Je krupica možná počas dojčenia?

Názor odborníkov je v tejto veci nejednoznačný. Niekto tvrdí, že krupica je veľmi užitočná pre telo dojčiacej matky, ale názor niektorých odborníkov je presne opačný.

Krupicová kaša na dojčenie

Pravdepodobne na území Ruskej federácie nie je taká osoba, ktorá by nevyskúšala krupicu. Jej chuť je mnohým známa už od detstva. Málokto vie, ale táto obilnina sa vyrába zo špeciálnych odrôd pšenice, ktorá sa dôkladne melie do stavu kaše. Pred výberom krupice by ste sa mali vždy pozrieť na štítok. Prítomnosť písmena M na ňom znamená, že odrody pšenice sa používajú mäkko a naopak, ak je na etikete písmeno T - hovoríme o tvrdých odrodách. Mäkké odrody majú tendenciu mať veľmi svetlý odtieň. Kým je pevná - nažltlá.

Venujte pozornosť! Pri nákupe obilnín sa oplatí zvážiť skutočnosť, že mäkké odrody sú vhodné na pečenie a tvrdé odrody na puding a fritézy.

Všeobecne možno povedať, že krupicová kaša je veľmi jednoduchá príprava, ktorá vyžaduje minimum času a úsilia. Na výrobu lahodnej ovsenej kaše stačí, aby jeden liter mlieka odobral tri alebo štyri polievkové lyžice krupice.

štruktúra

Krupica obsahuje veľmi veľké množstvo užitočných zlúčenín, ako je PP, B1, B6, B9. V tomto produkte je tiež zinok, chróm, fluór a kremík.

Poškodenie krupice laktáciou

Najnepríjemnejšou vecou, ​​ktorá môže slúžiť ako odmietnutie krupice kazhi, je reakcia na lepok, ktorý je obsiahnutý v krupici v dostatočnom množstve. Faktom je, že každý organizmus vníma túto látku odlišne. Ak sa vyskytne negatívna reakcia na túto látku, je vhodné odstrániť krupicu zo stravy.

Aké škody môže krupica spôsobiť:

  1. Krupica obsahuje látku chitín, ktorá blokuje vápnik. Na tento účel sa odporúča používať krupicu s výrobkami obsahujúcimi vápnik. Patria sem mliečne výrobky, niektoré druhy orechov, sezamové semená.
  2. Manka je produkt s vysokým obsahom kalórií, preto sa o tento výrobok nesmú opierať dojčiace matky, ktoré chcú schudnúť a ktoré získali počas tehotenstva. Ak sa pri použití krupice, krupice alebo masla do nej pridáva maslo alebo džem, zdvojnásobuje sa tým kalorický obsah misky.
  3. Ak matka obsahuje veľa tohto produktu, potom sa u dieťaťa môže objaviť nadúvanie a plyn. V takom prípade by ste mali zmeniť stravu pridaním ďalších mliečnych výrobkov do stravy, ako sú bifidok, kefír, fermentované pečené mlieko alebo prírodné jogurty.

V akom množstve a ako jesť krupicu počas laktácie?

Ako jesť krupicu počas laktácie

  1. Odporúča sa začať so zavádzaním krupice do vašej stravy po 2 mesiacoch od narodenia dieťaťa.
  2. Existujú dve možnosti výroby krupice - s pridaním mlieka a s pridaním vody. Ak po dlhom čase začnete používať krupicu, odporúča sa to robiť na vode. Je potrebné uvariť vzácnu kašu a potom sledovať reakciu dieťaťa. Ak je všetko v poriadku a nevyskytujú sa žiadne alergické reakcie, môže sa dávka zvýšiť a voda sa môže nahradiť mliekom.
  3. Počas laktácie sa krupica odporúča konzumovať jedenkrát týždenne a dávka týždenne by nemala prekročiť 350 gramov.
  4. Neodporúča sa pridávať do kaše všetky druhy sladidiel, ako aj džemy, ovocie a bobule. To významne zvyšuje obsah kalórií v miske a je tu ďalší nepríjemný faktor - môže ľahko spôsobiť fermentáciu v žalúdku.

Ak chcete nejakým spôsobom vylepšiť chuť krupice bez pridania sladidiel, môžete použiť niektoré tajomstvá. Napríklad, môžete vložiť malý kúsok čokolády alebo malý kúsok cukrovinky do krupice krupice. To dá miske sladkosť, ale takáto suma vôbec nespôsobí škodu. V každom prípade, ak nechcete mať nepredvídané následky požitia krupice, mali by ste sa najprv poradiť so špecialistom.

Podľa známeho lekára Komarovského je krupica veľmi užitočná pre deti aj dospelých. Jedná sa o relatívne lacný produkt, ktorý obsahuje veľa užitočných látok, rovnako ako mnoho iných, drahších výrobkov. Krupicová kaša môže dovoliť ľuďom s nízkymi príjmami.

Krupica má tiež liečivé účinky na ochorenia obličiek, pretože tento produkt nemá bielkoviny, ktoré pri týchto ochoreniach nepriaznivo ovplyvňujú organizmus. Jesť krupicu s mierou je veľmi prospešná pre dojčiacu ženu, ktorá trpí ochorením obličiek.

Odhaľovať mýtus! Existuje názor, že krupica je pre telo zbytočná a nemá žiadne pozitívne účinky. Nie je to tak. Toto stanovisko sa vytvorilo v dôsledku nižšieho obsahu užitočných látok v tomto výrobku v porovnaní s inými obilninami.

Diéta počas kŕmenia by mala byť navrhnutá tak, aby obsahovala všetky užitočné vitamíny a minerály, takže by ste nemali zanedbávať jedlo a nemali by ste jesť čokoľvek si to vaše srdce želá. Pamätajte, že nie ste závislí iba od výživy, ale aj od života a zdravia dieťaťa.

Ako správne uvariť krupicu?

Na výrobu krupice z krupice v mlieku je potrebné zmiešať jednu pohár mlieka a vody, naliať do nádoby, zapnúť plyn a variť. Pri miešaní tekutiny opatrne nalejte malú porciu krupice v množstve dvoch polievkových lyžíc. Ak máte radi silnejšiu ovsenú kašu, môžete pridať tri alebo štyri polievkové lyžice obilnín. Po celú dobu sa musí kaša miešať tak, aby sa nevytvárali hrudky. Kaša varte päť až osem minút, nezabudnite celú dobu premiešať. Ďalej podľa chuti pridajte cukor a soľ. Keď sú riady pripravené, plyn sa vypne a nádoba sa zakryje vekom, čo umožní vylúhovať ovsenú kaši. Po trochu vychladnutí misky môžete začať s jedlom. Bon chuť!

Video: výhody a poškodzuje ovsenú kašu

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy