Ako nakladať červené cibule: 5 receptov

Nie je žiadnym tajomstvom, že cibuľa je užitočným produktom, ktorý sa používa pri príprave rôznych pokrmov. Nevýhody zeleniny zahŕňajú horkosť a štipľavosť. Z tohto dôvodu sú cibule špeciálne marinované. Výsledkom je veľmi chutné občerstvenie. Ďalej zvážte výhody zeleniny a jej najobľúbenejšie varenia varenia.

Ako nakladať červené cibule

Výhody červenej cibule

 1. V tejto zelenine sa koncentruje obrovské množstvo antioxidantov. Vďaka tejto vlastnosti sa výrobok používa na prevenciu a liečbu kardiovaskulárnych chorôb a rôznych onkologických patológií. Výhodou prostriedku je, že bráni predčasnému starnutiu.
 2. Cibuľa je nasýtená antokyánmi. Vďaka tomu získava zelenina neobvyklú farbu. Účinné látky tiež účinne zvládajú zápalové procesy rôznej povahy. Na tomto pozadí sa imunitný systém posilňuje. Cibuľa sa vzťahuje na výrobky, ktoré zabraňujú cukrovke, neuróze, rakovine.
 3. Je pozoruhodné, že v zelenine je v dostatočných množstvách flavonoidný kvercetín. Takáto látka má výrazný diuretický účinok. Táto zložka má navyše silný antialergický a protizápalový účinok. Zelenina odstraňuje opuchy a inhibuje aktivitu voľných radikálov.
 4. Cibuľa obsahuje chróm. Tento stopový prvok je zodpovedný za normalizáciu hladín glukózy v krvi. Vďaka tomu dochádza k prevencii vzniku cukrovky. Cibuľa obsahuje aj síru. Stanovuje tvorbu cysteínu a stimuluje syntézu kolagénových vlákien. Zloženie krvi sa zlepšuje.

Recepty na morenie červenej cibule

Ďalej zvážte najobľúbenejšie recepty na prípravu chutného predjedla vo forme nakladanej cibule. Podávajú sa s rôznymi pokrmami a grilom.

Klasika žánru

 1. Recept zahŕňa rýchle morenie zeleniny, napríklad na gril alebo iné jedlá. Okrem toho tento predjedlo dokonale doplní takmer akýkoľvek šalát. Nakladaná cibuľa sa tiež hodí do shawarmy. Výhoda receptúry spočíva v tom, že po konzumácii výrobku z úst nevzniká nepríjemný zápach.
 2. Hotovú zeleninu je preto možné konzumovať kedykoľvek, bez strachu z trápnych situácií. Za týmto účelom jemne nasekajte 0,5 kg. cibule. Pamätajte si to trochu rukami, nalejte 50 g. granulovaný cukor a štipka soli. Nalejte obrobok 2 polievkové lyžice. l. jablčný ocot. Podávajte pri stole po štvrťhodine. Počas tejto doby je občerstvenie úplne vylúhované.

S korením

 1. Tento recept na morenie zeleniny k nám migroval priamo z Gruzínska. Ak chcete z predjedla dosiahnuť jemnejšiu chuť, odporúča sa, aby ste cibuľu vopred ošetrili vriacou vodou. Aby bol konečný produkt mimoriadny, mali by ste pridať mleté ​​klinčeky, škoricu, larvu, nové korenie.
 2. Okrem toho sa odporúča trvať na predjedle tak dlho, ako je to možné, aby bol čo najviac nasýtený korením. Na tento účel skombinujte 100 ml. studená voda, rovnaké množstvo octu 9%, 25 gramov. granulovaný cukor a 5 g. soľ. Potom posypeme štipkou korenia. Ďalej nasekajte 0,3 kg. cibuľa v pol krúžkoch. Pridajte vriacu vodu. Nechajte pôsobiť v marináde 2-3 hodiny.

V octe jablčného muštu

 1. Nie každý uprednostňuje jesť cibuľu v pôvodnej podobe kvôli ostrosti a horkosti. Preto je takáto zelenina často marinovaná pomocou rôznych receptov. Vďaka tejto metóde prípravy občerstvenia je možné ju pridať do všetkých jedál a šalátov. To si bude vyžadovať najbežnejšie zložky.
 2. Ošúpajte a jemne nasekajte 0,4 kg. cibule. Zmiešajte obrobok s 2 lyžicami. l.jablčný ocot, štipka cukru, rovnaké množstvo soli, 50 ml. voda a čierne korenie. Vezmite poslednú zložku so zameraním na váš vkus. Prísady dôkladne premiešajte. Zašlite obrobok na niekoľko hodín do chladu. Ochutnajte to.

Rýchla cesta

 1. Vďaka tomuto receptu sa ukázalo, že varíte desiatu dostatočne rýchlo. Okrem toho vyjde nielen chutné, ale aj veľmi zdravé. Najlepšie v tomto prípade je použitie octu jablčného muštu. Takýto produkt má nielen neobvyklú kyslosť, ale tiež schopnosť znižovať zlý cholesterol.
 2. Plátky 3 cibule v krúžkoch čo možno najtenšie. Pamätajte si na niekoľko minút rukami. Produkt sa mieša 30 g. granulovaný cukor, štipka soli a 50 ml. jablčný ocot. Všetko dôkladne premiešajte. Po štvrťhodine bude občerstvenie pripravené na jedenie.

S greeny

 1. Pri nakladaní cibule sa vo väčšine prípadov pridáva cukor. Táto zložka nekazí chuť pochutiny, ale naopak ju úplne odhaľuje. Ďalej sa odporúča pridávať čerstvé bylinky. Tento recept sa líši od ostatných v trochu odlišnom prístupe k príprave zeleniny.
 2. Nakrájajte cibuľu s bylinkami. Oddelene pripravte 50 ml marinády. ocot a 20 g. granulovaný cukor. Zahrejte 250 ml. voda do 45 stupňov. Nalejte jej cibuľu, nalejte marinádu. Posypte štipku soli. Nechajte blank prázdny tak, ako je 2 hodiny. Príležitostne zamiešajte. Potom odhoďte predjedlo v cedníku a podávajte ho k stolu.

Užitočné tipy na nakladanie cibule

Užitočné tipy na nakladanie cibule
Pri príprave cibule nie je nič zložité, aby sa predišlo častým chybám, mali by sa zohľadniť niektoré odporúčania.

 1. Aby sa občerstvenie pripravilo čo najrýchlejšie, cibuľa sa musí nakrájať veľmi jemne.
 2. Pred zmiešaním cibule s inými zložkami sa odporúča pridať ju do vriacej vody. Toto sa vykonáva na odstránenie zbytočnej horkosti.
 3. Bez ohľadu na druh cibule, ktorá sa má nakladať, sa nakoniec občerstvenie stane jedinečným. Môže sa pridať do akýchkoľvek šalátov a jedál.

Harmónia červená

 1. Nepredpokladajte, že červená cibuľa je úplne neškodná. V skutočnosti sú veci trochu iné. Preto neignorujte niektoré kontraindikácie. V opačnom prípade sa stretnete s niekoľkými určitými problémami. Okrem toho sa môže zhoršiť stav pri chronickom ochorení.
 2. Neodporúča sa zahrnúť liek do stravy kvôli patologickým nálezom pečene a obličiek. Cibuľa je tiež kontraindikovaná pri pankreatitíde, gastritíde, kolitíde, vredoch a zvýšenej kyslosti žalúdka. Okrem toho môže zelenina vyvolať alergickú reakciu. Zvážte aj možnú individuálnu neznášanlivosť.
 3. Okrem toho odborníci neodporúčajú opierať sa o takýto predjedlo počas dojčenia a nosenia dieťaťa. Problém je v tom, že zelenina často vyvoláva rozvoj pálenia záhy a zvýšenú tvorbu plynu. V niektorých prípadoch sa hnačka dokonca rozvíja.

Ako ste už pochopili, pri príprave červenej cibule nie je nič zložité. Nakladaná zelenina je v každom prípade veľmi chutná, bez ohľadu na to, aký recept použijete. Hotový výrobok sa môže podávať s akýmkoľvek jedlom a môže sa pridať do rôznych šalátov. Hlavnou vecou je nezneužívať cibuľu, aby nedošlo k množstvu určitých problémov. Nezabudnite na kontraindikácie a keď je lepšie odmietnuť konzumáciu produktu.

Video: marináda pre bielu a červenú cibuľu

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy