Namočené brusnice na zimu: recepty

Prezentovaný bobuľový bob sa vyznačuje najcennejším účinkom na ľudské telo, pretože sa v ňom koncentruje veľa nevyhnutných enzýmov. Ak existuje možnosť zásobiť bobule vo veľkom množstve, mali by ste ho použiť. Existuje veľa spôsobov, ako zachrániť ovocie. Jeden a taký je namáčanie. Budeme to analyzovať vo všetkých detailoch a tiež študovať ďalšie rovnako dôležité aspekty.

Namočené brusnice na zimu

Hodnota ovocia

 1. V oblasti ošetrovania sa používali nielen bobule, ale aj lístie vegetácie. Listy sa zbierajú sušením, následne sa na základe nich pripravujú liečivé vývary s tinktúrami a čajmi. Je zaujímavé, že v procese spracovania a ďalšieho použitia sa zachová všetka hodnota.
 2. Pokiaľ ide o samotné bobule, už dlho sa používajú nielen v ľudovom liečiteľstve, ale aj v tradičnej medicíne. Ovocie sa vyžaduje pri liečbe patologických javov rôznej zložitosti. Majú veľa minerálov vo forme horčíka s draslíkom a fosforom. Prítomný je aj vápnik, ktorý posilňuje kosti a zuby.
 3. Z dôvodu koncentrácie špecifických enzýmov sa predkladaný produkt používa na liečenie cukrovky. V dôsledku kyseliny askorbovej sa koncentrácia glukózy znižuje, pacient sa cíti lepšie. Toto spojenie je tiež potrebné, aby všetci ľudia zvyšovali imunitu.
 4. Výrobky sú vybavené vitamínmi skupiny B, retinolom, tokoferolom. V kombinácii tieto látky pozitívne pôsobia na srdcový sval, psycho-emocionálne pozadie, vylučovací systém, reprodukčný systém atď. V dôsledku prichádzajúcej vlákniny a pektínu sa zlepšuje fungovanie gastrointestinálneho traktu. Vo výrobku sú prítomné prírodné sacharidy, kyseliny organického pôvodu, minerálne soli.
 5. Pri častej konzumácii príslušného bobúľ sa počet preťažení znižuje. Osoba sa cíti lepšie, trávenie a stolica sa vytvárajú, vrátane. Obsahuje veľa trieslovín, ktoré posilňujú organizmus a predchádzajú rakovinovým chorobám. To je možné vďaka neutralizácii voľných radikálov a pasienkov ich tkanív.
 6. Namočené bobule sú známe svojimi diuretickými vlastnosťami. Zlepšujú stav ľudí, ktorí trpia reumatizmom, dnou, novotvarmi obličiek, cystitídou atď. Brusnice sa konzumujú pri liečbe silnými liekmi. Ovocie posilňujú a niekedy zlepšujú pôsobenie látok. Konzumujú sa počas tepla a chladu, aby zmiernili nepríjemné príznaky a prvé príznaky chrípky.
 7. Protizápalové vlastnosti boli preukázané už dlhú dobu. V prítomnosti takýchto procesov je konzumácia brusníc nevyhnutná. Navyše, bez ohľadu na to, v akej forme vstúpilo do tela, účinok bude takmer rovnocenný. Produkt obnovuje rovnováhu elektrolytov, umožňuje zotaviť sa po chorobe a získať silu. Ovocie sa vyrába z ovocia, ktoré je známe všetkými rovnakými vlastnosťami.
 8. Prezentované bobule sa veľmi často používajú pri liečbe hypertenzie. Je to preto, že dokáže znižovať krvný tlak a zlepšovať pohodu. Kompozícia je tiež účinná pri rôznych negatívnych príznakoch spojených s tráviacim systémom a močovým systémom. Brusnice sa konzumujú na posilnenie vizuálneho aparátu a na prevenciu katarakty s glaukómom.

Varenie

Vlastnosti prípravy namáčaných brusníc

 1. Pred výberom jedného z receptov na zber ovocia sa zoznámte s niektorými jemnosťami. Dobrá rada vám pomôže predchádzať častým chybám. Inak by ste nemali mať žiadne problémy.
 2. Umyte surovinu a vytriedte ju klasickou technológiou. Zbavte sa všetkého zbytočného, ​​vrátane pokazeného ovocia.Pokúste sa nahliadnuť doslova do každej inštancie. Inak by sa mohol obrobok poškodiť.
 3. Pokiaľ ide o listy, ak sú ponechané z bobúľ, potom sa nemusíte ponáhľať, ako sa ich zbaviť. V budúcnosti ich možno použiť pri namáčaní surovín. Výhodou takého obrobku je, že prospešná kompozícia je ďalej obohatená o ďalšie vitamíny.
 4. Počas prípravy je prísne zakázané používať nádoby vyrobené z hliníka. Problém je v tom, že kyselina v bobuľkách reaguje s kovom a oxiduje. V dôsledku toho sa uvoľňujú toxické látky.
 5. Preto uprednostňujte iba misky so smaltovaným poťahom. Ako alternatíva je dovolené používať plastové nádoby alebo nádoby z nehrdzavejúcej ocele. Okrem toho sú skvelé aj sklenené nádoby.
 6. Ak chcete výrazne zlepšiť vôňu ovocia, dôrazne sa odporúča pridať Antonovove jablká. Stačí ich nakrájať na plátky a položiť na bobule. Brusnice sa naplnia príjemnou vôňou a chuťou.

recepty

Namočené recepty brusnice
Vo vlastnej šťave

 1. Umyte 1 kg. suroviny a náčinie, v ktorom sa budete pripravovať. Ak budete používať sklenené nádoby, najlepšie je sterilizovať ju vopred. Pripravené suroviny umiestnite na spodok nádrže. Ak sú listy rastliny, striedajte ich s plodmi.
 2. Varte vodu a nechajte vychladnúť na izbovú teplotu. Nalejte do 2,5 litra. kvapalina. Nádobu prikryte pergamenom alebo vekom s otvormi. Na vrch položte gázu, aby sa hmyz nedostal na obrobok. Odošlite suroviny do chladnej miestnosti.
 3. Takýto obrobok by mal stáť asi 1 týždeň. Výhodou surovín je, že sa dajú bez problémov skladovať celú zimu. To sa dosahuje vďaka izolovanej kyseline benzoovej. Časť vody pravidelne vypúšťajte a pridajte čerstvú vodu. Z takejto tekutiny je vynikajúci ovocný nápoj.

So soľou

 1. Podľa štandardnej technológie pripravte 1 kg. ovocie. Nezabudnite bobule vysušiť a prípadne sterilizovať nádoby.
 2. Varte 1 liter. voda a hodiť do nej 3 gr. cukor, 20 g. soľ a klinčekový púčik. Varte niekoľko minút.
 3. Rozdeľte bobule do pohárov. Nalejte soľanku na okraj. Zatvorte kozu a uložte ju do jedného týždňa do suterénu. Potom obráťte obrobok do chladu.

S cukrom

 1. Podľa štandardnej technológie ovocie triedite a dôkladne opláchnite. Vyhoďte ho na sito a počkajte, kým nadbytočná vlhkosť úplne neodtečie. Súčasne zvárajte z 1 litra. voda a 150 g. granulovaný cukrový sirup. Nezabudnite ho vychladnúť na izbovú teplotu.
 2. Nanášajte 1 kg. ovocie v sterilných nádobách. Naplňte ich prevarenou a ochladenou vodou na plecia. Najlepšie s niekoľkými plátky jabĺk. Nalejte sirup. Zabaľte hrdlo nádoby gázou.
 3. Polotovary umiestnite do zadnej miestnosti na 20 dní. Po stanovenom čase preneste poháre s obsahom do chladu. Pri izbovej teplote takéto suroviny nebudú trvať dlhšie ako 1 mesiac. Ak skladujete obrobok v chlade, môžete ho používať celú zimu.

Takýto obrobok je ideálny na prípravu rôznych jedál, nápojov, dezertov a omáčok. V závislosti od spôsobu prípravy môže byť produkt použitý v rôznych receptoch. Výhodou takto pripraveného ovocia je to, že si úplne zachováva všetky prospešné vlastnosti čerstvých bobúľ.

Video: morušový sirup (vitamíny v pohári)

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy