Ako pestovať strom peňazí doma

Crassula alebo strom peňazí sa stáva čoraz obľúbenejšou izbovou rastlinou. Je to hrubý kmeň s mäkkými zelenými listami, ktorý vyzerá rovnako ako mince. Od pradávna sa verilo, že v dome, v ktorom tučná žena dobre rastie, bude vždy prosperita, prosperita a prosperita. Je pozoruhodné, že strom peňazí sa musel pestovať nezávisle. Len v tomto prípade to prinieslo bohatstvo. Aby rastlina vždy vyzerala svieža, dobre udržiavaná a plná sily, musíte sa o ňu postarať.

Ako pestovať peniaze strom

Ako zasadiť peniaze strom

Nákup malého závodu s hotovým a aklimatizovaným procesom je jednoduchý. Dostanete silnú, životaschopnú kvetinu, ktorá ozdobí váš domov. Aby však rastlina priniesla peňažný úspech a prosperitu, musíte nepatrne zovrieť list alebo vetvičku z veľkého stromu. Musíte to urobiť tak, aby majiteľ veľkého stromu nehádal o ničom, to znamená, jednoducho povedané, musíte ukradnúť výhonok.

 1. Letáky a vetvy Crassula sa množia dobre a dávajú korene aj v suchom stave. Po odtrhnutí listu alebo vetvičky z rastliny by mal výhonok ležať niekoľko hodín bez vody a zeme. Takže by mal radšej zakoreniť.
 2. Strelec musí byť spustený do pohára vody tak, aby dával korene. Tučná žena však môže dokonale zakoreniť, ak list prilepíte okamžite na vlhkú zem.
 3. Pot pre peniaze strom, musíte si vybrať široký a nízky.
 4. Pred výsadbou musíte pripraviť pôdu pre rastlinu. Za týmto účelom zmiešajte desať častí záhradnej pôdy s dvoma časťami piesku a jednou časťou popola. Na dne vyložte porézne kamienky alebo tehlové črepy, aby ste zabezpečili odtok.
 5. Po vysadení výhonku v zemi môžete kvetinu niekoľko týždňov držať pod určitým druhom skleníka - to znamená pod kupolou vyrobenou z obyčajného polyetylénu. To pomáha kvetu lepšie zakoreniť.
 6. Crassula je nenáročný závod. Ak je správne vysadená, je dobre prijatá a za pár týždňov začne získavať silu.

Starostlivosť o peniaze

Aby bola rastlina silná a silná, musí sa o ňu náležite starať.

Starostlivosť o peniaze

 1. Peniaze strom pochádza z horúcej Afriky, takže sa vôbec nebojí slnečného svetla. Naopak, aby ste zaistili jeho normálne fungovanie, musíte položiť kvetináč na slnečnú stranu. Na samom vrchole horúceho leta je lepšie nechať kvetinu dlhšiu dobu na priamom slnečnom svetle, inak sa nemôžete báť vysychania rastlín.
 2. Polievanie by nemalo byť časté. Najlepšie je zavlažovať rastlinu 1 - 2-krát týždenne, pretože pôda zaschne. Ak si všimnete, že tučná žena prestala rásť, musíte znížiť množstvo zavlažovania. Nie je však tiež možné sušiť rastlinu - nájdite optimálnu rovnováhu vody. Zavlažujte rastlinu usadenou vodou pri teplote miestnosti. Dôrazne sa neodporúča zalievať rastlinu studenou vodou - môže odumrieť.
 3. Optimálna teplota života tučnej ženy je v lete 20 - 25 stupňov av zime 10 - 15 stupňov. Táto rastlina rastie dobre na čerstvom vzduchu, takže ak je to možné, zoberte ju na balkón alebo ju umiestnite na parapet zvonku okna.
 4. Peniaze strom miluje vody postupy, takže čas od času musíte striekať tuk dievča z rozprašovacej fľaše.
 5. Niekoľkokrát do mesiaca sa rastlina musí kŕmiť hnojivami. Zvyčajne sa to deje iba v lete a na jar, keď rastlina aktívne rastie a kvitne. V zime je vrchný obväz voliteľný.Peňažný strom sa zvyčajne hnojí komplexnými zlúčeninami alebo špeciálnymi hnojivami pre kaktusy.
 6. Každých niekoľko rokov musí byť rastlina presadená do priestrannejšej nádoby. Aby ste to dosiahli, musíte presunúť pôdu z okrajov kvetináča a opatrne odstrániť rastlinu s podzemkom a zemou. Pôdu rozprestrite do nového väčšieho hrnca a zasadte koreň rastliny do zeme. Posypte medzery pozdĺž okrajov hrnca.
 7. Pri pestovaní tučnej ženy je veľmi dôležité sledovať tvorbu rastlín. Ak chcete pestovať strom, nie kríkov, musíte odrezať dolné pomocné výhonky, aby na ne rastlina neusilovala. Zanechajte jeden z najvýhodnejších procesov, ktorý sa v budúcnosti zmení na silný a silný kmeň. Ak chcete, aby rastlina začala rásť v určitom smere, stačí zovrieť úplne vrchné listy vetiev rastúcich týmto smerom. Peniaze rastú smerom k slnku, takže z času na čas musíte otočiť kvetináč tak, aby rastlina rovnomerne rástla. Ak sa tak nestane, strom môže stratiť rovnováhu a spadnúť. Ak k tomu dôjde, stačí vyzdvihnúť rastlinu, nakrájať poškodené listy a zasadiť strom do kvetináča znova. Nedovoľte, aby sa to opakovalo a zariadenie orezávajte včas.

Choroby a problémy v raste peňažného stromu

Crassula je pomerne silná rastlina, ktorá vydrží akékoľvek negatívne vplyvy. Zriedkavo ochorie, ale môžu sa vyskytnúť problémy.

Choroby peňazí

Ak je rastlina bolestivá, škodcovia ju môžu prekonať. Medzi nimi môžu byť múčnaté alebo koreňové múčniky, svrab a pseudoskoky, roztoče pavúky, nematódy a vošky. Ak sa ich chcete zbaviť, musíte pripraviť tinktúru cesnaku v alkohole. Tri hlavy cesnaku musia byť olúpané, nasekané klinčeky a naplniť do nich fľašu. Nalejte cesnak s alkoholom a nechajte ho pár týždňov variť. Fľašu pretrepte tak často, ako je to možné. Potom sa musí tinktúra filtrovať a kmeň a listy rastlín sa s ňou otrú. Po tomto ošetrení sa škodcovia už rastliny neboja. Okrem toho je úplne bezpečný pre samotný strom.

Ak sa listy rastliny náhle zvrásnia a stmavnú, voda na zavlažovanie bola studená. Takéto letáky musia byť odstránené okamžite, je nepravdepodobné, že by sa dostali do ich zmyslov. Ak sú listy bledé a letargické, zalievanie je príliš intenzívne. Ak naopak naopak rastliny zriedkavo zaliate, na listoch sa môžu objaviť suché škvrny hnedej farby. Ak sú škvrny hnedé, ale nie suché, ale mäkké, potom rastlina ochorel hubou. V takýchto prípadoch musíte v špecializovaných predajniach kúpiť antimykotiká pre izbové rastliny. Strom často vetrajte, aby sa rýchlo zbavil tejto metly.

Stáva sa tak, že korene rastliny zmäknú, letargicky, akoby hnijú. S najväčšou pravdepodobnosťou je to koreňová hniloba. V tomto prípade, aby ste zachránili rastlinu, musíte ju odstrániť z hrnca a vyčistiť koreň všetkých poškodených častí. Rastlina s čistými zvyškovými koreňmi sa presadila do čerstvej pôdy. Ak je koreň úplne zasiahnutý, ostáva iba rezať rastlinu a dúfať, že dá nové korene a zakorení sa.

Ak sa kmeň tučnej ženy stane nemotorným a škaredým, rastlina potrebuje viac slnečného svetla.

Aby strom peňazí priniesol šťastie

S výsadbou a rastom stromu peňazí je spojených niekoľko znakov. Koniec koncov, nie je to len izbová rastlina, ale aj talizman, konzervovaný pre šťastie, lásku a prosperitu.

Aby strom peňazí priniesol šťastie

 1. Aby kvetina dobre rástla a priniesla šťastie, musíte pri výsadbe dať do dolnej časti kvetináča obyčajnú mincu.
 2. V najkrajšiu noc v roku by sa mali vetvy stromov ukladať na veľké účty. To je veril, že v novom roku je peniaze strom nabitá energiou peňazí, a to sľubuje peňažné zvýšenie v priebehu celého roka.
 3. Zaobchádzajte so stromom ako so živou bytosťou.Pravidelne utierajte prachové listy a jemne nažehlite. Hovoria, že strom peňazí si zvykne na jedného majiteľa. A ak sa neobjaví dlho, začne miznúť a bolieť.
 4. Každý týždeň, v ten istý deň a pokiaľ možno v rovnakom čase, musíte uvoľniť zem svojho „domáceho maznáčika“. Je lepšie, ak to robí rovnaká osoba.
 5. Podľa Feng Shui by mal hrniec s stromom peňazí stáť na okne z juhovýchodnej strany. Podľa tohto vyhlásenia je za materiálnu pohodu človeka zodpovedná táto strana sveta.
 6. Pre aktiváciu peňažných tokov musíte zviazať červenú stuhu na kvetináč alebo vetvičku rastliny.

Milujte svoju rastlinu, hovorte s ňou a oslovte ju, akoby bola nažive. A odpovie vám rýchlym rastom a bujným kvetom. Potom vaše finančné záležitosti pôjdu do kopca!

Video: Ako zasadiť strom peňazí

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy