Prečo mačka chodí na toaletu okolo podnosu?

Občas si obľúbený maznáčik vyberie pre seba nezvyčajné miesto na toaletu. Najčastejšie je to neprístupný a odľahlý roh, napríklad za pohovkou alebo pod posteľou, takže musíte hľadať zdroj vône. Niektoré mačky sa môžu vysypať do skrinky, do obuvi alebo do obľúbených papučiek majiteľa, dokonca aj na čisté prádlo. Zviera si niekedy vyberie nepredvídateľné miesta. Na základe toho vyvstávajú dve otázky - prečo sa zviera v miske nevyprázdni a ako si zvyknúť na správne miesto?

Prečo mačka chodí na toaletu okolo podnosu

Hlavným dôvodom tohto správania mačiek je nesprávny podnos

Tácka, ktorá nie je pre mačku pohodlná, je hlavným dôvodom, prečo mačka nejde na správne miesto. Ak to zviera nevyhovuje, príliš malé a malé, potom si mačka vyberie iné, pohodlnejšie miesto pre ňu. Stáva sa, že zviera nepáči výplň - potom stojí za to ju zmeniť na iný typ. A niektoré mačky idú výlučne do prázdnej misky.

Je lepšie zvoliť vhodné miesto pre podnos, nemal by to byť priechod. Lepšie vložte do kúpeľne. Miska pre mačky by mala byť vždy čistá, ale bez štipľavých zápachov. Nemôžete ho umyť štipľavým zápachom, pretože mačku vystraší. Je lepšie opláchnuť studenou mydlovou vodou a vylúčiť by sa mali všetky výrobky na báze chlóru.

Ak podnos spĺňa všetky potrebné požiadavky, musíte venovať pozornosť zvieraťu. Možno to označuje územie, ak sa začala sezóna sexuálnej aktivity zvieraťa. Tento stav sa prejavuje nezvyčajnou láskou k zvieratám, hravosťou alebo naopak - agresiou a úzkosťou. Zviera môže označiť územie aj v prípade, že sa na ňom objaví druhé zviera. Tým sa prejavuje vedenie jedného zvieraťa nad druhým.

Stres je druhým dôvodom správania tejto mačky.

Zvieratá, podobne ako ľudia, zažívajú stres, ale na rozdiel od ľudí to nemôžu povedať a stres sa prejavuje správaním.

Stres môže byť spôsobený nezvyčajnou atmosférou. Hlučná oprava susedov alebo sviatok, vzhľad dieťaťa v dome - to všetko môže spôsobiť zmätený stav zvieraťa. Stres môže byť spôsobený nepozornosťou majiteľa, takže zviera prijíma všetky opatrenia, aby ho prilákalo. V takom prípade musíte mačku hladiť, venovať jej trochu pozornosti a problém zmizne sám.

Choroba zvierat - tretia príčina

Najzávažnejším dôvodom, prečo mačka kráča popri podnose, je choroba. Zviera môže trpieť urolitiázou alebo cystitídou. Tieto choroby bránia mačke ísť na toaletu, takže rytmus jej života zablúdi. Ak je v mačacej stolici miesto krvi, stolica je príliš tvrdá, moč má príliš štipľavý zápach - mali by ste sa poradiť s veterinárnym lekárom.

Ochorenia obličiek a močovej trubice sú u kastrovaných mačiek veľmi časté. Najmä ak bol po kastrácii vybraný nesprávna výživa pozostávajúca iba zo suchého jedla.

Cystitída zabraňuje zvieraťu ísť na podnos, mačka jednoducho nemusí mať čas sa ho dostať. Ak je zviera choré, jeho správanie bude nepokojné, lekár vám pomôže pri výbere správnej liečby a náprave situácie.

Tipy na zvyknutie zvieraťa na podnos

Ako vycvičiť mačku na podnos
Ak mačka pravidelne chodí na nesprávne miesta, pomocou tipov ju môžete zvyknúť na podnos. Ak bola do domu privezená mačka alebo mačiatko, ktoré predtým bývalo na ulici, je vysoká pravdepodobnosť, že sa zviera okrem podnosu kazí.Najprv musíte zviera monitorovať a so svojím „podozrivým“ správaním ho musíte vziať na podnos.

Niekedy si sami zvieratá vyberú miesto na záchod. Ak sa mačka krčila v rohu alebo na inom mieste - musíte tam umiestniť podnos. Ak sa jej podarilo zanechať kaluže, musíte do nej vložiť kúsok novín, utrieť podlahu a potom preniesť podnos na toto miesto. Takže mačka pochopí, aké miesto je presne toalety v zásobníku. Ak vynecháte prvé okamihy, keď si zviera zvykne na nový dom, bude ťažké to urobiť.

Ak zviera označí územie počas sexuálnej aktivity, stojí za zváženie sterilizácia alebo kastrácia. Ak ste proti chirurgickému zákroku, mali by ste do krmiva pre zvieratá pridať špeciálne hormonálne prípravky.

Ako odstrániť nepríjemný zápach?

Nepríjemný zápach je možné odstrániť špeciálnymi prostriedkami, ktoré je možné kúpiť v lekárni. Kútik, do ktorého zviera šlo, by sa mal umyť vodou s pridaním octu, bielidla alebo amoniaku. Mačky nemajú radi štipľavé pachy - vystraší ich od tohto miesta. Ak toto miesto trete cesnakom, efekt bude rovnaký.

Musíte si dávať pozor na zviera, jeho zdravie, venovať mačke dostatok pozornosti, náklonnosti a trpezlivosti. Až potom môžete mačku prispôsobiť správnemu správaniu.

Video: dospelá mačka začala chodiť okolo podnosu

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy