Orechový olej na tvár - výhody a aplikácie

Olej vyrobený z vlašských orechov metódou lisovania za studena sa aktívne používa nielen v potravinárskom priemysle alebo na prevenciu rôznych chorôb, ale bežne sa používa aj v modernej kozmetike. Tento olej sa vyznačuje príjemnou vôňou a pomerne charakteristickou intenzívnou farbou - zlatou farbou. Obsahuje veľa užitočných a výživných látok, ktoré majú priaznivý a regeneračný účinok na stav pokožky v tvári.

Olej z vlašských orechov

štruktúra

Zloženie tohto oleja obsahuje veľké množstvo vitamínu E, ako aj nenasýtené mastné kyseliny. Okrem toho v oleji vyrobenom z vlašských orechov existuje veľa ďalších vitamínov, ktoré sú prospešné pre pokožku tváre. V prvom rade ide o vitamíny skupín A, P, B, K. Okrem toho obsahuje vo veľkých množstvách biologicky aktívne látky dôležité pre ľudské telo, makro a mikroelementy, ako je jód, horčík, meď, železo.

Pretože tento olej obsahuje veľa vitamínových komplexov a živín, je to veľmi účinný nástroj, ktorý môže výrazne zlepšiť celkový stav suchej alebo už začínajúcej uschnutej pokožky. Preto sa olej vyrobený z vlašských orechov často používa v kozmetike. Obzvlášť efektívne chráni pokožku v horúcom podnebí, chráni ju pred podráždením a popálením od slnka. A tiež tento olej zabraňuje nadmernému vysušeniu pokožky.

Užitočné vlastnosti olej z vlašských orechov

Odborníci od tohto produktu odlišujú mnoho užitočných vlastností:

  1. Orechový olej dokáže aktívne zjemniť, vyživovať a zvlhčovať nadmerne suché oblasti pokožky, ktoré nemajú vlhkosť. V modernej kozmetike sa aktívne používa na zmäkčenie príliš drsnej pokožky tváre. Tento olej by sa mal tiež používať na zvlhčenie a zjemnenie zdrsnenej pokožky a v iných častiach tela, napríklad v oblasti lakťového kĺbu, nôh alebo kolien.
  2. Tento olej je tiež známy svojimi vynikajúcimi vlastnosťami proti starnutiu. Je schopná intenzívne tónovať blednúcu pokožku tváre, ktorá dokázala stratiť svoje elastické vlastnosti a stala sa letargickou.
  3. Tento olej je tiež veľmi účinnou liečbou pre precitlivenú pokožku tváre. Dokonale odstraňuje podráždenie a zápal z pokožky. Nakoniec treba poznamenať, že tento olej má výrazné regeneračné a protizápalové vlastnosti, vďaka ktorým aktívne odstraňuje väčšinu problémov a ťažkostí, ktoré sa objavujú na pokožke. Napríklad použitie oleja, ktorý bol vyrobený z vlašských orechov, môže výrazne urýchliť proces hojenia popálenín alebo rán. Aktívne lieči škrabance a rezy. Okrem toho je tento olej schopný eliminovať podráždenie a zápalové procesy, ktoré sa môžu vyskytnúť na pokožke tváre. Orechový olej sa často používa na odstránenie všetkých druhov alergických reakcií, ktoré sa vyskytujú na povrchu pokožky tváre.
  4. Je potrebné poznamenať, že v modernej kozmetike sa olej vyrobený z vlašských orechov aktívne používa ako vonkajší prostriedok na liečenie chorôb, ako je psoriáza alebo ekzém. Často sa používa na odstránenie dermatózy alebo furunkuózy, na odstránenie všetkých druhov vyrážok na povrchu pokožky tváre a na odstránenie výrazného zápalového procesu na nej.
  5. Olej vyrobený z vlašských orechov je vynikajúcim spôsobom na posilnenie stien krvných ciev. Dokáže zabrániť vzniku červených kapilárnych sietí v tvári. Tento olej sa často používa v kozmetológii ako hlavný nástroj, ktorý môže zlepšiť pleť tváre.
  6. Pôsobí tiež ako vynikajúci profylaktikum, ktoré môže zabrániť vzniku vrások na povrchu pokožky.
  7. Olej vyrobený z vlašských orechov je nevyhnutným nástrojom, ktorý umožňuje plnú starostlivosť o povrch pier a poskytuje krásnu a rovnomernú opálenie celej pokožky.

kontraindikácie

Napriek skutočnosti, že olej vyrobený z vlašských orechov má obrovské množstvo užitočných vlastností a živín, v niektorých prípadoch sa bude musieť opustiť.

Kontraindikácie orechového oleja

Po prvé, použitie tohto oleja sa neodporúča ľuďom, ktorí trpia chorobou, ako je žalúdočný vred. Okrem toho je jeho použitie na terapeutické aj profylaktické účely kontraindikované u ľudí, ktorí majú rôzne ochorenia pečene, dvanástnikové vredy alebo ktorí majú nízku kyslosť.

Spôsoby použitia

Olej vyrobený z vlašských orechov sa môže aktívne používať ako samostatný kozmetický výrobok alebo sa môže používať v kombinácii s inými olejmi, ktoré sa často používajú v modernej kozmetike. Napríklad tento olej bez cudzích nečistôt v čistej forme je celkom možné použiť vo forme analógu nočného krému na tvár. V tejto forme obnovuje suchú a starnúcu pokožku a tiež eliminuje zápalové procesy, ktoré sa objavujú na povrchu pokožky. Tento olej sa môže tiež zmiešať v rovnakom pomere s kozmetickými olejmi, ktoré boli vyrobené z olív, marhúľ, mandlí alebo broskýň. V tejto forme môže byť použitý ako dobrý doplnkový výživný prostriedok alebo hydratačný krém na pokožku a kozmetická maska ​​proti starnutiu. Aby ste to dosiahli, musí sa zmes vyrobená z rôznych olejov naniesť na dobre vyčistený povrch pokožky a 35 minút po aplikácii opláchnuť vodou.

V kozmetike je známe veľké množstvo najrôznejších receptov kozmetických výrobkov, ktoré sú založené na oleji z vlašských orechov. Napríklad na prípravu omladzujúceho kozmetického produktu pre pokožku tváre musíte z tohto oleja vyrobiť špeciálnu masku. Na prípravu takejto masky je potrebné vziať orechový olej v množstve 20 miligramov a pupalkový čaj v množstve 10 mililitrov. Zmiešajte ich a do výslednej zmesi pridajte niekoľko kvapiek rozmarínu, dve kvapky pačuli a tri kvapky citrónového éteru. Výsledná maska ​​sa musí naniesť na povrch kože a nechať ju cez noc.

Aby ste odstránili mastnú pleť, môžete si pripraviť špeciálny nástroj z orechového oleja. Na jej prípravu budete potrebovať 15 mililitrov oleja a zelenej kozmetickej hliny. Hlina sa musí rozpustiť v malom množstve mierne zahriatej vody. Potom je potrebné do výslednej látky pridať olej vyrobený z vlašských orechov. Výsledná zmes sa musí naniesť na povrch pokožky a opláchnuť ju počas 20 minút.

Video: Výhody a použitie oleja z vlašských orechov

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy