Popcorn pre deti - výhody pre zdravie

Popcorn sa už dlho považuje za zvedavosť našich krajanov. Ľudia ho používajú pri sledovaní filmov a pri stretnutiach s priateľmi. Ak hovoríme o úplne prírodnom občerstvení, prospeje to ľudskému telu. Dnes je však takmer nemožné nájsť skutočne kvalitný popcorn. Pokiaľ ide o zaobchádzanie s deťmi, ide o kontroverznú a kontroverznú otázku. Pokúsme sa pochopiť všetko spoločne.

Popcorn pre deti

Vlastnosti výroby popcornu

 1. V procese varenia sa na tieto účely používa špeciálna odroda kukurice. Je založený na vode a škrobe. Keď sa zrná zahrejú na 200 stupňov, praskajú a zväčšujú sa. Pokiaľ sa na príprave prípravku nebudú podieľať chemikálie, zrná prinesú telu maximálnu hodnotu.
 2. Základ prírodného občerstvenia obsahuje všetky rovnaké látky ako v zrnách. Hovoríme o vitamínoch skupiny B, vitamíne K, uhľohydrátoch, proteínových zlúčeninách, aminokyselinách. Niektoré z nich sú po tepelnom spracovaní zničené. Snack nie je možné považovať za všeliek na všetky neduhy, ale dokáže vyriešiť určité problémy.
 3. Hlavným účinkom zahriatych a popraskaných jadier kukurice je to, že regulujú rovnováhu lipidov a uhľohydrátov. Na tomto pozadí je riziko rozvoja trombózy znížené, jedlo sa ľahšie vstrebáva a začínajú sa metabolické procesy. Diétna vláknina čistí črevný trakt od stagnácie. Antioxidanty zase zlepšujú zloženie krvi.
 4. Všetky cenné vlastnosti by boli možné pri výrobe občerstvenia výlučne z čistých, chemicky nespracovaných surovín. Keď sa však popcorn masovo vyrába, firmy sa vôbec nezaujímajú o zdravie spotrebiteľa. Používajú sa rôzne prísady, karamel, umelé príchute a látky zlepšujúce chuť.
 5. Konečný produkt je vysoko kalorický, z výhod nevyplýva takmer nič. Súčasne vzhľad popcornu nemá malý význam. V poslednom čase sa pri jeho príprave používajú farbivá. Takéto výrobky poškodia nielen mladšiu, ale aj staršiu generáciu.

Výhody popcornu pre dieťa

 1. Ľudské telo potrebuje vzduchové kukuričné ​​zrná získané bez pridávania cudzích látok. Je to však iba mierne množstvo. Zloženie obsahuje minerály ako vápnik a fosfor, ktoré posilňujú kosti.
 2. Tiež má zmysel dotýkať sa polyfenolových zlúčenín obsiahnutých v občerstvení. Sú to druh antioxidantov. Čistia krvné kanály cholesterolových plakov, zlepšujú činnosť srdcového svalu a bránia rozvoju zhubných buniek.
 3. Kompozícia obsahuje uhľohydráty, ktoré sú potrebné na doplnenie energetických zdrojov. Popcorn rýchlo opuchne, keď vstúpi do žalúdka a eliminuje rýchlo zuřící hlad. Je jesť, aby otupil chuť k jedlu, keď už nie je nič iné. Najcennejším je predjedlo vyrobené ručne.

Harm popcorn pre dieťa

Harm popcorn pre dieťa

 1. Kompozícia obsahuje vlákninu z potravy, ktorá môže spôsobiť zápchu. Ak sa rozhodnete liečiť dieťa popcornom, nezabudnite, že spolu so vzduchovými zrnami musí dieťa piť veľa vyčistenej vody. Iba tak bude zabezpečené správne fungovanie tráviaceho systému.
 2. Potenciálne poškodenie spočíva v konzumácii občerstvenia so soľou. Takéto pasce na popcorn sa pohybujú v tkanivách a medzi vnútornými orgánmi. Z tohto dôvodu je narušená rovnováha elektrolytov.
 3. Pri príprave príslušného produktu sa často pridáva špeciálne syntetické aromatické činidlo vo forme diacetylu. Je prítomný v oleji na vyprážanie. Výsledkom je, že takáto látka vytvára toxické zlúčeniny, ktoré majú škodlivý vplyv na nervové bunky a dýchacie orgány.
 4. Ak systematicky konzumujete veľké množstvo popcornu, vyvíja sa dýchavičnosť. V niektorých prípadoch sa vyskytnú aj duševné choroby. Potvrdilo sa, že diacetyl často spôsobuje hromadnú otravu a intoxikáciu.
 5. Nezabudnite, že príslušný výrobok s pridaním rôznych chutí sa stáva príčinou vzniku závažných alergických reakcií, najmä u malých detí. Okrem toho tieto aditíva nepriaznivo ovplyvňujú tráviaci trakt.
 6. Na tomto pozadí sa často vyvíja gastritída, peptický vred a ďalšie patológie spojené s gastrointestinálnym traktom. Popcorn, ktorý sa predáva na pultoch supermarketov, je možné pripraviť samostatne. To však neznamená, že je to bezpečnejšie. Počas prípravy produktu sa tiež tvoria škodlivé zlúčeniny, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú celé ľudské zdravie.

Funkcie zavedenia popcornu do detskej stravy

Funkcie zavedenia popcornu do detskej stravy

 1. Ak sa stále rozhodnete liečiť dieťa takýmto ošetrením, uprednostnite popcorn, ktorý navyše neobsahuje žiadne farbivá ani príchute. Pri výbere surovín uprednostnite popredného výrobcu, ktorý je zodpovedný za kvalitu svojich výrobkov.
 2. Najlepšie je naučiť sa variť predjedlo sami. V tomto prípade bude možné dať popcorn dieťaťu bez strachu. Je však potrebné poznamenať, že niektoré jemnosti. Pediatri neodporúčajú podávať deťom mladším ako 4 roky ani hotový liek.
 3. V tomto veku sa zažívací systém začína silnieť. Okrem toho je dieťa už dosť schopné samostatne žuť a prehltnúť jedlo. Budete sa tiež menej obávať, že sa dieťa môže dusiť. Okrem toho sa po 3 rokoch tela dieťaťa postupne prispôsobuje potravinám pre dospelých.
 4. V zložení príslušného produktu je veľké množstvo vlákniny. Takýto enzým môže nepriaznivo ovplyvniť činnosť gastrointestinálneho traktu. Výsledkom je, že sa často zvyšuje tvorba plynu a dochádza k plynatosti. Hnačka je tiež bežná.
 5. Na úplnú kontrolu nad situáciou po prvýkrát dajte dieťaťu iba jeden malý popcorn. Pozorujte reakciu dieťaťa. Ak ste si nevšimli nič zlé, občas svojmu dieťaťu doprajte takúto liečbu. Nedovoľte nekontrolované stravovanie. Pri prvých príznakoch potravinovej alergie sa v prípade potreby poraďte so svojím lekárom.
 6. Ak je dieťa náchylné na vznik alergickej reakcie, je zakázané mu dať popcorn ani v minimálnom množstve. Produkt je kontraindikovaný najmä pri ochoreniach gastrointestinálneho traktu. Toto sa týka najmä vredov a gastritídy.
 7. Do stravy nezahŕňajte liecbu na cukrovku, nadváhu, zvýšenú zrážanlivosť krvi. Nedoporučuje sa ponúkať zakúpený produkt s rôznymi prísadami a farbivami deťom mladším ako 10 rokov. Popcorn prinesie osobitné škody v kombinácii so sladkou sódou.

Ak sa rozhodnete uviesť svoje dieťa na novú liečbu, urobte to podľa odporúčaní. Najlepšie je variť takýto produkt sami bez akýchkoľvek farbív. Do ponuky nezahŕňajte zakúpené pochúťky s rôznymi príchuťami a vôňami, čo negatívne ovplyvňuje vaše celkové zdravie.

Video: ako pripraviť popcorn doma

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy