Použitie broskyňového oleja na vlasy

Na východe je broskyňa považovaná nielen za chutné a voňavé ovocie, ale aj za štandard krásy a príťažlivosti. Často hovoria - „Koža je ako broskyňa!“, To znamená, že pokožka mladého dievčaťa je červenkastá a zamatová. S týmto lahodným ovocím sa veľmi často porovnáva zástupca spravodlivého pohlavia - to sa považuje za najvyššiu chválu.

Použitie broskyňového oleja na vlasy

Hodnota broskyňového oleja však správne ocenili iba dievčatá a ženy, pretože sa všeobecne používa pri varení, medicíne a kozmetike. Účinok broskyňového oleja na vlasy je jednoducho ohromujúci - pramene po takomto ošetrení sú hladké, silné, žiarivé. Broskyňový olej sa používa na boj proti vypadávaniu vlasov a mnohým ďalším problémom, o ktorých budeme hovoriť neskôr.

Broskyňový olej sa extrahuje z buničiny semien lisovaním za studena. Pri nákupe oleja v lekárni dávajte pozor na jeho kvalitu - iba prvý olej lisovaný za studena má najvyššiu kvalitu. Pretože olej nebol podrobený tepelnému spracovaniu, zachoval si maximum užitočných a liečivých zložiek. Nezabudnite venovať pozornosť dátumu exspirácie - uplynula doba použiteľnosti oleja. Okrem toho je lepšie kúpiť olej v tmavej nádobe, pretože je chránený pred slnečným žiarením, čo znamená, že si zachoval svoje užitočné vlastnosti.

Výhody broskyňového oleja na vlasy

Vo všeobecnosti je každý kozmetický olej skutočným nálezom suchých, krehkých a matných vlasov. Akýkoľvek olej obsahuje obrovské množstvo vitamínu E, ktorý dodáva vlasom pružnosť a žiarivú žiaru. Oleje sa však líšia svojimi vlastnosťami, broskyňa sa považuje za kráľa kozmetických olejov. A tento titul je dobre zaslúžený.

 1. Olej dokonale zvládne suché, krehké a neživé pramene. Po ošetrení broskyňovým olejom vlasy získajú zdravý, žiarivý a prirodzený vzhľad.
 2. Po neúspešnom zafarbení, vyhorení na slnku, početných permách olej obnovuje vysušené pramene. Zdravý priebeh broskyňového oleja ochráni vaše vlasy pred strihaním.
 3. Tento olej dodáva vlasom neuveriteľný lesk, hebkosť, hodváb.
 4. Broskyňový olej chráni vlasy pred krehkosťou, zabraňuje rozštiepeným koncom.
 5. Ak olej pravidelne používate, objaví sa na vlasoch ochranný film, ktorý chráni vlasový driek pred vonkajšími vplyvmi - slnečným žiarením, tepelnými zariadeniami, lakmi, agresívnymi farbivami atď.
 6. Broskyňový olej obsahuje veľké množstvo tokoferolu, ktorý nahrádza prírodný elastín v prameňoch. Vďaka tejto zložke sú vlasy silné, pružnejšie a hladšie. Pri pravidelnom používaní pramene prestávajú chmýří, ľahko sa rozčesávajú.
 7. Broskyňový olej, ktorý sa po farbení nanáša na vlasy, dokonale zachováva farbu, zdôrazňuje jej prirodzenú žiarivosť a brzdí rozvoj sivých vlasov.
 8. Broskyňový olej má antibakteriálne a antiseptické zložky, ktoré môžu bojovať proti lupinám a ich plesňovým prejavom (seborrhea).
 9. Vitamín B5, ktorý je veľa v broskyňovom oleji, zabraňuje vypadávaniu vlasov. Olej nielen zachováva vlasy, ale tiež prebúdza spiace vlasové folikuly, takže kučery sú oveľa silnejšie a silnejšie.
 10. Broskyňový olej obsahuje veľa železa, ktoré je potrebné na to, aby krvné cievy prepravovali kyslík do poškodených častí vlasov.
 11. Broskyňový olej je nasýtený vápnikom, ktorý je stavebným materiálom na obnovenie štruktúry vlasového vlákna.Pri nedostatku vápnika sa vlasy stávajú krehkými a uvoľnenými, ale to sa dá korigovať takým jednoduchým, ale účinným broskýňovým olejom.

Toto nie je úplný zoznam zásluh broskyňového oleja. Aby ste však produkt mohli čo najlepšie využiť, musíte ho správne používať.

Ako aplikovať broskyňový olej na vlasy

Niektoré ženy boli po prvom použití v domácich maskách sklamané - hovoria, že vlasy sa stali mastnými, nebolo možné ich opláchnuť a efekt masky nebol príjemný. Môže sa to stať, ak sa olej použije nesprávne. O jemnosti a jemnosti použitia broskyňového oleja na vlasy vám povieme, aby postup priniesol iba príjemný zážitok.

Ako aplikovať broskyňový olej na vlasy

 1. Pred prípravou na aplikáciu masky je potrebné zmeniť na staré oblečenie, pretože mastné škvrny sa ťažko umývajú. Na zákrok potrebujeme malú keramickú misku, hrebeň so vzácnymi zubami, fóliu, uterák, šampón.
 2. Každý vie, že akýkoľvek kozmetický olej má oveľa väčší pozitívny účinok na vlasy a pokožku, keď je teplý. Preto sa musí olej pred aplikáciou na vlasy zahriať. Na tento účel je lepšie použiť vodný kúpeľ alebo jednoducho namočiť misku oleja do horúcej vody. V žiadnom prípade olej nezahrievajte na otvorenom ohni, inak stratí svoje liečivé vlastnosti. Neohrievajte a neuchovávajte olej v kovovej miske, inak môže oxidovať.
 3. Po zahriatí oleja pokračujte v jeho aplikácii. Môžete tiež použiť olej na mokré vlasy, ale stále je lepšie vysušiť, pretože bude ľahšie identifikovať oblasti, ktoré sa vám nepodarilo spracovať.
 4. Je lepšie začať používať olej z pokožky hlavy, ale iba ak je vaším cieľom zbaviť sa lupín alebo vypadávania vlasov. Ak taký problém neexistuje, je lepšie ustúpiť pár centimetrov od vlasových koreňov a odtiaľ začať používať olej. Faktom je, že umývanie oleja z koreňov vlasov a pokožky hlavy je trochu zložitejšie. Preto, ak potrebujete liečiť štiepené konce, neliečte si hlavu úplne.
 5. Na ošetrenie vlasových koreňov položte končeky prstov do misky teplého oleja a jemne vmasírujte pohyby po celej oblasti pokožky hlavy. Pokúste sa masírovať každý centimeter. Potom hrebeň namočte do oleja a rozčesajte ho svojimi vlasmi. Rozmetajte olej rovnomerne tak, aby nasýtil každý prameň. Nakoniec ich očistite dostatočným množstvom oleja.
 6. Potom vlasy zhromaždite do drdolu na zadnej časti hlavy. Zároveň buďte opatrní - vlasy si neťahajte ani neporanujte, sú v oleji veľmi elastické a môžu sa zlomiť.
 7. Čas zadržania masky závisí od vašej trpezlivosti. Aspoň musíte vydržať pol hodiny, aby ste dosiahli aspoň nejaký výsledok a liečivý účinok. Maximálna maska ​​môže zostať až do rána - efekt po takejto dlhej expozícii bude jednoducho ohromujúci.
 8. Urobte si čas na opláchnutie mastných prameňov vodou. Olejová štruktúra jednoducho vytlačí molekuly vody a nebudete si môcť umyť vlasy. Penu zo šampónu musíte šľahať v malom šálke a naniesť na vlasy, pokúsiť sa peniť pramene. Častice mydla priľnú na tukových molekulách a odstránia ich. Opláchnite si vlasy 2-3-5 krát. Vždy používajte dostatok šampónu. Je veľmi dôležité kučery dôkladne opláchnuť, inak po usušení zvyškov oleja na vlasových koreňoch vznikne pocit špinavých a mastných zámkov.
 9. Po dôkladnom a opakovanom umytí vlasov môžete zámky opláchnuť roztokom octu alebo citróna, odvarom žihľavy a harmančeka. To poskytne prstencom sviežosť a žiarivý lesk.
 10. V žiadnom prípade by ste nemali vlasy vyschnúť po obnovení masiek fénom. Pramene nechajte prirodzene uschnúť.

Pre skutočné zdravotné problémy s vlasmi je možné túto masku robiť 2 - 3-krát týždenne. Raz za týždeň stačí preventívny účinok.Ak máte mastné vlasy, je lepšie masky odmietnuť s takou hustou mastnou štruktúrou, inak sa problém môže zhoršiť.

Peach vlasové masky

Samotný olej je pomerne silný a efektívny kozmetický výrobok. Aby však olej pôsobil presnejšie, mal by sa kombinovať s inými zložkami v zložení užitočných masiek.

Peach vlasové masky

 1. Maslo a cibuľa. Zmiešajte teplý broskyňový olej s cibuľovou šťavou a naneste zmes na vlasy. Cibuľa aktivuje príval krvi do vlasových folikulov, dodáva výžive kyslík a stopové prvky. Olej prebudí spiace folikuly a potláča agresivitu cibuľovej šťavy. V tandeme majú broský olej a cibuľovú šťavu vynikajúci účinok proti vypadávaniu vlasov.
 2. Olej, kyslá smotana, žĺtok. Je to skvelá maska ​​pre suché a krehké vlasy. Teplý olej by mal byť zmiešaný v rovnakom pomere s kyslou smotanou, pridajte 1-2 žĺtky, zmes naneste na vlasy. Rozotrite zmes v prameňoch a nechajte pôsobiť 40 minút. Je lepšie si masku umyť studenou vodou, inak bude žĺtok stočený z horúcej vody a bude ťažké ho z kučeraviek umyť.
 3. Koňak, harmanček, olej. Táto maska ​​je zameraná na posilnenie farby prírodných vlasov. Ak ste brunetka, musíte miešať koňak s olejom a naniesť na kučery. Ak je blondína, namiesto brandy, mali by ste použiť silnú odvar harmančeka. Po nanesení masky zabalte hlavu fóliou a izolujte uterákom. Ak chcete dosiahnuť väčší účinok, zahrievajte hlavu horúcim prúdom vzduchu zo sušiča vlasov.
 4. Aloe šťava, olej, žihľavový vývar. Zmiešajte polievkovú lyžicu čerstvej aloe šťavy s rovnakým množstvom oleja a 100 ml silného žihľavy. Pripravenú zmes naneste na korene vlasov, zmes opatrne votrite do pokožky hlavy. Je to úžasná maska ​​proti lupinám, po 2-3 aplikáciách z bielych vločiek už nebude žiadna stopa.
 5. Olej, vitamíny A a E, dimexid. Je to vitamínová maska, ktorá sa dá použiť ako na preventívne účely, tak aj ako regeneračná kompozícia na oslabenie vlasov. Zmiešajte dve čajové lyžičky broskyňového oleja s vitamínom A a E (každá 2 ampulky), pridajte lyžičku dimexidu. Pripravená kompozícia sa musí distribuovať cez vlasy, zhromaždiť vo zväzku a zabaliť do fólie a teplej utierky. Nechajte masku hodinu a pol a potom opláchnite šampónom.

Tieto jednoduché, ale efektívne recepty vám pomôžu zvládnuť takmer akýkoľvek kozmetický problém. Hlavnou vecou pri používaní ľudových prostriedkov je pravidelnosť a vytrvalosť. A výsledok nebude dlho trvať.

V dávnych dobách bol olej z broskýň veľmi cenný a drahý. To bolo vymenené za zlato v rovnakých hmotnostných pomeroch. Len ženy vyššej triedy si mohli dovoliť mať olej. Používal sa ako krém na ruky a vlasy. Broskyňový olej dodnes nestratil svoju popularitu. Pri správnom použití môže byť tento nástroj hodnotnou náhradou za mnoho drahej kozmetiky. Používajte broskyňový olej, aby vaše vlasy zostali krásne, silné, zdravé a lesklé!

Video: broskyňová olejová maska

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy