Môžem jesť slivky na cukrovku?

Pri zvýšenej hladine cukru v krvi sa musia vziať do úvahy určité stravovacie odporúčania. Takže zelenina a ovocie sú podmienečne rozdelené do 3 skupín, ako kritérium slúžila hladina uhľohydrátov. Výrobky z tretej skupiny sa používajú opatrne s kontrolou cukru. Slivka sa vzťahuje na ovocie, ktoré obsahuje veľké množstvo cukrov, ale bez toho, čo by ste sa bez diéty dokázali vyhnúť, musíte presne odmerať množstvo obľúbeného bobule.

Je možné jesť slivky na cukrovku?

Výhody slivky pri cukrovke

Choroba má jasné príznaky, primárny smäd, slabosť, nízka úroveň regenerácie, malé nehojace sa rany na nohách, znížená citlivosť dolných končatín, primárne závraty. Ak si všimnete takéto zmeny v pohody, musíte navštíviť lekára a podrobiť sa vyšetreniu.

Lieky na predpis nie sú potrebné okamžite. Najčastejšie sa prísna strava ponúka osobe, kde sú látky jasne vyvážené a výrobky, ktoré vyvolávajú ostré skoky v hladine cukru, sú odstránené.

Je dôležité, aby sa: Medzi ovocím a zeleninou neexistujú prísne zákazy ich použitia. Existujú odporúčania na obmedzenie množstva alebo lepšej zlučiteľnosti výrobkov.

Slivka v zmesi má veľké množstvo fruktózy, takže ju musíte jesť v malom množstve. To je prípad, keď potenciálny prínos prevyšuje možné poškodenie. Zloženie bobule obsahuje látky potrebné pre osobu:

 • horčík;
 • vápnik;
 • jódu;
 • draslíka;
 • vitamíny;
 • vláknina z potravy;
 • retinol;
 • kumarín;
 • pektíny;
 • karotén;
 • kyselina salicylová.

Pri takejto bohatej sade nie je komplexný účinok produktu na organizmus vôbec prekvapivý. Ľudia s cukrovkou majú často pomalou črevnú motilitu, akumuláciu toxínov a toxínov. Laxatívny účinok sliviek pomáha vyriešiť problém bez použitia farmaceutických liekov a klystírov. Zrelé slivky majú diuretický, protizápalový, imunostimulačný a antibakteriálny účinok. Pravidelné používanie malých množstiev na cukrovku pomáha:

 • nižší cholesterol;
 • stabilizovať krvný tlak na optimálnej úrovni;
 • zabrániť vzniku vaskulárnych spazmov;
 • posilniť srdcový sval;
 • udržujú čistotu a elasticitu krvných ciev;
 • urýchliť metabolizmus;
 • odstráňte prebytočnú tekutinu a odstráňte opuch;
 • znížiť riziko rakoviny;
 • normalizovať činnosť tráviaceho traktu.

Je dôležité, aby sa: najnižší glykemický index a najvyšší obsah živín v čerstvom ovocí. Po tepelnom spracovaní sa prínos niekoľkokrát znižuje, niektoré vitamíny sa strácajú, obsah kalórií a zvýšenie glykemického indexu.

Veľmi užitočnou vlastnosťou pri cukrovke je pozitívny účinok sliviek na štruktúru sietnice, ktorý zabraňuje patologickým zmenám. Zavedenie sliviek do ponuky vytvorí ochranu pred pyelonefritídou a cystitídou alebo významne oslabí prejav choroby.

Optimálne množstvo za deň nepresahuje 200 gramov. čerstvé, bez ohľadu na rozmanitosť. Najužitočnejšie je jesť slivky pred jedlom, približne za 30 - 40 minút.

Obmedzenia a kontraindikácie

Aby telo dostalo iba výhody, bez rôznych vedľajších prekvapení, je potrebné dodržiavať odporúčaný počet bobúľ za deň. Bez ohľadu na rozmanitosť je množstvo cukru v plodoch približne rovnaké, takže pri výbere by ste sa mali zamerať na osobné preferencie a odporúčania sa ukladajú pre akýkoľvek druh slivky.

Slivky na cukrovku

Budete sa musieť vzdať dobrôt s žalúdočným vredom, vysokou kyslosťou, alergiami a individuálnou intoleranciou. Obmedzenie bude urolitiáza, dna, reumatizmus.

Výber a skladovanie sliviek

Keďže pri cukrovke by mal byť počet bobúľ obmedzený a nepredávajú sa na trhu jednotlivo, budete musieť venovať pozornosť príznakom kvalitnej slivky a zohľadniť požiadavky na jej skladovanie. Potom v chladničke zostane malá dodávka a nemusíte neustále chodiť na trh s ovocím.

Chovatelia chovali mnoho odrôd a hybridov, ktoré sa líšia farbou, veľkosťou, chuťou a pestovateľskými podmienkami. Slivky tmavomodrej farby, strednej veľkosti, s dobre oddelenou kosťou a kyslou pokožkou sa považujú za klasickú alternatívu. Na poličkách sú červené, žlté a takmer biele ovocie. Majú rovnaké výberové kritériá.

 1. Bobule by mali byť celé, bez záhybov alebo tmavých škvŕn.
 2. Hustota buničiny je stredná.
 3. Biely povlak sa považuje za normálny, vôňa je svetlá, výrazná, bez prímesí kyseliny alebo horkosti.
 4. Povrch plodu je suchý, bez trhlín.
 5. Stopka je hnedá, sušená alebo úplne chýba.
 6. Nezrelé ovocie je možné skladovať niekoľko dní pri izbovej teplote. Zrelé slivky vyžadujú chladnejšie podmienky. Neodporúča sa ich vkladať do plastových vreciek, je lepšie ich ukladať voľne do plastových alebo smaltovaných nádob a zakryť vekom.

Malé tajomstvo: bobule sa budú skladovať lepšie a dlhšie vo vaječných škatuliach.

Jesť slivky na diabetes je prospešné pri dodržiavaní pravidiel výživy a nepresahovaní odporúčaného množstva. Potom pridajú do stravy rozmanitosť, dodajú silu, vytrvalosť a dobrú náladu.

Video: cukrovka

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy