Satin Stretch strop - klady a zápory

K dnešnému dňu existuje veľa možností dokončenia stropov. Už niekoľko rokov sú strečové stropy pomerne bežné. Počas tohto obdobia sa na trhu objavilo niekoľko odrôd. Každý si môže vybrať akúkoľvek možnosť v závislosti od svojich preferencií a vlastností miestnosti.

Saténový strečový strop

Čo robiť, ak ste sa rozhodli objednať strop pre váš byt, ale o nich neviete nič? Každý druh má svoje výhody a nevýhody. Zvážte jednu z možností - saténový strečový strop. Keď sa o tom dozviete viac, môžete sa rozhodnúť, či je taký materiál pre vás vhodný, alebo či potrebujete venovať pozornosť niečomu inému.

Aké sú výhody saténových stropov? Ako sa líšia od ostatných? V ktorých izbách je možné ich používať a v ktorých - je to nežiaduce? Ako sa o ne starať, aby sa povrch nezhoršoval a nevydržal dlho? Na tieto otázky odpovieme.

Materiálové vlastnosti

Takéto plátna sú vyrobené z polyvinylchloridu. Stropy z neho budú mať vlastnosti tkaniny aj filmu. Vo výrobnom procese sa materiál spracováva zvláštnym spôsobom. Povrch plátna má preto perleťový odtieň. Jeho štruktúra je podobná saténu, odkiaľ pochádza tento typ stropov a získava vaše meno. Ak chcete, aby miestnosť vyzerala štýlovo a luxusne, táto možnosť zdobenia stropu je práve pre vás. Hlavným originálnym znakom saténových stropov je to, že menia farbu v závislosti od toho, aké svetlo na ne dopadá.

 1. Pri nerovnomernom osvetlení sa bude farba stropu líšiť v závislosti od toho, ako lúče dopadajú na konkrétnu oblasť. Pocit svetla.
 2. Skutočnú farbu materiálu je možné vidieť iba za dobrého denného svetla.
 3. Ak zapnete umelé svetlo, povrch stropu bude vyzerať jasnejšie, ako v skutočnosti je.
 4. Ak si kúpite luster s krištáľovými prvkami, po zapnutí bude na strope „hviezda“.

Charakteristické črty

 1. Tento materiál nemá vysokú pevnosť. Toto musíte vziať do úvahy, keď sa rozhodnete použiť ho v konkrétnej miestnosti. Napríklad, ak sú v dome deti, ktoré radi aktívne rozptyľujú hračky, existuje riziko, že ostrý predmet, ktorý zasiahne strop, poškodí povrch.
 2. Takýto povrch má niektoré vlastnosti textílií vyrobených z tkaniny a polyvinylchloridu. Bude odolnejšia voči vysokej vlhkosti, vďaka čomu je táto verzia stropu výhodnejšia ako textílie. Takýto strop sa môže umyť v prípade kontaminácie. Môže sa používať v miestnostiach, kde sa často pozoruje zvýšenie vlhkosti. Dôvodom je skutočnosť, že materiál je ošetrený impregnáciou.
 3. Saténový stropný materiál má nízke nebezpečenstvo požiaru. Aj keď sa topí, nebude emitovať škodlivé látky.
 4. Plátno je ošetrené špeciálnymi nástrojmi, takže strop nebude hromadiť prach a nečistoty. Táto výhoda, rovnako ako odolnosť proti vlhkosti, vám umožňuje používať plátno na dokončenie kuchyne.
 5. Inštalácia takéhoto stropu sa vykonáva rovnakým spôsobom ako polyvinylchloridové dosky. Aby bol materiál pohodlný, je zahrievaný na 60 stupňov.

Výhody

Tento materiál má oproti ostatným určité výhody. Zoberme si tie hlavné.

Výhody saténového stropu

 1. Plátno je svojou textúrou veľmi podobné látke, takže vyzerá veľmi krásne.
 2. Ak potrebujete strečový strop, ktorý trvá čo najdlhšie, táto možnosť je pre vás ideálna. Životnosť plachtoviny je až 20 rokov.
 3. Materiál je spracovaný tak, že sa na ňom nikdy neobjaví pleseň. To je veľké plus pre tých, ktorí majú v byte vysokú vlhkosť.
 4. Farbu stropu si môžete zvoliť v závislosti na vlastnostiach interiéru a vašich preferenciách, pretože obrazy sú k dispozícii v rôznych odtieňoch.
 5. Takýto povlak na polici nenechá pretekať vodou, ak sa dostane z bytu zhora.
 6. Za povrchom saténového stropu môžete skryť káble a inú komunikáciu.
 7. Pred inštaláciou plátna na betónový strop nie je potrebné pripravovať povrch.
 8. Povrch je rovný.
 9. Táto verzia stropného náteru má nielen veľa výhod, ale má aj prijateľnú cenu v porovnaní s inými možnosťami.

Materiál sa objavil nie je to tak dávno, ale vďaka svojim zásluhám získal značnú popularitu medzi tými, ktorí chcú v byte robiť štýlové opravy. Okrem toho kupujúcich priťahuje nízka cena materiálu.

nedostatky

Napriek mnohým výhodám tejto verzie stropného povlaku má, rovnako ako akýkoľvek iný materiál, určité nevýhody.

 1. Pretože saténové stropy sú v podstate PVC nátery, nemôžu sa používať v miestnostiach, ktoré nie sú v zime vykurované. Ak je materiál vystavený teplotám pod teplotou nula, stane sa krehkým, čo významne zníži jeho životnosť. Preto, ak potrebujete strečový strop pre vidiecky dom, v ktorom navštevujete iba v lete, mali by ste venovať pozornosť iným materiálom.
 2. Ak sa teplota vzduchu v byte výrazne zvýši, môže sa tento strop začať topiť. Hoci nebude emitovať toxické látky, zhoršuje sa vzhľad povrchu.
 3. Tieto nátery vo veľkých miestnostiach sú pripevnené švom.
 4. Hlavnou nevýhodou je možnosť poškodenia plátna pri vystavení ostrému predmetu.
 5. Ak sa rozhodnete plátno rozobrať, druhýkrát ho nebudete môcť použiť.

Kde ju môžem použiť?

Vzhľadom na vyššie uvedené vlastnosti tohto typu stropného náteru môžeme dospieť k záveru, že materiál nie je možné použiť všade. Zvážte hlavné oblasti aplikácie saténovej vrstvy na strop.

Kde môžem použiť saténový strop?

 1. Ak hovoríme o súlade stropu so štýlom miestnosti, potom sú saténové police vhodné do miestností zdobených rôznymi štýlmi. Najvhodnejší bude klasický a moderný štýl. Široká škála farieb vám umožní zvoliť si farbu, ktorá bude kombinovaná s dekoráciou steny a interiérom miestnosti.
 2. Saténový strop je tiež veľmi dobrý, ak chcete vytvoriť zakrivený povrch. Táto možnosť sa uprednostňuje pred použitím matného filmu. Použitie saténového stropu v tomto prípade dodá povrchu krásny vzhľad, pretože materiál vyzerá inak v závislosti od uhla dopadu svetla.
 3. Saténové plachty sú vhodné na použitie v kancelárii, ak chcete, aby to vyzeralo slušne a štýlovo.
 4. Materiál do spálne a škôlky je veľmi vhodný, pretože textúra pripomínajúca tkaninu vytvára osobitnú útulnosť.
 5. Ako už bolo uvedené, vysoká odolnosť proti vlhkosti a schopnosť odpudzovať znečistenie umožňujú použitie saténových tkanín v kuchyni. Nízka odolnosť proti mrazu znemožňuje použitie materiálu v krajine.

Povrchová starostlivosť

Tento materiál má také vlastnosti, ktoré ho robia čo najpohodlnejším a najjednoduchším. Ako sa správne starať o saténový strop tak, aby sa nezhoršoval v predstihu a dlho vás poteší jeho elegantným vzhľadom?

 1. Saténový strop utrite suchou handrou, aby bol čerstvý.
 2. Ak sa na ňom vyskytnú nejaké nečistoty, môžu sa odstrániť mäkkou handrou, ktorá sa musí navlhčiť roztokom amoniaku.
 3. Aby ste zaistili, že strop vydrží dlhšie a zachoval si svoj pôvodný vzhľad, zakúpte si špeciálny výrobok na starostlivosť o strečové stropy. Na matné a saténové stropy existujú špeciálne kvapaliny.
 4. Na čistenie povrchu nepoužívajte špongiu. Na saténovom strope zanechá škvrny, ktoré sa ťažko zbavia.
 5. Na saténový povrch tiež nepoužívajte drsné výrobky a tvrdé kefy.

Takže po zvážení vlastností tohto typu stropného náteru môžeme konštatovať, že má veľa výhod. Okrem toho materiál nie je tak drahý. Pri dodržaní všetkých prevádzkových predpisov a dobrej starostlivosti vám vydrží dlho.

Video: ako zvoliť strečový strop

Odporúčame prečítať si


Zanechať komentár

Ak chcete odoslať

avatar
wpDiscuz

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

Zatiaľ žiadne komentáre! Pracujeme na jeho náprave!

háveď

krása

opravy