Common Blue Tit - opis, lokalita

Pod bežným modrým titom sa rozumie tit, ktorého perie je pigmentované žlto-modrým odtieňom. Tieto osoby sú bežné najmä v afrických a ázijských krajinách a žijú tiež v Európe. Pre trvalé bydlisko si vyberajú výlučne listnaté alebo zmiešané lesy, ako sú brezy a duby.

Spoločná modrá sýkorka

popis

 1. Tieto vtáky nie sú klasifikované ako plaché, často vytvárajú rôzne mestské populácie a užívajú si života vedľa ľudí. Môžu dovoliť ľuďom priblížiť sa k sebe v pomerne tesnej vzdialenosti a dokonca jesť rukami.
 2. Vtáčikom máme na mysli malú maličkosť s krátkym a silným zobákom. Chvost je tiež skrátený, akoby na konci orezaný. Blue tit je vo svojich celkových charakteristikách o niečo horší ako veľké kozy, ale považuje sa za mierne väčšie ako muskovit. Po celej dĺžke tela jednotlivec dorastá do 12 cm, to je s hmotnosťou 12 až 15 g.
 3. Vták vyniká svojou farbou. Má pruhy pigmentované modrou farbou. Sú tmavé, siahajú od zobáka k očiam a potom sa zavrú na týlnej časti. Na hlave je tiež tzv. Čiapka modro-modrého prílivu.
 4. Podľa vonkajších charakteristík sú tieto vtáky celkom krásne. V oblasti krku sa nachádza ďalší modrý pásik. Vzhľadom sa môže zdať, že goliera sa nosí na vtákovi. Predná časť s belavými lícami. Záchranná oblasť, krídla, modro-modrý chvost.
 5. Podľa farby sa vtáky môžu líšiť. Zadná strana je pigmentovaná zelenkastou farbou s olivovým odtieňom. Ale kvôli biotopu sa dá chrbát zafarbiť rôznymi farbami. V dolnej časti je vták žlto-zelený, s tmavým pruhom. Bill je čierny, nohy sivé a sivé.

spôsob života

 1. Títo jednotlivci sú dosť bežní. Vo voľnej prírode radšej bývajú v zmiešanom alebo listnatom lese. Tieto vtáky tiež žijú v mestskom prostredí. Milujú život v záhradách, námestiach a rôznych parkoch, kde ľudia živia ľudí. Vtáky sa prispôsobujú dostatočne rýchlo, môžu si stavať domovy pre potomkov aj na tyči.
 2. Pokiaľ ide o biotopy, jednotlivci sa nachádzajú v rozľahlosti našej krajiny, v európskych krajinách (okrem Islandu), v Afrike (jej západná časť), ako aj v ázijských krajinách a na Kanárskych ostrovoch. Niektorí odborníci klasifikujú tieto vtáky ako samostatný druh, pretože sa líšia správaním od svojich náprotivkov.
 3. Jednotlivci rodiny, o ktorej sa diskutuje, sa rýchlo prispôsobujú zmenám klímy. Vtáky sa cítia skvele v subtropických oblastiach, ako aj v drsnom prostredí. Z biotopov si môžete vybrať brezové lesné pásy, ako aj háj alebo dubový les. Niektoré vtáky žijú v blízkosti ihličnanov, ale toto je skôr výnimka.
 4. Blue tit sa vyznačuje nielen správaním, ale aj mimoriadnym spôsobom života. Niektoré stáda týchto vtákov úspešne existujú na Sibíri s cédrovými stromami, ako aj v Afrike v listnatých lesných pásmach. Majú radi aj palmy nachádzajúce sa pozdĺž cesty v mestskej časti.
 5. Ak sú klimatické podmienky dostatočne horúce a vzduch samotný je vyprahnutý, modrý sýkorka si vždy vyberie zónu s blízkosťou vodných zdrojov ako trvalé prostredie. Vták sa usadzuje pri jazerách, trstinách, malých riekach.
 6. Preberaný druh sa vyznačuje sedavým životným štýlom, ale nájdu sa aj kočovníci. Títo ľudia, ktorí žijú v chladných oblastiach, sa sťahujú na zimné obdobia po zimné obdobie. Ak vtáky žijú v teple, nemusia sa pohybovať na juh. Mladí ľudia majú sklon k letom, starí ľudia sa cítia dobre v bývalom prostredí.
 7. Ak vezmeme do úvahy aspekt vedúci k migrácii, nie je možné dotknúť sa ľudského faktora. Ako vždy, ľudia spôsobujú obrovské škody na svete zvierat. Pernatý kmeň nebol výnimkou. Odlesňovanie, znečistenie prírody, usmrcovanie vtákov a ich masívny úlovok - to a ešte oveľa viac vedie k migrácii a zníženiu ich počtu.
 8. Uvažovaní jednotlivci sa preto pokúšajú držať takýchto biotopov. Práve v listnatých lesoch, kde sú staré stromy najčastejšie, žije takmer vždy veľa druhov lariev a podobných potravín.
 9. Blue tit radšej jesť vošky, muchy, húsenice, motýle, komáre a o niečo menej často pavúky. Stojí za zmienku, že jednotlivci sú pre záhradkárov veľkým prínosom. Takéto vtáky ničia škodcov, ktorí spôsobujú obrovské škody obyvateľom leta.
 10. V teplom období nájdu vtáky jedlo vo veľkom množstve bez akejkoľvek práce. Pokiaľ ide o chladné počasie, v takom období je pre jednotlivcov ťažké. V zime sa vtáky často hodia na listnaté rastliny a ihličnaté semená. Vtáky často hľadajú veľké vzdialenosti pri hľadaní potravy.

rozmnožovanie

Azúrové šľachtenie

 1. Jednotlivci sa dostanú do puberty po 1 roku života. V tomto období začína rozmnožovacia sezóna v podobe vtákov, párov. Počas párenia sa samce začínajú zaplavovať krásnymi a hlasnými piesňami. Roztiahnu chvost a začnú tancovať pred samičkou.
 2. Ak žena odpovie na pesničku, pár už vznikol. Potom muži začnú žiarlivo strážiť svoj domov a vyvolený. Často môžete vidieť potýčky. V tomto prípade samec začne vyháňať cudzincov.
 3. Stavbu nového domu vykonáva výlučne žena. Hniezda často vybavujú hniezda v dutinách stromov. V takom prípade postup prebieha v dostatočnej výške od zeme. Často vidíte, že žena sa snaží rozširovať dutinu. Vytrie kôru svojím zobákom.
 4. Hneď, ako má dutina správnu veľkosť, samica do nej začína vnášať perie, konáre, trávu a mach. Samostatne stojí za zmienku, že hniezda príslušných jedincov sú v lese dosť problematické.
 5. Pokiaľ ide o modrú kozu, ďalší poddruh vtákov, ich domovy sú tak dobre maskované, že ich vidieť je nereálna úloha. Hniezda sa často nachádzajú v húšti vŕby alebo trstiny. Navyše, dokonca aj skúsení ornitológovia zriedka zvládajú detekciu takýchto vtákov.
 6. Keď uvažované osoby hniezdo úplne vybavia, samica pokračuje k pristátiu potomstva. V tomto prípade môže byť v spojke maximálne 12 vajec. Po dvoch týždňoch sa mladý svet začína liahnúť na svetlo. Po celú dobu muž chráni svoju rodinu a prináša jedlo.
 7. V tejto dobe je samec veľmi zaujímavý na pozeranie. Ak má podozrenie na nebezpečenstvo, samec začne napodobňovať syčanie hada alebo bzučanie včiel. Preto pernaté strašidelné predátory vystrašili zo svojho územia. Počas sezóny pár reprodukuje 2 potomstvo.
 8. Najprv sa samec zaoberá výlučne kŕmením mladých zvierat. O týždeň neskôr sa žena začne pripájať k zákroku. Mladý rast rastie veľmi rýchlo. Po iba 20 až 25 dňoch sa kurčatá okrídlia a môžu si samostatne získať vlastné jedlo. Dospelí zostávajú verní jeden druhému po celý život.

Vtáky sa cítia dobre v kultivovanej krajine, žijú na námestiach a záhradách. Ľudia pre nich stavajú kŕmidlá, ktorých radi kŕmia.

Video: bežná modrá sýkorka (Cyanistes caeruleus)

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy