Môže dojčiaca matka jesť melón?

Po narodení dieťaťa sa strava novo razenej matky úplne mení. Zdravie omrvín začína závisieť od jej výživy. Preto by menu malo obsahovať výrobky nasýtené minerálnymi zlúčeninami a rôznymi vitamínmi. Je tiež dôležité jesť dostatok čerstvého ovocia a zeleniny. Pokiaľ ide o melón, jeho zloženie je skutočne pôsobivé. Zvážime všetko v poriadku.

Môže dojčiaca matka jesť melón

Výhody melónu pri laktácii

 1. Dužina melónu je nasýtená vápnikom, kyselinou askorbovou, horčíkom, železom, kyselinou listovou, riboflavínom, kyselinou pantoténovou atď. Tieto zlúčeniny spolu pomáhajú matčino telo rýchlejšie sa zotaviť v popôrodnom období. Pravidelné stravovanie pozitívne ovplyvňuje stav dieťaťa.
 2. Mať dostatok vápnika umožňuje žene zostať krásnou. Minerál tiež prispieva k normálnej produkcii materského mlieka. Pre rastúce telo je nevyhnutná dobrá výživa. V prvých mesiacoch laktácie matka stráca vápnik, ktorý sa musí včas doplňovať. Inak negatívne ovplyvňuje stav vlasov, nechtov, zubov.
 3. Vďaka obsahu veľkého množstva kyseliny askorbovej sa zvyšuje rezistencia tela voči rôznym infekciám. Tkanivá sú zbavené škodlivých zlúčenín. Nie je žiadnym tajomstvom, že vitamín C má silný antioxidačný účinok. Aktívne zloženie melónu vám umožňuje udržiavať metabolické procesy na správnej úrovni.
 4. Kyselina askorbová navyše vstupuje do tela dieťaťa pomocou materského mlieka, ktoré pomáha dieťaťu správne tvoriť spojivové tkanivo. Železo sa tiež lepšie vstrebáva, krvné cievy sa posilňujú. Po pôrode ženské telo stále potrebuje kyselinu listovú. Vďaka tomu sa produkuje väčšie množstvo materského mlieka.
 5. Kyselina listová zvyšuje mentálne schopnosti dieťaťa a posilňuje kostné tkanivo. Látka má pozitívny vplyv na nervový systém dieťaťa. Výsledkom bude, že dieťa nebude mať problémy so spánkom. Okrem toho vodný melón umožňuje mamičkám vyhnúť sa rozvoju anémie. Po pôrode takmer každá žena čelí takémuto problému.
 6. Bobule obsahujú vysokú koncentráciu železa. Spotreba buničiny úplne doplňuje rezervy tohto prvku. Železo je nevyhnutné pre hladké fungovanie imunitného systému, normálnu činnosť mozgu. Stopový prvok navyše stimuluje štítnu žľazu.
 7. Okrem toho sa na zlepšenie kvality spánku pre dieťa a matku odporúča užívať dostatočné množstvo kyseliny pantoténovej. Začlenenie melónu do stravy sa vyrovná s takýmto problémom. Spánok je zdravý a silný. Hladiny hemoglobínu sa tiež zvyšujú. Novo razenej matke nehrozí riziko anémie. Bohaté zloženie bobule chráni nervový systém ženy pred rôznymi stresovými situáciami.
 8. Kvalitný vodný melón dodáva ženskému telu takmer všetky potrebné látky. To vám umožní zvýšiť odolnosť buniek voči pôsobeniu voľných radikálov. Pravidelná konzumácia produktu má okrem toho pozitívny vplyv na stav pokožky a celkový vzhľad. Žena vyzerá pokojne a sviežo.

Poškodenie melónu počas laktácie

Poškodenie melónu počas laktácie

 1. Výhody melónu sú zrejmé. Pokiaľ ide o škodu, ktorá môže byť spôsobená dospelým a deťom, je minimálna. Najväčším nebezpečenstvom sú práve dusičnany obsiahnuté v skorých vodných melónach. V takom bobule sa škodlivé zlúčeniny hromadia najrýchlejšie.
 2. Dusičnany sú dusíkaté zlúčeniny, ktoré sa používajú na predčasné dozrievanie melónov.Vzhľadom na to, že sa látka hromadí vo veľkých množstvách v pôde, preniká do mäsa bobule. V dôsledku toho tento produkt začína predstavovať potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské telo.
 3. Ak sa pije vodný melón, ktorý obsahuje veľké množstvo dusičnanov, po chvíli sa všeobecný stav začína zhoršovať. Často sa prejavuje nevoľnosť, problémy so zažívacím ústrojenstvom, zvracanie, zvýšená tvorba plynov a ďalšie príznaky intoxikácie. Dospelý obvykle toleruje tento stav.
 4. Dieťa bude mať veľmi ťažké časy. Reakcie tela sú nepredvídateľné. Preto pri výbere melónu buďte vždy mimoriadne opatrní. Bobule musia byť vysokej kvality. V ideálnom prípade by sa mal produkt skontrolovať v laboratóriu, predajca by mal mať príslušné osvedčenia potvrdzujúce kvalitu ovocia.

Ak je vodný melón zakázaný

 1. Ak ste náchylní na časté žalúdočné ťažkosti a patológie, ktoré vám bránia normálnym vyprázdňovaním močového mechúra, konzumácia melónu je prísne zakázaná. Nezabudnite, že bobule majú výrazné močopudné vlastnosti. Preto je pri problémoch s obličkami liek kontraindikovaný.
 2. Okrem toho je zakázané pridávať do stravy melón v prítomnosti kameňov a piesku v obličkách, chorobách pankreasu a cukrovke. Aby nedošlo k negatívnym reakciám, bobule sa do ponuky dostanú po 4 mesiacoch po pôrode. Zvyšné jemnosti by sa mali dohodnúť s odborníkom.
 3. Nezabudnite tiež, že kvalitný melón je možné zakúpiť iba v sezóne. Najlepšie je vybrať bobule koncom augusta. V takom období sa melóny prirodzene dozrievajú. V tomto prípade sa nepoužívajú žiadne chemické hnojivá a podobné látky.

Po narodení je možné zahrnúť melón do jedálneho lístka s jednoduchými odporúčaniami. Uistite sa, že vy a dieťa nemáte kontraindikácie. Je tiež dôležité, aby dieťa malo najmenej 4 mesiace. Potom začnite zavádzať bobule v minimálnom množstve. Uistite sa, že sledujete reakciu vášho tela a dieťaťa.

Video: aký druh ovocia môže dojčiaca matka

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy