Vášeň nie je vždy užitočná - komu je toto ovocie kontraindikované

Vášeň je exotické ovocie pestované na tropických viniciach. Odrody ovocia sa líšia farbou. Vášeň má rôzne oblasti výživy, v závislosti od oblasti rastu, odrody, zrelosti.

Mučenky

Až 40% ovocia obsahuje šťavu. Zostávajúcim zložením je vláknina, cukor, vitamíny A, C, B, E, H, K, minerály železo, draslík, horčík a ďalšie. Celkový počet cenných vecí je zanedbateľný. Semená mučenky sú jedlé, ale šupka obsahuje veľké množstvo toxických látok.

Obsah kalórií plodu je asi 68 kcal. Do ovocných štiav sa väčšinou pridáva mučenka pre chuť a arómu. Buničina z plodu sa používa pri varení, tradičnej medicíne a kozmetike.

Neexistujú žiadne prísne zákazy použitia mučenky. Iba niektoré kategórie občanov musia obmedziť svoju stravu.

Individuálna neznášanlivosť

Ako každé exotické ovocie, aj mučenky by sa mali jesť s opatrnosťou pre ľudí v ruských zemepisných šírkach. Ovocie nepatrí medzi silné alergény, ale pre Rusov to nie je prírodný a známy produkt. Pre prvé zoznámenie by ste mali vyskúšať malý kúsok. V prípade dobrej tolerancie sa dávka môže zvýšiť. Alergia na exotický plod sa spravidla prejavuje tráviacimi poruchami, poškodením dýchacích ciest, kožnými vyrážkami. Obmedzenia sa vzťahujú najmä na deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Problémy s trávením

Akékoľvek akútne alebo chronické ochorenia tráviaceho systému sú kontraindikáciou pri konzumácii čerstvého ovocia, najmä exotického. Porušenie pokynov má za následok poruchy, ako sú pálenie záhy, bolesť, hnačka. Vášeň má laxatívny účinok, takže tí, ktorí trpia voľnými stolicami neznámeho pôvodu, sú nebezpečné.

Video: ako sa konzumuje mučenka a ako prospieva zdraviu

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy