V akom veku môžu mať deti mango?

Mango je exotické ovocie, ktorého mäso chutí ako mrkva. Osoba, ktorá toto ovocie ochutnala aspoň raz za život, dáva prednosť tomu, aby ho neustále konzumovala. Mnoho rodičov chce svojim deťom dodávať stravu nielen hodnotnými, ale aj chutnými potravinami. Mango patrí iba k takým, ale nemôžeme ho bezdôvodne dať dieťaťu. V dnešnom článku sa budeme zaoberať všetkým, čo sa týka prijímania tropického ovocia deťmi.

Od akého veku môžu mať deti mango

Mango Popis

 1. Naši krajania nemohli vyskúšať mango skôr, až v 80. rokoch minulého storočia sa na poličkách objavilo tropické ovocie. Rýchlo získala všeobecné uznanie, a preto dodávatelia začali prinášať ovocie v malom množstve.
 2. Územie rastu je pomerne rozsiahle. Ovplyvňuje Thajsko, Indonéziu, Indiu a ďalšie ázijské krajiny. Niektorí z obyvateľov tam označujú mango ako ázijské jablko.
 3. Ovocné ovocie je väčšie ako veľké jablko, jeho šupka môže byť pigmentovaná zelenkavou, čerešňovou alebo červenkastou farbou. Buničina je zafarbená na oranžovú alebo žltú. V chuti pripomína mrkvu. V jadre je veľká kosť.
 4. K dnešnému dňu je izolovaných viac ako jeden a pol tisíc druhov tohto ovocia. Avšak nie každá odroda sa môže pochváliť vynikajúcou chuťou, ak hovoríme o použití v surovej forme. Väčšina z nich je vhodná na požitie výlučne v konzervách. Ale v rozľahlosti našej vlasti sa také ovocie nedá kúpiť.
 5. Jesť mango spolu so šupkou je zakázané, pred jedlom by sa malo odstraňovať. Po odlupovaní jedia mango a celé ho nechávajú celé ako jablko. Iní radšej krájajú aromatické mäso na kocky a pichajú ich špajdľami.

Výhody manga pre telo dieťaťa

 1. Tropické ovocie má nízky obsah kalórií a vysoký obsah vlákniny. Vlákno je zodpovedné za čistenie čriev od preťaženia. Zlepšuje stolicu a zabraňuje fermentácii potravín v zažívacom trakte. Po užití manga začne tráviaci systém hladko fungovať, zriedka sa objavia chyby.
 2. Iba tie plody, ktoré úplne dozreli, majú úplne zostavený chemický zoznam látok. Zameriavajú sa na rozsiahly komplex vitamínov a minerálov, ktorý nahradí farmaceutické doplnky. Preto musíte jesť dužinu počas nedostatku vitamínu, aby ste posilnili imunitný systém.
 3. Zloženie ovocia obsahuje veľa zlúčenín s antioxidačnými vlastnosťami. Existujú tiež karotenoidy, aminokyseliny a ďalšie dôležité enzýmy. Všetky z nich si vyžaduje mladšia generácia. Obzvlášť prospešné pre tento produkt je srdcový sval.
 4. Mango má veľa pozitívnych vlastností, konkrétne bojuje proti prechladnutiu, zlepšuje činnosť mozgu, čistí obličky a pečeň, posilňuje zrak a vykonáva prevenciu gastrointestinálnych ochorení.

Zavádzanie manga do stravy podľa veku

Zavedenie manga v strave dieťaťa

 1. Pre obyvateľov Ruska a susedných krajín je toto ovocie stále považované za exotické. Alergická reakcia sa teda môže vyskytnúť nielen u dieťaťa, ale aj u dospelých. Medzi vedľajšie účinky patrí hnačka, vyrážka, opuch.
 2. Vo väčšine krajín, kde je exotické ovocie dosť populárne, sa do stravy detí dostávali mangá od veku šiestich mesiacov. Pretože v našej krajine zostáva produkt zázrakom, nesponáhľajte sa so zavedením ponuky pre deti.
 3. Aby si dieťa mohlo úplne vychutnať nezvyčajné ovocie, začnite mu podávať v malom množstve od veku 2 rokov.Najlepšie sa to dosiahne potom, čo sa dieťa už zoznámilo s marhuľami, čerešňami, slivkami. Domáce výrobky pripravia rastúce telo na exotické ovocie.
 4. Prvýkrát vytlačte z ovocia malé množstvo šťavy, zrieďte ho rovnakým množstvom prevarenej vody. Ak telo dieťaťa normálne prijalo nové zloženie, postupne zvyšujte koncentráciu šťavy. V tejto forme dajte plod až 3 roky.
 5. Potom je dieťaťu dovolené dávať mango vo forme zemiakovej kaše s inými ovocnými zmesami, ktoré už pozná. Výsledkom je, že minimalizujete riziko vzniku alergickej reakcie. V predškolskom veku môžu deti dávať ovocie v malých kúskoch bez šupky.

Mango výber

Mango výber

 1. V supermarkete alebo na trhu môžete vidieť rôzne druhy ovocia. Môžu sa vizuálne líšiť farbou a veľkosťou. Mango má nezvyčajnú farbu, ale podľa tejto vlastnosti je ťažké posúdiť kvalitu ovocia.
 2. Preto sa nespoliehajte iba na vzhľad. Dozviete sa oveľa viac, ak vezmete ovocie do svojich rúk a jemne naň zatlačíte. Plody by mali byť dostatočne odolné. Po stlačení bude kvalitné ovocie mäkké a okamžite sa vráti do pôvodného tvaru.
 3. Majte na pamäti, že na ovocí by nemali byť žiadne zárezy alebo poškodenia. Vyvarujte sa tiež ovocia s olúpanou kožou a tmavými škvrnami. To môže naznačovať, že ovocie sa postupne hnije. Existuje riziko otravy.
 4. Vezmite si mango do svojich rúk. Zrelé ovocie by malo mať príjemnú vôňu. Ak však dostanete nezrelé ovocie, nemali by ste byť naštvaní. Dá sa dobre dosiahnuť požadovaná zrelosť. Produkt vložte do papierového vrecka a nechajte niekoľko dní pri izbovej teplote.
 5. Pokiaľ ide o úplne zrelé ovocie, neodporúča sa, aby boli umiestnené do chladu a skladované dlhšie ako týždeň. Ak to ignorujete, mango sa rýchlo pokazí. Takýto produkt nebude vhodný na konzumáciu. Zbavte sa prezretého manga, aby ste neboli otrávení.

Mango kontraindikácie

 1. Akýkoľvek prírodný produkt má pozitívne aj negatívne vlastnosti. V tomto prípade nejde o príslušné ovocie. Preto sa pred zavedením manga do detskej stravy oboznámte s niektorými jemnosťami.
 2. Ak po prvýkrát podáte dieťaťu produkt v čistej forme, pravdepodobne sa vyskytne alergická reakcia. Najčastejšie sa jedná o mierne formy choroby. Dieťa prejavuje na koži malú vyrážku, ktorá je veľmi podobná urtikárii.
 3. Nezabudnite však, že každý organizmus je individuálny. Preto v niektorých prípadoch môže byť reakcia nepredvídateľná. Z tohto dôvodu sa odporúča deťom ponúkať exotické ovocie až po dosiahnutí veku 3 rokov.
 4. Spolu so šupkou je zakázané konzumovať exotické ovocie. Platí to nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Problém je v tom, že škodlivé látky sa koncentrujú v škrupine. Vo veľkých množstvách môžu spôsobiť vážne otravy.
 5. Pri konzumácii manga šupkou sa často vyskytuje hnačka a vracanie a výrazne sa zhoršuje pohoda. V tomto prípade je lepšie uchýliť sa k výplachu žalúdka a prijať adsorbenty. Neriskujte to znova, aby ste sa nestretli s podobnými problémami.

Zavádzajte exotické ovocie do detskej stravy a dodržujte všetky pravidlá. V takom prípade sa môžete vyhnúť väčšine problémov. Pri výbere produktu buďte vážne. Konzumovať ovocie spolu so šupkou je zakázané. Ak má dieťa alergiu, vylúčte z stravy mango.

Video: ako zvoliť šťavnaté mango v obchode

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy