Nakladaná tekvica na zimu: recepty

Patisson vyniká podobne ako chuť, ale aj v množstve základných látok koncentrovaných v kompozícii. Za pozitívnu charakteristiku prezentovanej kultúry sa považuje jej kompatibilita s inými produktmi.

Nakladané tekvica na zimu

popis

 1. Squash je trávnatá plodina, ktorá sa vyznačuje veľkými koreňmi a stonkami stojatého formátu. Tento produkt sa veľmi často porovnáva s tekvicou, pretože pri posudzovaní vplyvu na ľudské zdravie má takmer rovnakú chuť a cenné vlastnosti.
 2. Veľkoformátové lístie rastlín, stopky zhustené a predĺžené, vo formáte trojuholníka alebo päťuholníka. Povrch obsahuje tuhé kliny, ktoré, keď sú nesprávne umiestnené, zvyčajne pichajú ruky. Kvitnutie začína v polovici leta. Najskôr sa objavia kvety, pigmentované žltkastým alebo oranžovým odtieňom.
 3. Potom sú plody zviazané. Plodina má sploštené hrany, povrch môže byť drsný alebo vyhladený. Pigmentácia je zelenkavá, belavá, žltkastá. Kôra ukrýva rozjasnenú a jemnú mäkkú časť, ktorá je obdarená semenami oválneho a splošteného formátu.

hodnota

 1. Základom prezentovaného produktu je tokoferol, ktorý je vitamínom mladosti a antioxidantom. Taktiež vegetácia kyseliny askorbovej, draslíka a ďalších látok, ktoré spomaľujú skoré starnutie tkanív a systémov, nemá vegetáciu.
 2. Produkt posilňuje imunitný systém, takže sa po vážnych ochoreniach a operáciách zavádza do stravy. Prichádzajúce zlúčeniny s antioxidačnými vlastnosťami chránia tkanivá pred škodlivými účinkami solí ťažkých kovov, rádionuklidov a iných látok, ktoré môžu vyvolať onkológiu.
 3. Samozrejme, že nie bez vitamínov skupiny B, ktoré najlepším spôsobom ovplyvňujú ľudský centrálny nervový systém. Ak budete jesť predloženú zeleninu s častou periodicitou, čoskoro vylúčite nespavosť a nervové napätie. Pravdepodobnosť prerušenia a iných problémov psycho-emocionálnej povahy je tiež znížená. To je mimoriadne dôležité pre človeka, ktorý sa všade snaží byť v dobovom rytme života.
 4. Má zmysel spomenúť kultúrnu šťavu, ktorá tiež zlepšuje stav človeka. Zvyšuje hemoglobín a zlepšuje krv. Zlepšuje hustotu kapilár, obohacuje mozgové cievy kyslíkom. Predpíšte nápoj s anémiou, aby ste nahradili nedostatok železa. Tento minerál je dôležitý pre všetkých ľudí, ktorí čelia stresu a tvrdo pracujú.
 5. Kompozícia obsahuje horčík a draslík. Tieto látky sú potrebné pre správne fungovanie srdcového svalu. Podporujú tiež indikátory krvného tlaku, zabraňujú trombóze. Všeobecne je prezentovaná kultúra potrebná pre celé telo, aby sa sama očistila od prebytkov tekutín a cholesterolu.
 6. Nakladaná zelenina je potrebná na obnovenie rovnováhy sodíka a na udržanie správnej tekutiny v tkanivách. Patisson je dobrý v tom, že neprispieva k opuchom, ale zároveň neumožňuje dehydratácii tkanív. Ľahké diuretické a choleretické vlastnosti zlepšujú stav obličiek a pečene.
 7. Nielen ovocie sa konzumuje v potrave, ale aj semená, ktoré sa nachádzajú vo vnútri. Bojujú proti hlístam vo všetkých kategóriách ľudí, bez výnimky je preto potrebné brať antiparazitickú látku denne. Semená tiež bojujú proti poškodeniu vlasov a pokožky.

Funkcie obrobku

Ak vážne uvažujete o postupe pri marinovaní, je dôležité, aby ste ho vykonali s prihliadnutím na všetky jemnosti.V opačnom prípade nezískate žiadnu výhodu, zhoršíte chuť a dokonca sa nepoškodíte. Medzi dôležité body patria nasledujúce aspekty.

Funkcie zberu tekvice na morenie

 1. Vyberte si výlučne mladé exempláre, ktoré sa vytvorili, ale ešte nezískali solídny charakter. Staré plody nie sú vhodné na zber, ale ak nie je nič iné, urobia to.
 2. Ak sa vám podarí zvoliť veľkosť inštancie do piatich centimetrov, máte šťastie. Nemalo by sa rezať, ak ovocie prechádza hrdlom nádoby. V prípade väčších výrobkov je potrebné ich nasekať na kúsky rovnakej veľkosti. Nebojte sa, občerstvenie sa ukáže byť vysoko kvalitné, pretože mäso si zachová miernu hustotu.
 3. Aby sa zachoval estetický vzhľad predjedla, nie je potrebné odlupovať pokožku z povrchu triedeného a odstredivého ovocia. Pokožka sa vyznačuje svojou jemnosťou, zameriava sa na množstvo užitočných látok, takže sa nemusíte ju zbaviť.
 4. Nezabudnite ovocie dôkladne opláchnuť. Ďalej odrežte hroty v oblasti stonky. Urobíte to tak, že chytíte jeden alebo niekoľko centimetrov mäkkej časti. Obaly, do ktorých sa budú výrobky baliť, by sa mali pred základnou manipuláciou sterilizovať. Nádoba musí mať taký objem, aby sa zmestili všetky kusy podľa receptu.
 5. Aby sa rastlinnej kultúre dodala jemnosť a jemná dochuť, odporúča sa ju vopred variť tri minúty. To je dosť, ale produkt môžete držať päť minút. Potom vzorky ihneď preneste do ľadovej tekutiny. Takže si zachovajú elasticitu a pri konzumácii sa budú drviť.

Výber

 1. Pri výbere tejto zeleniny na varenie alebo prípravu rôznych pokrmov sa dôrazne odporúča kúpiť malé vzorky s priemerom približne 6 cm, a preto nie je pochýb o tom, že vonkajšia veľká zelenina vyzerá atraktívnejšie.
 2. V skutočnosti je však všetko úplne opačné. Majú tvrdšie a vláknitejšie mäso. Okrem toho existuje veľa semien a prospešné vlastnosti sú omnoho menšie. Okrem toho uprednostnite vzorky, ktoré majú jasnú farbu.

recepty

Nakladané recepty na squash
S uhorkou

 1. Kombinácia prezentovanej zeleniny je skvelý nápad, ktorý by ste určite mali použiť. Nakoniec, desiata vyjde veľmi chutný, zachováva si svoju hodnotu po dlhú dobu. Všetko, čo potrebujete, počítané na trojlitrovú nádobu, je 1 kg. zelenina.
 2. Najprv sa pripravte. Je dôležité odstrániť oblasť stopky a zachytiť mäso. Keď je nádoba sterilizovaná, položte svoje obľúbené korenie na svoje dno. Vhodné cesnakové zuby, korenie, klinčeky, atď. Často pridajte lístie kríkov, napríklad ríbezle.
 3. Nasleduje skladaná zelenina. Marináda sa tiež ľahko robí. Skombinujte niekoľko lyžičiek granulovaného cukru s rovnakým množstvom soli a nalejte jeden liter vody. Varte, vložte niekoľko polievkových lyžíc octového roztoku a naplňte nádobu zložkami. Po 10 minútach sterilizácie uzavrite plechovkou.

úplne

 1. Ak budete postupovať podľa podrobných pokynov na prípravu takejto zeleniny, dostanete predjedlo s kyslou slanou chuťou. Na prípravu jedla potrebujete 1 liter. filtrovaná voda a 1 kg. zelenina.
 2. Umyte suroviny a vložte ich do vriacej vody na približne 5 minút. Ak chcete zabezpečiť, aby plody neskôr praskali, po varení ich poslať na niekoľko minút pod studenú vodu.
 3. Položte rôzne korenia na spodnú časť vhodnej panvice. Najčastejšie hádzajú niekoľko listov mäty, 5 cesnakových zubov a 2 vetvičky petržlenu. Na prípravu soľanky z 1 litra vody sa pridá 8 hrachu korenia, 2 listy vavrína a 50 g. soľ.
 4. Korenie povarte asi 5 minút, nalejte do 80 ml. ocot. Hádzajte zeleninu. Vypnite varnú dosku a zakryte obrobok. Nechajte jedlo pri izbovej teplote 3 dni. Potom môžete zeleninu ochutnať.

S paradajkami

 1. Pri príprave produktov pomocou tejto technológie získate zeleninu strednej sezóny. Okrem toho pocítite príjemnú ľahkú sladkosť. Aby ste urobili všetko správne, budete potrebovať sklenenú nádobu s objemom 3 litre, 1 kg. zrelé paradajky a rovnaký počet tekvice.
 2. Opláchnite tekvicu a nechajte niekoľko minút odležať. Vložte zeleninu do sklenenej nádoby. K tomu pridajte umyté paradajky. Ďalej pokračujte v príprave marinády. Voda z receptúry prevarte niekoľkými hráškami, soľou, octom a cukrom. Všetky komponenty majú 60 g. Pridajte vavrín.
 3. Je potrebné poznamenať, že tento predlisok sa vyrába bez sterilizácie. Nalejte hotovú soľanku do pohára. Zaklopte veko a zabaľte ho teplou handrou. Počkajte, kým obrobok prirodzene vychladne. Potom môžete presunúť banku do pivnice.

Na kusy
Plátky marinovanej tekvice

 1. Ak z nejakého dôvodu máte zeleninu, ktorá je príliš tuhá alebo prezretá, môžete si ju pripraviť v plátkoch. V takom prípade to bude najsprávnejšie rozhodnutie. Ak chcete zeleninu pripraviť chutne, vezmite si mrkvu a 4 veľké ovocie.
 2. Nasekajte tekvicu na plátky ľubovoľného tvaru. Potom nasekajte mrkvu v kruhoch. Do vhodnej nádoby vložte 5 strúčkov cesnaku, 8 púčikov klinčeka, kopru a listy z chrenu. Ďalej sa zelenina naskladá.
 3. Varte čistú vodu a nalejte do pohára. Prikryte a nechajte štvrtinu hodiny. Vypusťte vodu do hrnca a nalejte 80 g. soľ, 40 g. cukor. Soľanka sa prevarí. Nalejte do 50 ml. ocot. Nalejte plechovky s horúcou kyslou uhorkou a stočte. Nechajte prirodzene vychladnúť.

V horúcej omáčke

 1. Ak chcete variť všetko ostrejšie, potom táto technológia varenia zeleniny určite vyhovuje vášmu vkusu. Na to potrebujete iba 0,3 kg. tekvica, 0,5 l plechovka. a červeného korenia.
 2. Výhodou takého obrobku je, že sa budete cítiť príjemne. Zároveň pociťujú jablkové tóny. To sa dosahuje vďaka skutočnosti, že octový jablčný mušt sa použije v recepte.
 3. Ovocie umyte a ak je to potrebné, pripravte ho klasickou technológiou. Okrem vyššie uvedených komponentov budete potrebovať 6 gramov. horúca paprika, 60 ml. jablčný ocot, 10 gr. soľ a 3 strúčiky cesnaku.
 4. Sklenené nádoby sterilizujte a položte korenie na dno. Pridajte chrenové listy, ríbezle, nakrájané chilli papričky a pár kôprov. Nalejte do soli. Nakrájajte zeleninu a vložte ju do pohára. Nalejte do vriacej vody a octu.
 5. Pošlite nádobu na obsah na sterilizáciu. Zatvorte veko. Alternatívne môže byť obrobok sterilizovaný v peci pri 120 stupňov po tretinu hodiny. Vyberte nádobu a počkajte na ochladenie. Zelenina je pripravená.

Okrem chuti je tento produkt vybavený výživou a množstvom základných látok. Ak k prezentovaným aspektom pridáte aj nízkokalorický obsah, je zrejmé, že squash je vítaným hosťom pri stole ľudí, ktorí sa chcú rozlúčiť s nadváhou.

Video: nakladaná tekvica - veľmi jednoduchý recept

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy