malo by stačiť na pokrytie úrovne tvorby mierky. Po pridaní 9% octu (1 liter vody - pol pohára esencie). Roztok sa privedie do varu a misky sa odložia. Ak sa váha neodstráni ihneď, nechajte vodu po 30 minútach opäť uvariť. Pri použití kyseliny octovej by mala byť miestnosť vetraná, aby nepoškodila dýchacie cesty človeka.
 3. Nakladaná uhorka alebo zriedená paradajková šťava pomáhajú dobre sa vysporiadať. Majú tiež kyselinu. Iba takýto nástroj by sa nemal variť. Nalejte soľanku na kontaminované misky a nechajte pôsobiť 24 hodín.

Po týchto opravných prostriedkoch by mali byť hrnce dobre opláchnuté tečúcou vodou.

Odstraňovanie vodného kameňa s alkalickými výrobkami
Jedlá sóda je ekonomický a dobrý pomocník. Sódu treba naliať do hrnca (100 g. Na 1 liter tekutiny) a jemne trieť jeho steny. Váha trochu zanechá, riad sa efektívnejšie čistí. Potom nalejte vodu do nádoby, ktorá sa má vyčistiť, a zapálte. Akonáhle sa voda uvarí, horák dotiahnite, nechajte ju variť 1,5 - 2 hodiny, v závislosti od množstva vodného kameňa.

Po uvarení znečistenú vodu vypustite a panvicu dôkladne opláchnite vodou.

Sódový popol sa mieša v pomere 1: 1 s kávou. Naneste túto zmes na hustú handričku alebo vatový tampón a utrite ňou vnútro panvy. Na čistenie nie je potrebné používať špongiu na umývanie riadu. Všetok obsah prenikne do jeho pórov a bude ťažké dosiahnuť požadovaný účinok.

Čistenie hrncov z toho, čo je po ruke

 1. Ak sa v dome zhromaždila zemiaková kôra alebo jablková kôra, neponáhľajte ju vyhodiť. Napodiv, ale tiež majú kyselinu. To je ona, ktorá pomôže vyrovnať sa s spodina. Naše prababičky tiež čistili panvice týmto spôsobom. Dôkladne ich očistite od nečistôt a nalejte do hrnca až na vrchol. Nalejte do nich vodu a zapálte. Keď tekutina vrie, nechajte ju variť pol hodiny. Ak je panvica príliš znečistená, postup zopakujte.
 2. Dobre umyte všetku spodnú časť všetkých známych sýtených nápojov. Sprite, Cola a Fanta sú pri riešení tohto problému obzvlášť účinné. Obsahujú kyseliny fosforečné a citrónové. Po predchádzajúcom odstránení plynov z nápoja sa naleje do hrnca. Potom, cez vysoké teplo, priviesť do varu. Keď vrie, odložte riad a nechajte v ňom tekutinu pol dňa.Počas tejto doby bude stupnica odchádzať.
 3. Plak z nekvalitnej vody a škvrny je možné odstrániť pomocou bielidla pre tkaniny "biele". Nalejte do hrnca s vodou na 3 litre. voda, 100 g. odfarbiť. Nechajte pôsobiť 12 hodín. Všetky staré škvrny a vodný kameň sa rýchlo odstránia. Potom panvicu dobre umyte a povarte v nej čistú vodu tak, aby po nej neboli stopy chlóru.
 4. Do 3-litrovej nádoby s vodou sa pridá 250 g. glycerín a pol pohára cukru. Všetko varte 10-15 minút.

Ako odstraňovať vodný kameň v hliníkovej panvici

Hliník, pomerne chúlostivý materiál. Preto počas čistenia odborníci dôrazne neodporúčajú používanie kovových kefiek. Piesok a sóda nie sú tiež vhodné na odstránenie akýchkoľvek nečistôt.

Ako odstraňovať vodný kameň v hliníkovej panvici

Kyslé prostredie a alkalické čistiace prostriedky sú oxidované. Zároveň zanechávajú škvrny na povrchu riadu. Hliníková panvica stráca svoj pôvodný lesk.

Umývačky riadu sú tiež kontraindikované. Hliníkové riady po nich strácajú estetický vzhľad.

Ako odstraňovať vodný kameň v hliníkovej panvici:

 1. Naj osvedčenejším a najúčinnejším spôsobom je varenie jedla v roztoku sódy a kremičitého lepidla. Nalejte vodu do hrnca, pridajte prísady, varte na veľmi nízkej teplote po dobu 1 hodiny. Po vyčistení riad dôkladne opláchnite tečúcou vodou.
 2. Aby sa panvica príliš neoxidovala, môžete spodinu odstrániť pomocou séra alebo kefíru. Nalejte ich nad úroveň stupnice a nechajte stáť 10 hodín.
 3. Dobrý odvápňovač cibule. Najskôr je potrebné šupku odlúpnuť z plevy, inak to zafarbí riad. Potom cibuľu nakrájajte na štyri časti, vložte do panvice s vodou a varte jednu hodinu.
 4. Zubný prášok dobre zvláda šupiny a sadze. Prášok musíte zmiešať s kvapkou tekutého saponátu na umývanie riadu. Potom naneste túto dužinu na steny riadu a nechajte jeden deň.

Aby ste netrpeli čistením dlhotrvajúcich solí, musíte hrnce pravidelne čistiť. Na varenie sa odporúča používať iba mäkkú, čistenú vodu. Stáva sa, že ľudové lieky nepomáhajú a spodina je príliš stará. V tomto prípade sa nemôžete obísť bez zakúpených chemikálií pre domáce potreby.

Video: Ako vyčistiť panvicu zvnútra bez námahy

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy