Ovsené vločky remez - opis, lokalita, zaujímavé fakty

Ovesné vločky Remez je malý vták patriaci do radu Passeriformes. Tieto vtáky sa svojou veľkosťou podobajú vrabcom, na rozdiel od nich však majú kratší zobák a dlhý chvost.

Bunting Remez

Opis vzhľadu

Dĺžka tela vtáka nepresahuje 150 mm, priemerná hmotnosť je okolo 20 gramov. Všimnite si, že tento druh vtákov sa dá pomerne ľahko odlíšiť od ostatných vtákov radu Passeriformes kvôli dosť pestrej a svetlej farbe peria. Perie na chrbte samca je hnedé s charakteristickými pruhmi. Boky a hruď sú červenkasto hnedé. Hlava je tmavá s hrebeňom, na ktorom vystupujú biele obočie s jasnými škvrnami. Perie samíc je prevažne hnedé. Ovesné vločky vydávajú dosť melodické zvuky, piesne nie sú ťažké.

Habitat a biotop

Najatraktívnejšie pre žijúce ovsené vločky remis - taiga lesy (zmiešaný typ, lesná tundra). Najčastejšie sa vyskytujú v Európe, Ázii, v škandinávskych krajinách. Hlavným miestom zimovania je Čína, Irak, Japonsko, podhorie Strednej Ázie.

Remeza Bunting - sú to vtáky patriace k hniezdnym sťahovavým druhom. Vtáky žijúce v strednej a severnej časti biotopu prichádzajú spravidla na miesto hniezda s príchodom prvej horúčavy (skoro do polovice jari). Počas hibernácie sa vtáky zhromažďujú koncom jesene kvôli koncu obdobia rozmnožovania.

Na hniezdenie uprednostňujú vtáky všade miesto vyznačujúce sa prítomnosťou severného typu krajiny - vlhkého podnebia a bažinatej pôdy.

Všimnite si, že tento druh vtákov je celkom spoločenský a vôbec sa nevyhýba ľuďom. Remez sa často usadzuje v blízkosti ľudského bývania, nielen na vidieku, ale aj v meste. Remez sa predovšetkým rád usadil v blízkosti poľnohospodárskej a poľnohospodárskej pôdy, čo sa vysvetľuje blízkou dostupnosťou potravín potrebných na kŕmenie vtáka.

popis

Taký malý vták, ako napríklad ovsené vločky, sa líši od svojich príbuzných v kompaktnej postave a svetlej farbe jeho peria. Dĺžka tela peria nepresahuje 150 - 160 mm, priemerná hmotnosť je 20 - 22 g. Rozpätie krídla Remez - do 250 mm. V stave vzrušenia týchto vtákov začína hrebeň nadávať, ktorý sa nachádza v temene hlavy a pozostáva z niekoľkých podlhovastého peria. Zobák vtáka, aj keď krátky, je pomerne veľký s charakteristickou rovnou korčuľou. Medzera umiestnená medzi zobákom a zobákom je pomerne slabo vyjadrená.

Opis ovsených vločiek

Chcel by som upriamiť pozornosť na skutočnosť, že tento druh vtákov je vo všeobecnosti ťažko viditeľný, často umožňuje nepriateľovi blízko hniezda. Často vydáva, začína vydávať znepokojujúce a dosť hlasné zvuky.

Farba krytu mužského peria samca Remeza je veľmi pestrá a priťahuje pozornosť - vrchná časť odevu je nahnedlá, spodná časť je svetlo s charakteristickým gaštanovým pásom, ktorý prechádza cez oblasť hrudníka. Po stranách tohto malého vtáka sú tiež pruhy gaštanu. Ovsená kaša je zdobená čiernou čiapkou, brušná časť, hrudník, brada a tiež obočie remeza sú biele.

Perie vtáka je tmavej farby, s výnimkou stredných a extrémnych párov, ktoré majú svetlejšiu farbu. Nohy remeza sú ružovkasté s okrovým odtieňom, široký a krátky zobák je tmavo hnedý, čeľusť má ružovo-okrovú farbu.

Samica má tmavšiu farbu peria, ktorá ju v skutočnosti odlišuje od samca, zatiaľ čo jesenné oblečenie samca je podobné tej, ktorú nosí samica.

Charakteristiky rozmnožovania druhu

Spievanie mužských remezov možno počuť aj počas letu vtákov na miesto hniezdenia, keď sú jednotlivci stále držaní v malých skupinách.

Rozdelenie vtákov na páry sa spravidla začína takmer okamžite po príchode na miesto hniezda. Remez najčastejšie kladie hniezda na zem, schováva sa v hustej vegetácii a kríkoch. Hniezda sa stavajú hlavne z minuloročnej vegetácie (suchá tráva, preslička).

Vonkajší priemer ovseného hniezda spravidla nepresahuje 120 - 130 mm, v hĺbke - do 50 mm je spodná časť podložky obložená suchou trávou.

Maximálny počet vajíčok v spojke je 6 kusov. Charakteristickým znakom ovsených vločiek Remez od iných druhov je to, že im úplne chýba charakteristický vzorec nití. Povrch vajec je nahnedlý s tmavými škvrnami roztrúsenými po ňom.

Ženská remeza sa zaoberá predovšetkým inkubáciou budúcich potomkov, trvanie inkubačnej doby je približne 2 týždne. Po rovnaké obdobie sú násadové kurčatá v hniezde bez toho, aby ich opustili, až kým nezískajú silnejšiu silu. V prípade, že potomok z nejakého dôvodu uhynie, vtáky si vytvoria nové murivo.

jedlo

Jesť ovsené vločky Remez
Hlavným krmivom pre leto v lete sú malé bezstavovce a rôzne druhy hmyzu. S príchodom jesene prechádzajú tieto vtáky hlavne na rastlinné potraviny a pre vtáky je obľúbenou rastlinou napríklad ovos.

Udržať v zajatí

Aj keď bol taký druh, ako je ovsené vločky, veľmi rozšírený, tieto vtáky sa však nevyberajú často na účely údržby. Je to kvôli plachosti týchto vtákov a ich neuveriteľnosti. Najčastejšie sú títo speváci chovaní v chove kanárskych chovateľov, hlavným cieľom je naučiť vtáky charakteristickú melódiu. Spravidla sa v tomto prípade vyberajú výlučne mladí muži.

Klietka pre vtáky by mala byť priestranná, dlhá najmenej 700 mm. Ak je remez pripojený k iným vtákom, konflikty nie sú vylúčené, pretože ovsené vločky môžu vykazovať určitú agresivitu.

Dôležité! Jednou z hlavných podmienok udržiavania takých druhov, ako je ovsené vločky, je prítomnosť zeminy alebo piesočnatej pôdy.

Základnou stravou remezu v zajatí sú semená ovsa, repky, proso, ľanu, slnečnice a kanárika. Dobrým doplnkom stravy je tzv. Skríning, ktorý zahŕňa rôzne semená burín. Tiež by ste nemali zabúdať na mäkké vtáčie krmivo - na tento účel môžete použiť gammarus a dafnie. Počas obdobia topenia a rozmnožovania by sa mali kŕmiť vtáky: zelenina, byliny, hmyz, múky.

Zaujímavé fakty

Skladby, ktoré Remez hrá, sú dosť rôznorodé a spravidla pozostávajú zo striedajúcich sa melodických trillov. Remez najčastejšie spieva v húšti a vysoko sedí v korune stromu (vrcholy alebo bočné vetvy).

Za priaznivých životných podmienok môže ovsená múka žiť až 4-5 rokov. Napriek tomu bol zaznamenaný prípad, keď bol objavený dlho žijúci vták, životnosť remezu bola asi 13 rokov.

Remez je vták známy ako vynikajúci staviteľ, ktorý stavia silné a spoľahlivé hniezdo. V južných krajinách, najmä v Afrike, kde tieto vtáky lietajú do hibernácie, sa často používajú ovsené hniezda ako peňaženky, ktoré pripomínajú rukavicu s pomerne úzkym vstupom.

Video: ovsené vločky remez (Emberiza rustica)

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy