Ako pestovať ruže z rezaného kvetu doma

Často sa stáva, že keď dostanete ako darček krásnu kyticu ruží, chcete svoj život predĺžiť nie vo váze, ale pestovaním plnohodnotného kríka. Obzvlášť kvalifikovaní záhradníci dokážu celý proces pestovania kríkov z rezaného kvetu uskutočniť bez premýšľania. Čo by mali milovníci krásy robiť v takýchto prípadoch? V skutočnosti je potrebné poznamenať, že skôr, ako sa začne plávať krík pod oknami v krajine alebo v dome, uplynú najmenej dva roky. Preto, keď začnete pestovať ruže z rezaného kvetu, musíte byť trpezliví.

Ako pestovať ruže z rezaného kvetu

Pri pestovaní ruží sa musia jasne pozorovať fázy

 1. Čakať na takmer úplné vädnutie kvetov v kytici je úžasné, že ak si chcete robiť záhradníctvo, nemusíte pokaziť aranžovanie kvetov.
 2. Po zvädnutí je potrebné ostrým nožom zbaviť listy, puky a samotný kvet, čím sa vytvorí stopka. Na každej rukoväti by mali zostať dva alebo tri puky.
 3. Nad obličkou 1 cm musíte urobiť šikmý rez. Je veľmi dôležité presne dodržať stanovenú vzdialenosť, pretože ak je stopka dlhšia, môže z dôvodu nedostatku vlhkosti vyschnúť. Aj keď rastlina nemá listy, rastlina stále potrebuje vodu, ktorá sa vyparuje z povrchu. Po navlhčení plátok vodou ho musíte ošetriť suchým manganistanom draselným, potom vytvoriť silné množstvo manganistanu a nasiaknuť odrezky na jeden deň.
 4. Pri zakladaní rukoväte dávajte pozor: dva až tri púčiky by mali zostať na povrchu. Ako hnojivo je najlepšie použiť zmes dreva a humusu a posypať rašelinou pieskom. Najlepšie sa hodí riečny piesok a odrezky sa musia vysádzať čo najhlbšie do zeme.
 5. Na urýchlenie tvorby koreňov sa uskutočňuje stimulácia rastom. Podobné prípravky sa voľne predávajú v kvetinárstvách.
 6. Ďalej potrebujete skleníkový efekt, ktorý sa dá dosiahnuť pomocou sklenenej alebo plastovej nádoby namontovanej na vrchu. Zem musí byť neustále mokrá. Rukoväť musí byť následne striekaná často.
 7. Koreňový systém sa bude vyvíjať správne a rýchlo, ak budú prvé púčiky uvoľňované rastlinou neustále odstraňované.
 8. Po objavení sa prvých koreňov sa postrek môže zastaviť a samotné sadenice by sa mali vetrať. Po mesiaci môžete stráviť 1 kŕmenie.
 9. Po 1,5 až 2 mesiacoch sa sadenice môžu premiestniť do črepníka. K tomu je potrebné pripraviť zmes. Zmiešajte piesok, humus a mletú pôdu v pomere 1 x 1 x 3 a naplňte ju nádobou. Je potrebné si uvedomiť, že prvá zima pre mladých rastlín je veľa stresu a veľmi ťažké okamihu. V tejto súvislosti je potrebné do polovice jesene priniesť do miestnosti ružový kvetináč. Teplota, pri ktorej bude pomerne nízka - asi 3-5 stupňov.
 10. Po úspešnom zimovaní budú odrezky silné a pripravené pristáť v zemi bez prístrešia. Pri príprave pôdy na výsadbu je potrebné ju vykopať a zlepšiť výživu organických hnojív.
 11. V prvom roku života kvetu by sa mala otvorená krajina starostlivo ošetrovať. V prvom rade to platí pre farby, ktoré nezáleží na tom, koľko chcete nechať, ale napriek tomu je potrebné ich odstrániť. Všetko sa deje, aby sa nevyťažila sila z ešte mladého kríka.

Ak sa všetky pravidlá a tipy dodržiavajú v správnom poradí a so zvláštnou obozretnosťou, jeho koreňový systém sa po prvom roku posilní takmer úplne. Vďaka úsiliu a času strávenému silnou sviežou ružou určite poteší luxusný kvetinový vzhľad.

Ak je už ružové kríky pod oknom, ale existuje potreba pestovať ďalšie, môžete použiť túto metódu.

Kusy ruží

V lete, keď je rastlina uprostred svojej bóje a uvoľňuje mladé a silné výhonky, je potrebné jednu z nich odrezať pomocou nožnice v malom uhle. V ideálnom prípade by mal byť vybraný výhonok ako bežná ceruzka, pretože práve tieto sadenice vydržia všetky napätia potrebné na plný rast. Rezané vetvy by mali byť rovné. Potom ich nakrájajte na odrezky s dĺžkou približne 23 cm. Po odstránení všetkých listov z dolnej polovice je možné pokračovať v pestovaní.

Na otvorenom teréne vo svetlej a slnečnej oblasti musíte vykopať zákop a naplniť ho pieskom. Pripravenú stopku prehĺbime o dve tretiny do zeme a zaspíme na čiernej pôde. Aj keď je tento proces nezanedbateľný a jediné, čo treba urobiť, je pošliapať zem okolo budúceho ružového kríka a postarať sa o dostatočné zavlažovanie pre úplné a silné zakorenenie. Existuje však malé tajomstvo, ktoré robí túto metódu jedinečnou. Je pokrytá obyčajnými zemiakmi. Pred vysadením stopky do zeme sa musí uviaznuť v zemiakoch. Koreňová plodina sa bude starať o neustále udržiavanie vlhkého prostredia pre sadenice. Vďaka nej budú na konci augusta odrezky úplne pripravené na transplantáciu. Zemiaky sa stávajú kľúčom k tomu, že nakoniec získate kvalitný sadivový materiál. Samozrejme je potrebné extrahovať všetky klíčky zemiakov.

Na pestovanie ruže z rezaného kvetu nie je potrebné profesionálny záhradník. Vyzdobte si vlastný dvor voňavými ružami, ktoré sa pestujú samostatne - čo môže byť príjemnejšie. Trochu trpezlivosti, pozornosti, starostlivosti - a kvitnúceho zdravého ružového kríka ďakujú nádherné kvety a dobrá nálada.

Video: ako pestovať ružu z rezaného kvetu

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy