Sezamový olej pre tvárové výhody a aplikácie

Dá sa veľa hovoriť o vlastnostiach sezamového oleja a vždy objavovať stále viac a viac nových stránok tohto jedinečného produktu. Samotný olej sa získava lisovaním sezamových semien za studena. V priemysle sa vydáva v 2 typoch:

Sezamový olej na tvár

 1. Nerafinovaný olej z čiernych nepražených semien - používa sa hlavne na technické a lekárske účely na spracovanie liekov.
 2. Vyprážaná biela - rafinovaná verzia - verzia, ktorá pokračuje v ďalšom vydávaní kozmetických výrobkov určených na starostlivosť o tvár, ako aj nezávislý produkt pre rôzne domáce masky, sa používa aj pri varení.

Chemické a biologické zloženie sezamového oleja

Výrobky zo sezamového oleja sú bohaté na vitamíny a biologicky aktívne stopové prvky. Takže v 10 gramoch produktu obsahuje 2/3 dennej dávky vitamínov E a A, navyše v najviac prispôsobenej a vyváženejšej forme pre človeka. Z ostatných vitamínových skupín nájdete vitamíny skupiny K, F a kyseliny listovej, vďaka čomu sa sezamový olej otvorene odporúča na použitie tehotným ženám. Polovica dennej dávky vitamínu C zvyšuje sezamový olej v rebríčku imunostimulačných látok.

Z hľadiska stopových prvkov je sezamový olej vynikajúcim zdrojom vápnika, ktorý hrá dôležitú úlohu pri posilňovaní vnútornej štruktúry pokožky. Okrem vápnika je produkt nasýtený omega mastnými kyselinami, antioxidantmi ako je skvalén a sesamol, ktoré odstraňujú toxíny a súčasne neutralizujú negatívne účinky voľných radikálov. Ďalej prenikajú do hlbokých vrstiev pokožky a stimulujú receptory zodpovedné za produkciu kolagénu a elastínu, čo nakoniec vedie k zlepšenej výžive tvárových svalov, ako aj k vyplneniu stratených zložiek pokožky - vytvára sa prirodzený postupný facelift.

Prítomnosť draslíka a zinku v sezamovom oleji umožňuje výrazne transformovať pleť pridaním príjemného, ​​dobre vnímateľného červenania a selénu, ktorý je obsiahnutý, aj keď vo veľmi malých dávkach, spôsobuje, že sa pokožka cíti dobre na dotyk a zabraňuje výskytu seborrhea.

Použitie sezamového oleja v kozmetike

Sezamový olej je súčasťou väčšiny kozmetických výrobkov určených na kozmetiku tváre. Je široko používaný v priemyselnom sektore, ako aj na prípravu rôznych masiek a látok pre domáce použitie. Aké sú výhody sezamového oleja pre pleť tváre:

 1. Viditeľne prevádza farbu.
 2. Pritiahne obrys tváre.
 3. Znižuje hĺbku hlbokých zmien pokožky súvisiacich s vekom, zabraňuje tvorbe nových vrások.
 4. Odstraňuje defekty pokožky tváre, ako sú vyrážky, ulcerácie po rôznych ochoreniach, odstraňuje zvyšky psoriázy.
 5. Zvyšuje prirodzené regeneračné procesy, keď sa vyskytnú mikrotraumy.
 6. Znižuje veľkosť pórov pokožky a zabraňuje rozvoju seborrhea.
 7. Vytvára pocit "zahrievania" pokožky a tým stimuluje ďalší prietok krvi.
 8. Živí hlboké vrstvy epidermy.
 9. Podporuje odstraňovanie toxínov z pokožky.

Možnosti pre recepty domácej sezamovej masky na tvár s tvárovým stromom

Existuje veľa receptov, ktoré používajú tento produkt a ktoré je možné vyrobiť samostatne a použiť doma na liečbu a prevenciu rôznych defektov spojených so sezónnym nedostatkom vitamínov, ako aj na korekciu prirodzených zmien súvisiacich s vekom.

Recepty s tvárovou maskou Sesame Oil

Sezamový olej sa používa v dvoch verziách: ako jednozložkový produkt lekárskej kozmetiky a ako výživná zmes s biologicky hodnotnými výrobkami. Ďalej budú považované za obe kategórie receptov.

Osviežujúci krém na tvár
Skladá sa z týchto zložiek: sezamový olej, nasekaný čerstvý alebo suchý koreň zázvoru.

Robíme: zázvorové mletie zmiešame v rovnakom pomere so sezamovým olejom. Výsledná kombinácia ľahkej masáže zanecháva na tvári 15 až 20 minút. Potom zmes umyte teplou vodou. Táto kombinácia je suchá a na záver je potrebné aplikovať výživné kozmetické prípravky na tvár.

Účinok: zlepšuje stav tváre, vysušuje pokožku.

Maska na nočné použitie na pokožku okolo očí
Pozostáva z týchto prísad: sezamový olej - art. lyžica, niekoľko vitamínov vo forme kapsúl (Aevit, omega, rybí olej atď.).

Robíme: otvárame vitamínové kapsuly a ich obsah skombinujte s ohriatym mierne mastným produktom. Výslednú kompozíciu rozdeľte do oblasti okolo očí a choďte spať.

Účinok: napína pokožku pod očami, odstraňuje vrecká, zlepšuje farbu.

Domáca krém na tvár s kakaom a vanilkou
Skladá sa z: 1 polievková lyžica. lyžica sezamového oleja, 1 lyžička kakaového prášku, štipka vanilínu.

Robíme: Zmiešajte všetky ingrediencie s ohriatym olejom, jemne rozotrite na pokožku tváre a nechajte hodinu. Potom dôkladne opláchnite teplou tečúcou vodou.

Účinok: omladzuje pokožku, dodáva pokožke čerstvšiu pokožku, pomáha vyhladiť jednotlivé vrásky, zúžuje obrys prednej časti lícnej kosti.

Revitalizačná bylinná maska ​​pre problematickú pleť s ružami
Skladá sa z: sezamového oleja a sekanej šípky - každá 1 lyžička.

Robíme: Skombinujte sezamový olej a drvené úlomky divej ruže, výslednú hmotu zahrejte na teplotu príjemnú pre pokožku a aplikujte trením. Zvyšky masky odstráňte po 30 - 45 minútach normálnou tečúcou vodou.

Účinok: obnovuje novú pleť, vyhladzuje menšie vekové odchýlky.

Terapeutická kompozícia na tvár s stláčaním púpavy a sezamového oleja
Skladá sa z: stláčania listov púpavy v pomere 2/3 čajových lyžičiek, sezamového oleja - 1 lyžica. lyžica.

Vykonajte: Zmiešajte stláčanie púpavy a sezamového oleja. Výslednú kombináciu jemne dotknite pokožky tváre. Trvanie aplikácie je 10 - 15 minút, potom sa opláchne teplou vodou. Po zvlhčení pokožky pomocou malej vrstvy výživného krému.

Účinok: zmierňuje prejavy seborrhea, vysušuje pokožku.

Liečebná tvárová maska ​​so sezamovým olejom, citrónovou šťavou a šnúrkou
Pozostáva z: odvar zo série stredných koncentrácií - 1 lyžička; sezamový olej - 1 čajová lyžička; citrónová šťava - 0,5 lyžičky.

Robíme: Spojte ingrediencie spolu, trieť o problémové oblasti po dobu 10 - 15 minút, potom opláchnuť. Na záver naneste trochu výživného krému.

Účinok: odstraňuje prejavy seborrhea, vysušuje pokožku, dezinfikuje malé ložiská zápalu.

Hĺbkovo regeneračná maska ​​pre suchú pokožku
Skladá sa z: sezamového oleja - 1 čajovej lyžičky; mandľový olej - 1 lyžička; Avokádo - 1 lyžička.

Robíme: získané prísady premiešame, krúživými pohybmi votrite do pokožky a nechajte pôsobiť 30 - 40 minút, potom zvyšky odstráňte tečúcou vodou. Tvár nezmokne.

Účinok: komplexne hydratuje pokožku, koriguje peeling na líca, lieči podráždenie.

Masážne odpruženie tváre
Obsahuje: sezamový olej, skupinu éterických olejov: eukalyptus, gáfor, ihly.

Robíme: olejové frakcie spájame dokopy. Potom jemnými masážnymi pohybmi nepretržite nepretierajte pokožku tváre. Pre najlepší účinok sa odporúča použiť pravidlo smeru masáže (od čela k spodku, od nosa po líca, smerom k lymfatickému toku).Postup opakujte 20 až 30 minút a potom neabsorbované zvyšky odstráňte vatovým tampónom.

Účinok: spevňujúci, omladzujúci, vytvára ďalší prietok krvi.

Protizápalová maska ​​s aloe šťavou
Skladá sa z: sezamového oleja - 1 čajovej lyžičky, aloe šťavy - pol čajovej lyžičky.

Robíme: kombinujeme všetky základné lekárske časti. Hotovú suspenziu rozdeľte do oblastí tváre s obzvlášť častými vyrážkami a výskytom čiernych akné škvŕn. Terapeutický účinok je vypočítaný na 10 - 20 minút, potom je suspenzia premytá príjemnou teplou vodou. Na záver naneste trochu krému na výživu pokožky.

Odstraňovač líčidiel
Skladá sa z: sezamového oleja v akomkoľvek pomere.

Tip: Olej bude vynikajúcim nástrojom na zbavenie sa kozmetického makeupu (s výnimkou vodotesného), ak je mierne zahriaty na príjemnú teplotu. Pri výrobe rôznych domácich masiek nebude zbytočné zahrievať olejovú látku. Deje sa tak kvôli jeho najlepšej absorpcii v kožných vrstvách a následkom toho k dosiahnutiu najvyššej kvality kozmetického účinku.

Video: sezamový olej pre krásu tela

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy